Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze – Samsung M3510 Beat b: hudebník a DJ

  |  komentovat  |  autor: Vojtěch Nedvěd

Výrobce mobilů Samsung uvede během února na trh nový hudební telefon M3510 Beat b, který potěší nejenom svojí výbavou, rozměry a hmotností, ale i svojí cenou.

M3510-ka nabídne výtečnou konstrukci, 3,5 mm konektor Jack, akcelerometr, 2 Mpx fotoaparát a bezpočet dalších chytrých funkcí. Pojďme si tedy udělat podrobnější pohled na tento telefon.


Oficiální fotografie Samsungu M3510 Beat b

V balení se nachází:

 • uživatelská příručka
 • mobilní telefon Samsung M3510 Beat b
 • nabíječka
 • paměťová karta microSD 512 MB
 • stereo headset s redukcí na 3,5 mm Jack
 • redukce na paměťovou kartu

Design a konstrukce:

Když se řekne Samsung M3510 Beat b, těm, kteří se nějakým způsobem zajímají o muziku, může slovíčko „beat“ napovídat, že se jedná o telefon zaměřený na hudbu a vše okolo ní. Hudba v mobilních telefonech se stala v současnosti nezbytným prvkem mobilních telefonů, který ovlivňuje především mladší kategorie lidí. Tudíž bude M3510-ka určena spíše pro ně.

Konstruktéři a designéři se zde opravdu vyřádili a jejich dílo musíme náležitě ocenit. Ultra-lehký telefon s klasickou konstrukcí, hmotností 68 gramů a s rozměry 109 x 46 x 9,9 mm patří mezi světovou špičku v kompaktnosti mobilních telefonů. Celý přístroj je navlečen do plastového, matně černého kabátku lemovaným stříbrnými a žlutými prvky. Stříbrné prvky jako například některá tlačítka jsou z kovu. Toto černo-žluto-stříbrné barevné provedení je velice hezké a přisuzuje tak telefonu, s trochou nadsázky, dojem elitnosti a preciznosti.

Nyní se dostáváme k otázce rozmístění jednotlivých prvků na telefonu. Na přední straně se nad displejem vyskytuje reproduktor, který slouží jak k telefonování, tak k přehrávání hudby. Jeho maximální hlasitost byla průměrná. Příjemně nás překvapila čistota přehrávaného zvuku, ačkoli díky těmto faktorům není hudba moc slyšet z uzavřenějšího prostoru. Například když je telefon v otevřené kapse. Pod displejem se nacházejí zvláště vyhrazená tlačítka pro ovládání hudby a pod nimi hlavní ovládací blok telefonu. Pod tímto blokem je dvanáct číselných kláves a vpravo zabudovaný mikrofon.

Na levé straně telefonu jsou umístěna pouze tlačítka na ovládání hlasitosti. Na protějšku mobilu krytku pro Samsung konektor a tlačítko ke spuštění hudebního přehrávače či internetového prohlížeče, závisející na době držení stisknutého tlačítka. Na zadní straně se nachází 2 Mpx, téměř zapuštěný, fotoaparát. Pod ním v zadním sundavacím krytu je vyryto logo Samsung. Na horní straně najdeme krytku, pod níž se skrývá 3,5 mm Jack konektor. Poslední prvek, který nalezneme v pravém horním rohu na boku telefonu, je úchytka pro poutko.

Baterie a výdrž: z komára velbloud

V telefonu v balení byla baterie Li-Ion o kapacitě pouhých 800 mAh. Nebyli jsme si jisti, zda to výrobce u takto funkcemi vybaveného telefonu myslí vážně, ale po testování jsme náš názor museli změnit. Baterie při normálním používání, při poslouchání hudby téměř tři hodiny denně, vydržela 3 až 4 dny. Navíc nás mile překvapila funkce telefonu, kdy při dosažení určité hranice zbývající kapacity baterie se mobil takřka celý znepřístupní a nechá vás udělat jen ty nejnutnější funkce, dokud nenecháte mobil nabíjet. Slot pro SIM kartu se nachází stejně jako slot pro paměťovou microSD kartu pod zadním krytem, na jehož sundání musíte použít poměrně velkou sílu. Pro výměnu SIMky je akorát zapotřebí prvně vyjmout baterii, teprve poté ji lze lehce vysunout či naopak zasunout.

