Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Recenze Sony Xperia E3: Elegantní střední třída s LTE

  |  13 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Sony je ve světě mobilů pojmem. Ač se firma rozhodla své portfolio telefonů zúžit, troufám si říci, že řada E bude i vzhledem k recenzované „étrojce“ zachována. Sony Xperia E3 je telefonem mnoha tváří. Mnohé zaujme design. Někteří si oblíbí systémové prostředí či jiné aspekty výbavy. Některé zmíněné věci naopak odradí. Jaký je telefon jako celek?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

Aktuální cena Sony Xperia E3: (zdroj: Heureka.cz)

Displej, prostředí a baterie: Xperia s výdrží

Displej Sony Xperie E3 se docela povedl. Jeho úhlopříčka činí 4,5 palce a pyšní se rozlišením 480 x 854 pixelů, což dá v celkovém součtu jemnost 218 ppi. Jednotlivé pixely jsou při podrobném pohledu zblízka znatelné, při běžném užívání je člověk spíše nevnímá. Použitá technologie obrazového panelu je IPS. Zaručí reálné barvy, dobrou čitelnost na slunci a výborné pozorovací úhly. Vzhledem k velikosti lze obrazovku ovládat v jedné ruce.

Co se prostředí týče, jedná se o klasickou Xperii. Přístroj reaguje na příkazy svižně, za tři týdny jsem nezaznamenal jediný zásek či zaškobrtnutí. Prostředí je tedy celkově plynulé a nese si vlastnosti vyšších řad. Zamykací obrazovka při přejetí simuluje efekt otevírání žaluzií. Po odemknutí se setkáváme s funkční nadstavbou od Sony, která rozšiřuje Android 4.4.2 KitKat. Setkáváme se s typickými widgety, několika předinstalovanými aplikacemi nebo nepřeplácaným vzhledem.

 

Aplikacím se budeme věnovat spíše v kapitole multimédií, ať už se jedná o povinné od Androidu, tak vlastní od Sony. V prostředí nechybí miniaplikace, jejichž portfolio lze rozšířit stažením nových. Mluvíme o zmenšeném prohlížeči, kalkulačce, kalendáři, Gmailu a dalších. Uživatelské rozhraní Xperie E3 si lze samozřejmě uzpůsobit osobním preferencím. Sony zde dává na výběr z několika témat a wallpaperů. Okénko aplikací nám přetažením zleva doprava na první straně nabídne možnosti řazení aplikací, vyhledávání a jiná usnadnění.

 

Velmi pozitivním aspektem Sony Xperia E3 a její silnou stránkou je jistě baterie, ač nevyměnitelná. Ta disponuje kapacitou 2330 mAh, což vzhledem k velikosti displeje a jeho rozlišení i pouze na papíře slibuje slušné výkony. A je tomu tak. Jako každý jiný smartphone, i tento přístroj pochopitelně lze bez problému vybít během jednoho dne, obzvláště bez aktivovaných úsporných režimů, které si lze customizovat v nastavení. Na výběr jsou zde hned tři možnosti v odrážce Správa napájení.

 

Jedná se o režim Stamina, který při zamčeném displeji deaktivuje datové toky a chod některých aplikací, přičemž si lze stanovit výjimky. Dále zde máme režim slabé baterie, který (pokud sami neprovedete změny v původním nastavení) deaktivuje mobilní data, Bluetooth, Wi-Fi a automatickou synchronizaci při poklesu baterie pod stanovenou hranici. Třetím režimem je Wi-Fi podle místa, který aktivuje Wi-Fi pouze v blízkosti uložené sítě.

Konečná výdrž se při aktivovaném Stamina režimu pohybuje okolo dvou dnů. Pokud telefon používáte mírněji, dá se fungovat i dny tři. Na dva dny se však dá při menší zátěži dosáhnout i bez aktivovaných úsporných režimů. Osobně jsem telefon, ač jsem ho nijak extra nešetřil (několik hovorů, zpráv, brouzdání na internetu, multimédia, zapnutá mobilní data a Wi-Fi), nabíjel každý druhý den za aktivovaného režimu Stamina a režimu slabé baterie. Výdrž záleží hodně na konkrétním uživateli.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
XYZ
XYZ

Elegantní? Spíš je to jak nacpat 4,5″ displej do těla 5″ telefonu.

Frank
Frank

Xperii E3 jsem viděl v bronzové a je to hezký telefon

monika
monika

je krásná,mám bronzovou a je super

Thomas
Thomas

Vypadá jako když ho vyrobili tak před dvěma lety, strašný okraje aneb jak plýtvat s místem.

JirkaCh
JirkaCh

Široký rám a přesto tlačítka na obrazovce? SONY vypadl z výběru. Jen 1 SIMka? To už nikdy!

Neutrál
Neutrál

Jako na Z3 sem to ještě zkousl, ale tohle bych už nedal, rámečky jak na tamagotchi..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení