Recenze Sony Xperia Z2: Do třetice všeho nejlepšího

Luboš Srb

Xperia Z, Xperia Z1 a nyní Xperia Z2. Japonské Sony se postupnými, ale jistými, krůčky pomalu blíží k ideálnímu smartphonu. Co jsem předchůdkyni Z1 vloni vytýkal, výrobce u současné třetí generace modelu Z napravil. Zdá se, že tak máme před sebou takřka dokonalý produkt! Výbava ale není vše, na čem každému záleží…

Samsung Galaxy A56 5Gpixel-counter

Xperia Z2 je třetím příchozím z očekávaných supertelefonů letošního roku. V prodeji již najdeme konkurenční Samsung Galaxy S5 a HTC One M8, které zatím zůstávají oproti svým předchůdcům a obecně těm nejlepším telefonům loňského roku spíše za očekáváním. Přináší snad až Sony něco nového a překvapivého? Nebo se rok 2014 ponese spíše ve znamení takové „smartphonové přestávky“?

Pohled na papírovou výbavu telefonu prozrazuje, že zázraky čekat nemáme. Žádné QHD rozlišení displeje, žádné extrémní prodloužení výdrže a ani žádné jiné experimentální kousky. Přesto na mě Xperia Z2 působí velmi dobře a myslím si, že je přesně taková, jaká by měla být. Koneckonců Sony se nově řídí heslem – co půlrok, to nový top model. Pomalými krůčky k vytouženému ideálu. I tak ale setrvávají některé zbytečné prohřešky a důvody, proč telefon nekoupit. O tom však více až v následujících kapitolách celé recenze na Xperii Z2.

Základní parametry: Sony Xperia Z2

Rozměry147 x 73 x 8,2 mm
Hmotnost163 g
DisplejIPS LCD, úhlopříčka 5,2“, Full HD rozlišení 1920 x 1080 px (424 ppi)
Procesor a paměť4-jádrový 2,3 GHz Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AB), grafika Adreno 330
3 GB RAM, paměť 16 GB + microSD karty (až 128 GB)
Operační systémAndroid 4.4.2 KitKat + nadstavba od Sony
Fotoaparát20,7 Mpx, blesk, nahrávání 4K videa 30 fps, HD slow-motion video 120 fps
Baterie3 200 mAh
Obsah baleníUSB adaptér, USB kabel, špuntová sluchátka
Cena a dostupnost?, jaro 2014

Design a zpracování: Pro krásu se trpí

Designový vzor výrobce zvaný OmniBalance budete buď milovat, nebo nenávidět. Sony jej poprvé přineslo vloni u první generace modelu Z a musím říct, že nejen u nás sklidilo svým charakteristickým kabátkem úspěch. Ať už jde o Xperii Z, Z1 nebo nynější Z2, všechny působí díky kombinaci kovu a skla hodnotně (jen první zetko ještě mělo místo kovu jen méně šlechetný polyamid). Ale … musíte po kapsách nosit nejlépe leštící hadřík. Jinak hrozí jeden velký průšvih – obě strany jsou opět velmi náchylné na otisky prstů a prachové nečistoty, které krásný telefon dokáží proměnit v cosi méně pěkného.

Pokud půjde do tuhého a hadřík u sebe zkrátka nenajdete, je tu ještě jedna možnost. Poctivě zadělejte veškeré krytky konektorů a slotů a hoďte Xperii Z2 do sklenice vody, v lepším případě do umyvadla. Díky zvýšené odolnosti IP58 telefon vydrží až půl hodiny do 1,5 metrové hloubky. A tahle vlastnost má i další výhody. Rádi fotíte pod vodou? Nebo rádi posloucháte hudbu pod vodou? Žádný problém! Xperia Z2 vše hravě zvládne. Navíc fotky pod vodou vypadají celkem k světu a překvapení obstarala i potopená dvojice stereo reproduktorů. Škoda, že s narůstající hloubkou podvodní hladiny neroste také hloubka zvuková. To by bylo teprve něco.

Takže si to zatím zrekapitulujme. Xperia Z2 vypadá pěkně a také hodně vydrží. Jaká je ale v praxi, při běžném používání? Bohužel, to už je o něco horší. Sony vyznává hranatější design, který není až zas tak praktický. Ostřejší hrany řežou do ruky a ani celková větší velikost telefonu moc nepřispívá. Dá se ale zvyknout. Koneckonců, jak se říká, pro krásu se musí trpět. Zde ovšem trpí i samotný telefon a o krásu časem příchází – mám teď na mysli poškrabatelné sklo zejména na zadní straně. Už po prvním týdnu po vybalení telefonu z krabice se objevily první škrábance, které jsou pod určitým úhlem viditelné. Napadlo mě tedy, že stejně jako u jiných Xperií bude i zde tvrší ochranná fólie, a až pod ní „nepoškrabatelné“ sklo. Ani po chirurgické práci jsem však na žádnou fólii nenarazil.

A Sony opakuje i další menší prohřešky. Třetí generace zetka už má sice větší 5,2″ displej, ovšem tělo znovu lehce narostlo na velikosti, konkrétně výšce, a má tak stále zbytečné prázdné pruhy nad a pod displejem. Výrobce by si měl vzít příklad zejména z jihokorejského LG nebo i japonského Sharpu, obě tyto firmy předvádějí, jak by se to mělo dělat.

Na druhou stranu, Xperia Z2 přináší v prostoru nad a pod displejem stereo reproduktory, které prostor vyplňují podobně jako například u konkurenčního HTC One M8. Za to musím do Japonska poslat slova chvály, i když ve srovnání právě s tchajwanským rivalem a jeho technologií BoomSound o něco málo slabší. Prostorový zvuk je ale také u Sony díky dvojici reproduktorů velmi dobrý, při sledování videí třeba přes YouTube, kdy chcete rychle na něco kouknout a nepřemýšlíte, že byste kvůli tomu hledali a připojovali sluchátka, se stereo reproduktory skvěle hodí.

Když se ještě podívám na rozmístění všech prvků na telefonu, nemám doslova žádné výhrady. Naopak, líbí se mi umístění zamykací klávesy lehce nad polovinu pravého boku, odkud je klávesa lépe dosažitelná. Stejně tak tlačítka pro regulaci hlasitosti máte na pravém boku hned po ruce a během hovoru si můžete hlasitost velmi rychle a hlavně pohodlně upravovat. Chválu Sony, že se již zvuková tlačítka nenacházejí na u smartphonů stále nejčastějším místě – vzdáleném levém boku v horní části. V jedné ruce a velikostech Xperie Z2 by to k nim bylo zatraceně daleko.

Výdrž baterie: Žádoucí zlepšení

Hned na začátek se sluší a patří uvést, že kapacita baterie Z2 narostla oproti předchůdci o 200 mAh a disponuje tak již hodnotou 3200 mAh. To je tabulkový údaj velmi dobrý. A výsledek? Musím říct, že též velmi dobrý. Při běžném používání jsem hledal nabíječku až druhý den navečer, subjektivně mi Xperia Z2 vydržela o pár hodin déle, než při stejném zatížení loňská Z1. Pracovní nasazení pak Xperii Z2 vyždímalo nejdříve až po jednom celém dni.


Slot na microSIM kartu na levém boku a slot na microSD kartu na pravém boku

Výsledky se pochopitelně budou člověk od člověka lišit. Záleží, jak moc co budete používat, ale i do jaké míry využijete šetřící mód Stamina. Ten dokáže chytře po vypnutí displeje telefonu zároveň vypnout Wi-Fi a další konektivitu kromě hovorů a zpráv, takže dochází k velké úspoře energie. Stejně tak činnosti na pozadí dokáže sloučit do jedné v určitém intervalu, takže pak nebude telefon neustále na vyžádání každé aplikace pořád něco dělat. Přínosná je i možnost nastavení výjimek u aplikace, které se budou moci chovat normálně a tedy je jaksi ze Stamina módu vyčlenit. Neznám přesná čísla, ale pokud Stamina uspoří 10 % baterie, je to něco, co stojí za ocenění.

Displej a ovládání: Tak, jak to má být

U loňské Xperie Z1 jsem výrobci vytýkal, že stále u svého nejvybavenějšího modelu používá jen obyčejné LCD. Představoval jsem si, aby nasadil takové IPS. Nyní, po půl roce, se dívám na Xperii Z2 a těmito slovy děkuji do Japonska za použití IPS LCD displeje. Přesně tak to má být. Displej třetí generace zetka konečně dosahuje takových kvalit, které jsou ty nejlepší dnešní smartphony hodny. A nejen, že všechny displeje od Sony by již měly být u tohoto modelu stejné technologie (což dříve nebývalo běžné a zákazník nemohl ovlivnit, jestli dostane displej lepší či horší kvality), jde o technologii prvotřídní.

IPS vrstva u LCD displeje zlepšuje pozorovací úhly. Samotný displej pak dosahuje Full HD rozlišení (1920 x 1080 px) na 5,2″ úhlopříčce, což znamená stále vysokou jemnost 424 ppi. Velmi dobře působí displej také svým barevným podáním, Sony už se rozhodně nemusí za nic stydět. Horší čitelnost na slunci nepočítám, to stále nezvládá až na pár světlých výjimek nikdo. Zkrátka počítejte, že při sledování displeje venku budou nastávat problémy. Výrobce spíš myslel na zimu – Xperii Z2 totiž nechybí režim rukavice pro ovládání dotykového displeje i v rukavicích.

Premiéru u Sony zažívá funkce „double-tap-to-wake“, čili probuzení telefonu tím, že dvakrát poklepeme na displej. To funguje výborně a je to i praktickým přínosem, pokud vám například telefon leží na stole – jednoduše na něj dvakrát klepnete a vidíte hned čas. Domyšlené už ale není, když stejným způsobem nemůžete Xperii Z2 také zamknout. Takže využitelnost kvůli tomu zbytečně strádá.

Co ale naopak v praxi funguje výborně, je nový režim „Chytré řízení podsvícení“. Displej vám nikdy sám nezhasne, dokud telefon držíte v ruce. To se skvěle hodí, pokud si třeba čtete článek v prohlížeči nebo ukazujete přátelům fotky, ani po překročení nastaveného limitu pro zhasnutí displeje sám nezhasne, dokud se telefon alespoň minimálně pohybuje a jelikož udržet v ruce v absolutním klidu je při běžné manipulaci nemožné, funguje tato funkce výborně. I když jsem se hodně snažil, telefon jsem oklamal jen asi v jednom případu z deseti. Pokud telefon položím nebo jakkoliv opřu, aby se nehýbal, dojde po nastaveném čase ke zhasnutí displeje, takže je jasné, že funkce využívá akcelerometru. Funguje podstatné lépe, než obdobná funkce od Samsungu – respektive u Sony funguje, u Samsungu máte štěstí, pokud zrovna nemá slabší chvilky.

Telefon v praxi: Nic nového pod sluncem

Při používání Xperie Z2 jsem nabyl dojmu, že tak nějak v ruce držím stále loňskou Xperii Z1. Změny v prostředí jsou totiž prakticky téměř nulové. Výrobce používá svojí nadstavbu nad nejnovějším Androidem 4.4.2 KitKat, který pomáhá k prodloužení výdrže a rychlejším reakcím, ovšem je to jen nadstavba a nic jiného, co udává hlavní tempo. A ta se moc nemění, funkce tedy čekejte stejné, reakce čekejte opět rychlé a stabilitu občas kolísavou. Konkrétně si mohu postěžovat jen na lehce zmraženou notifikační lištu, který se nerozbaluje vůbec plynule, ale kousavě. Dále některé aplikace sem tam neočekávaně spadly. Potíže jsem po dlouhodobě náročnějším úkonu také zaregistroval s přehříváním telefonu v horních místech zadní strany. Naštěstí by ale měla brzy dorazit opravná aktualizace, která tyto problémy vyřeší. Zatím se jedná o číslo sestavení 17.1.A.2.55, kde jsem na tyto potíže narazil.

Celkový dojem z prostředí je ale velmi dobrý. Pár zmíněných maličkostí nekazí to, jak je Xperia Z2 rychlá, svižná a plynulá při běžné práci, ale stejně tak i výkonná ve hrách. Vděčí za to novějšímu 4-jádrovému 2,3 GHz procesoru Snapdragon 801 s 3 GB RAM paměti a grafikou Adreno 330. V prostředí se mi líbí také několik pro Sony tradičních funkcí – zejména miniaplikace. Můžete si do popředí na obrazovku umístit třeba kalkulačku a při tom odepisovat na chatu, přičemž miniaplikace kdykoliv rychle schováte posunutím na pravý či levý kraj obrazovky. Ostatní funkce a vlasnosti jinak čekejte stejné jako u kteréhokoliv jiného Androidu.

 
 

Rozporuplné pocity mám ale z přesunutí rychlých přepínačů v notifikační liště až na druhou záložku, na kterou se musíte buď přepnout nebo ji rovnou rozbalit pomocí dvou prstů. Přepínání mezi dvěma záložkami mi přijde podstatně horší, než mít přepínače Wi-Fi, GPS, jasu displeje a další rychle po ruce hned na první záložce. Nevím, proč Sony najednou tolik chválenou podobu předělalo do této dle mého méně šťastné podoby. Možná, aby to lépe vypadalo – ono mít na celé druhé záložce místo pro 16 velkých rychlých přepínačů působí hezky. Opět se tím ale vracím k heslu první kapitoly recenze – pro krásu se hold trpí.

Nebudu však až takový hnidopich. Teď už jen ty lepší dojmy z praxe. Xperia Z2 má po vzoru předchůdců zabudovanou notifikační diodu, konkrétně v horní části s reproduktorem. Dokáže bílou barvou upozorňovat na různé notifikace, červeně pak hlásí nízký stav baterie a během nabíjení taktéž informuje o aktuálním stavu, ve kterém se nachází. Sebemenší nastavení diody však schází, takže nezbývá, než odkázat třeba na aplikaci Light Flow, se kterou vše hravě nastavíte podle svých představ.

Hovory, zprávy, organizace … nic nového pod sluncem. U Sony je vše na vysoké úrovni a nenarazil jsem na žádný problém. Naopak bych chtěl vyzdvihnout velmi zdařilou klávesnici, která přináší i několik volitelných podob a patří mezi výrobci zkrátka mezi to nejlepší. Unikátní jsou pak dodávaná sluchátka, která se hodí zejména během hovoru. Mají totiž druhý mikrofon umístěný přímo na koncích u ucha a redukují okolní šum z okolí, který druhá strana neuslyší. Hlas je lehce čistší. Stejným způsobem fungují i hovory přímo z telefonu, na kterém máme taktéž druhý mikrofon se stejnou funkcí – to dnes ale není žádná novinka.

 

Lehce pozitivní je také zlevnění ceny za dokoupení plné verze OfficeSuite, bez které si Office dokumenty maximálně tak přečtete, ale nebudete moci je i editovat. Z loňských 400 korun u Xperie Z1 se dostáváme na cenu asi 130 korun. Tak jsem jen zvědavý, jestli u příští Xperie Z3 budou stát znovu méně, nebo už tento „zbytečný“ nákup výrobce pokryje vlastními náklady a nebude od zákazníka kupujícího si smartphone za téměř 20 tisíc korun chtít ještě „drobných“ 100 korun za něco, co by měl mít telefon rovnou v základu.

Fotoaparát a multimédia: Těžiště úspěchu a neúspěchu

Ty nejlepší telefony na trhu mají víceméně stejný hardware. Výraznější rozdíly však nastávají v oblasti fotoaparátu, kde se toho dá dnes hodně vymyslet a získat, nebo naopak hodně ztratit. Dobrým příkladem jsou konkurenční modely Samsung Galaxy S5 a HTC One M8. Zatímco první jmenovaný spíše získává, druhý výrazně ztrácí. Kam zařadíme Sony?

Prvotní parametry zní opět lákavě, posuďte sami: 20,7 Mpx snímač, blesk, Super Auto režim, natáčení 4K videa či zpomaleného slow-motion HD videa. Vše jako vystřižené z propagačního letáku. Teď ale obraťme list a podívejme se na fotoaparát, jaký skutečně je.

Předpokládám, že většina lidí bude fotit na automatický režim Super Auto. Už proto, že dokáže dobře rozpoznávat scény a podle toho rychle upravovat nastavení vhodné pro daný moment. V tomto režimu však počítejte, že z původních 20,7 Mpx po post-processingu dostanete 8 Mpx snímky o velikosti zhruba 3 MB, což je rozumné. O 20,7 Mpx ale nejste ochuzeni, stačí Xperii Z2 přepnout do manuálního režimu a nastavit si nejen vyšší rozlišení, ale i spoustu dalších možností.