Ovládací blok a klávesnice:

Jak už zde bylo zmíněno, ovládací blok je umístěn v horní části přední strany pod klávesami pro ovládání hudby. Usazením hudebních tlačítek jsme nebyli moc potěšeni, protože docházelo ke snadnému zmáčknutí horní směrové klávesy společně s prostřední hudební klávesou. Proto bychom raději tyto hudební tlačítka viděli spíše někde po straně. V ovládacím bloku je hlavním ovládacím prvkem čtyřsměrná klávesa s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. Dále se na ovládacím bloku objevuje dvojice kontextových tlačítek a dvě klávesy pro přijmutí a ukončení hovoru. Všechna tlačítka jsou dostatečně tuhá, leč snadno stisknutelná. A tudíž nebudou majitele telefonu v psaní i ovládání nijak omezovat, ba naopak. Výrobce si výborně poradil i s podsvícením všech tlačítek.

Displej:

Samsung M3510 Beat b je vývojáři vybaven aktivním TFT displejem s rozlišením QVGA 240 x 320 px o úhlopříčce 2 palce a schopností zobrazit až 16 milionů barev. Je škoda, že zde chybí světelné čidlo, které by automaticky upravovalo úroveň podsvícení displeje, a tím šetřilo baterii a zlepšilo o trochu čitelnost displeje na přímém slunci. Avšak tento problém lze manuálně vyřešit v prostředí telefonu, jež nám nabízí zvolit si libovolnou úroveň jasu displeje. Nechybí zde ani různé motivy, možnost umístit obrázek na pozadí atd. Naproti tomu je zde znatelná například absence možnosti zvolení velikosti písma, hodiny úsporného režimu a spořič displeje.

Prostředí telefonu, ovládání:

Prostředí telefonu a ovládání je důvěrně známé z dřívějších modelů Samsungu. Proto jsme zde použili pasáže z dřívějších recenzí. Jako vždy je středová funkční klávesa vyhrazena pouze jako potvrzovací tlačítko, pro vstup dominuje zde levá funkční klávesa, zatímco pravá klávesa kontakty. Funkce směrů kurzorového kříže pak lze plně nastavit. M3510-ce schází speciální klávesa na multitasking, ale funkce nezmizela. Je zde však jen v podobě přepínání jen mezi hovorem, zprávami, internetem a hudebním přehrávačem. Nechybí matice 3 x 4 jednoduše animovaných ikonek. Můžeme také zvolit zobrazení v podobě seznamu. V menu se lze pohybovat pomocí přiřazených klávesových zkratek a následnému stisknutí určité číslice. Velmi praktickou vlastností Samsungů je, že po opuštění menu a následném navrácení zůstane aktivní vždy naposledy použitá položka.

Hudební přehrávač, rádio a další zábava:

Samsung M3510 Beat b jako hudební telefon nemůže existovat bez FM rádia s funkcí RDS a samozřejmě hudebního přehrávače. Na velikou kapacitu písniček, a nejen jich, je zde k dispozici vnitřní paměť telefonu 45 MB a slot pro paměťové karty microSD. Balení obsahuje kartu o kapacitě 512 MB, což zaručuje dost místa pro vaše songy. Ale někde je také musíte spravovat. Na toto je zde připravena složka s názvem „moje soubory“, kam se nám ukládají veškerá média.

Hudební přehrávač umí přehrávat formáty, na které jsme zvyklí, například: MP3, ACC, Midi, WMA atd. Hudbu tento přístroj umí hrát minimalizovaný, přičemž lze jej ovládat také na pozadí pohotovostního režimu snadno pomocí hlavního bloku. Prostředí přehrávače je přehledné, v nabídce najdeme odkaz na poslední přehrávaný soubor, všechny skladby, playlisty a řazení obsahu podle ID3 tagů na interprety, alba a žánry. K dispozici je i ekvalizér, který má pár předurčených schémat. Jak jsme zde už uvedli, u hudebního telefonu nesmí chybět FM rádio s funkcí RDS. Samsung M3510 Beat b to jako správný hudební telefon také potvrzuje.