Tak se pracuje s aplikací pro rozostření pozadí a zpomalení videa – o obou více v dalších odstavcích

Kvalita snímků u předchůdců Z a Z1 nebyla ideální. Jak jsem ale říkal, pokud Sony neusne na vavřínech a bude pokračovat v aktualizacích, dokáže přinést lepší výsledky. A tak se také stalo. Nejnovější Xperia Z2 má fotoaparát takřka identický s tím, kterým disponuje loňská Z1 (až na pár nových funkcí), výsledky jsou ale opět o něco vpřed. Barevné tóny odpovídají skutečnosti, telefon se nesnaží u scén zvyšovat kontrast a používat sytější barvy, než jsou ve skutečnosti. To mu ale možná škodí, u některých snímků jsou totiž barvy naopak spíše už vybledlé, dost často jsem spatřoval tendence ke zbytečným přepalům za hezkého počasí a tedy dostatku světla. To by chtělo ještě vyladit, jinak ale podává Xperia Z2 skvělé výsledky, bravurně si poradí s makrem, dokumenty či krajinou. V trojboji Samsung Galaxy S5Sony Xperia Z2HTC One M8, je pořadí stejné, jak jsem tyto 3 rivaly vyjmenoval. Samsung nemá takové potíže s přepalem scén, jako Sony, jinak oba telefony fotí skvěle. Jen HTC je se svým UltraPixel fotoaparátem o několik tříd pozadu.

 

A pro porovnání dvojice snímků – vlevo na auto režim s 8 Mpx a vpravo na manuál režim s 20,7 Mpx.

Výtečné je focení i s aplikací Rozostření pozadí, u které už název mluví za vše. Jednoduše vyfotíte blízký předmět a následně můžete ručně nechat rozmazat pozadí – méně či více. Funguje to rychle a oproti konkurenčnímu HTC One M8 s jeho dvojicí kamer bych řekl, že i lépe. Přechody mezi rozmazaným pozadím a zaostřeným předmětem zvládá Xperia Z2 rozpoznat lépe. Navíc aplikaci si zdarma můžete stáhnout na kteroukoliv Xperii s Androidem 4.3 a vyšším, jen pochopitelně výsledky se budou kvalitativně odvíjet od daného modelu, na kterém tuto aplikaci použijete.

Fotit se dá i s přední kamerkou, ovšem s 2 Mpx moc kvalitní selfie neuděláte. Lepší je fotit hlavním fotoaparátem na zadní straně a vidět se v odrazu lesklé velké skleněné plochy, která slouží pomalu jako běžné zrcadlo.

Novinky u Xperie Z2 přicházejí v oblasti natáčení videí. Nově telefon zvládá ultrajemné 4K video (UHD) s 2160p při 30 fps a hlavně také zpomalené HD slow-motion video se 120 fps, o tom ale více až v dalším odstavci. Nechybí možnost natáčení běžných videí v přijatelnějším Full HD rozlišení se 60 fps. Během natáčení videa opět přeostřuje telefon sám, což je někdy celkem na škodu, dotykem nezaostříte. Velkým pomocníkem kameramana je zde optická stabilizace obrazu i funkce SteadyShot, díky tomu budou natáčená videa téměř bez otřesů. Podívejte se na zkušební video natočené telefonem, poznáte, kolik jsem sešel schodů během natáčení ulice? Kvalitou natáčení se pak Xperia Z2 řadí k tomu lepšímu, právě díky funkcím (stabilizovaný obraz, nahrávaný stereo zvuk), kvalitou obrazu ale opakuje prohřešky, které má i samotný fotoaparát.


Pokud zapnete funkci SteadyShot, natáčené Full HD video bude mít menší výřez z dané scény

A teď to zábavnější. Xperia Z2 natáčí zpomalená slow-motion videa v HD kvalitě 720p se 120 snímky za vteřinu. Stačí vybrat speciální režim a normálně natáčet, po dokončení si na ose vyberete, která část natáčeného videa má být běžnou rychlostí a která pak zpomalená. Video uložíte celkem rychle a voilà! Můžete se pochlubit ostatním, co jste zachytili. Jako příklad uvádím rozbor letu včely z květu na květ a zdůraznění vyhnutí se aut na ulici jako v GTA 5.

Fotoaparátem a kamerou to ale nekončí. Výborné možnosti má také hudební přehrávač Walkman, který dělá čest svému jménu. Výtečný zvuk (do sluchátek i ze stereo reproduktorů), pokročilý ekvalizér, ve kterém si vyladíte zvuk přesně podle svého gusta a to nejen na základě žánru. Dá se nastavit poslech jako ve studiu, klubu či koncertním sále. Naopak méně využitelné a méně přínosné mi přijde „čisté stereo“, které spíše jen utlumí hloubky a zkazí originální formu skladeb tak, jak je známe a máme rádi.

S čím jsem byl také spokojený, je video přehrávač. Zvládá DivX a XviD videa a překážkou nejsou ani externě přiložené titulky s českou diakritikou (pokud je máte v běžném kódování UTF-8). Měnit se dá dokonce velikost, font a barva titulků. Takže přehrávač u Xperie Z2 je na jedničku.

V oblasti multimediální se dá vše ostatní stáhnout z obchodu Google Play. Oproti konkurenci může zamrzet snad jen jedna věc – absence Infraportu pro dálkové ovládání elektroniky jako například televize.

Zhodnocení, konkurence: Do třetice všeho dobrého?

Nadpis recenze zní: „Sony Xperia Z2: Do třetice všeho nejlepšího“ a asi nejvýstižněji popisuje mé zkušenosti z telefonu. Výrobce zkrátka nevymýšlí nic nového pod sluncem, třetí generace zetka je jen mírnou, ale za to hodně příjemnou evolucí loňského modelu Z1 i prvního modelu Z. Je to nejlepší Sony, jaké kdy v Japonsku vyrobili, a také nejdražší. Vyplatí se vám za 5 tisíc upgrade z loňského modelu Z1? Nevyplatí. Vyplatí se ale připlatit 5 tisíc a koupit rovnou Z2 než nyní kupovat loňskou Z1. Rozdíly jsou totiž markantní. Xperia Z2 odstraňuje to, co jsem vytýkal předchůdci – konečně má IPS displej, fotí lépe a déle vydrží. Navíc přidává příjemné funkce jako natáčení zpomaleného slow-motion videa či stereo reproduktory.

Konkurencí pro Xperii Z2 je bezesporu zatím dvojice supertelefonů letošního roku – Samsung Galaxy S5 a HTC One M8. Rychlé srovnání mezi nimi zní asi takto: Galaxy S5 fotí o něco málo lépe než Xperia Z2 a v ruce je příjemnější, je ovšem plastový a s línější nadstavbou TouchWiz. HTC One M8 se také v ruce drží lépe než hranatá Xperia Z2 a prostředí je dokonale odladěné, ovšem má tragický fotoaparát. Takže který z těchto telefonů zvolit? Xperia na mě dělá celkově nejlepší dojem, ale nemohu překousnout hranatější tělo, které se hůře drží. Z tohoto důvodu bych dal raději přednost HTC nebo Samsungu, ovšem pak se vyrojí nedostatků více. Takže?

Takže možná ještě raději počkat. Na obzoru je LG G3, které by mohlo trochu zamávat s nesmyslně vysokou cenovkou všech dosavadních top modelů předních výrobců. Stejně tak ještě dorazí supertelefony od čínských značek typu Xiaomi. A nebo byste možná dali přednost kompaktnější verzi Xperie Z2, které by to také nemělo dlouho trvat mezi zákazníky. Každopádně si myslím, že při ceně téměř 20 tisíc korun si musí být člověk sakra jistý, co kupuje. Pokud se vám Xperia Z2 líbí nejen vzhledově, ale i výbavou a funkcemi, budete s ní plně spokojeni.

Xperia Z2 má svůj vlastní styl, do kterého se člověk možná zamiluje. Unikátní skloubení kovu a skla, zvýšená odolnost proti vodě, velmi kvalitní fotoaparát i kamera, stereo reproduktory či delší výdrž baterie, to jsou důvody, proč právě tento telefon koupit. Proti hraje jen vyšší cenovka a ostřejší hrany těla. Budete tedy pro krásu nejnovějšího zetka (příjemně) trpět?

Co se nám líbí?Co se nám nelíbí?
Plus unikátní design sklo + kovPlus upatlává se a ostré hrany řežou do ruky
Plus zvýšená odolnost proti voděPlus příliš vysoká cena
Plus kvalitní fotoaparát a kamera
Plus stereo reproduktory
Plus výdrž baterie
Sledujte nás v Google Zprávách

Autor článku

Luboš Srb - Šéfredaktor

Technologie mě fascinují natolik, že jsem založil weby Mobilizujeme.cz, Elektrickevozy.cz a Inteligentnisvet.cz. Rád píši o všem, co má přínos pro čtenáře. Již od roku 2007, skrze více než 8 000 článků. Používám produkty od Applu a Tesly.


Komentáře

Samsung Galaxy A56 a A36 5Gpixel-counter

Nejnovější články