K poslechu rádia je zapotřebí nejprve připojit headset, který slouží jako anténa. Avšak po připojení sluchátek je zde možnost zapnout reproduktor. Stejně jako hudební přehrávač umí i FM rádio hrát minimalizované na pozadí. V prostředí rádia najdeme možnost uložit si vybrané stanice do paměti, takže nemusíme při dalším spuštění rádia stanice znovu ladit. Objevili jsme zde zajímavou funkci rozpoznávání písniček, k níž je ale potřeba připojení k internetu. Třešničkou na dortu jsou přibalená dokonalá stereofonní špuntová sluchátka, se kterými téměř vůbec neslyšíte okolní ruch. Podobná sluchátka jsme mohli poprvé vidět u Sony Ericssonu.

Pro ještě větší variabilitu a dokonalost je zde k dispozici 3,5 mm konektor Jack, který nám dává příležitost připojit si jakákoliv sluchátka. Genialitu zde tvůrci potvrdili funkcí „Etiketa“, která funguje v závislosti na zabudovaném akcelerometru. Když při přehrávání hudby či při vyzváněcím telefonu otočíme přístroj displejem dolu, automaticky se nám zvuky úplně ztlumí. Funkce „Etiketa“ je nastavitelná v sekci „nastavení“.

Fotoaparát:

Konstruktéři si zde tedy hlavu moc nelámali a vybavili M3510-ku fotoaparátem s rozlišením 2 Mpx (1600 x 1200 px), který je bohužel ochuzen o jakékoliv přisvětlení, krytku objektivu, zrcátka pro autoportréty i automatické ostření. V nastavení nalezneme pouze samospoušť, rámečky, funkci vyvážení bílé atd. Po vyfocení fotografie se nám ukáže náhled fotografie a můžeme si zvolit další akci. Mezi ně patří i následné upravení fotografie. Když seberete odvahu a budete po M3510 chtít, aby vám natočila video, nezmůže se na víc, než na zastaralé rozlišení 176 x 144 px.

Telefonování a telefonní seznam:

Telefon pojme až 1000 kontaktů, přičemž ke každému z nich můžeme přidělit kromě několika telefonních čísel také přezdívku, e-mailovou adresu, poznámku, obrázek, libovolné vyzvánění, apod. Kontakty jsou řazeny abecedně podle křestního jména. Vyhledávání je možné pouze zadáním prvních písmen křestního jména. V nastavení můžeme zaškrtnout, jaké kontakty chceme zobrazovat v telefonním seznamu (z paměti telefonu, ze SIM karty, všechny). Nechybí vytváření skupin kontaktů, ke kterým lze přidělit obrázek či libovolné vyzvánění. V telefonu také nalezneme funkci „rychlá volba“, kde stačí přidělit k jednotlivým číslům numerické klávesnice dané kontakty a lze tím docílit následného rychlejšího vytáčení zvolených čísel. Na příchozí hovor je samozřejmě možné nechat se upozornit také hudbou ve formátu MP3, AAC nebo WMA. U Samsungu M3510 také potěší plnohodnotné vyzváněcí profily, které korejský výrobce dlouho ignoroval. Sice pořád není možné vytvářet své vlastní profily, ale šestici přednastavených lze libovolně upravovat. Na tomto telefonu není možno provozovat videohovory, což naznačuje i absence kamerky pro videohovory. Vynikající funkcí telefonu při přijímání hovoru je funkce Etiketa, která je zmíněna už v sekci Hudba a Prostředí.

Zprávy:

Samsung M3510 umožňuje uložení maximálně 300 zpráv. Při psaní lze využívat chytrého slovníku T9, který ale bohužel výrazně zkracuje s českou diakritikou výslednou délku zprávy. Potěší odpočítávání znaků již od prvního zadaného znaku a také počítání celkového počtu SMS zpráv, do kterých bude následně zpráva rozdělena. Telefon nabízí dále možnost posílat zprávy zároveň více příjemcům najednou. V nastavení nechybí aktivace posílání doručenky po odeslání SMS zprávy. Samozřejmostí je podpora multimediálních zpráv MMS (v maximální velikosti 300 KB). V telefonu nesmí chybět ani přítomnost e-mailového klienta, přičemž stahované e-maily mohou mít maximální velikost 300 KB.

Organizační a datové funkce:

Datová výbava zahrnuje GPRS a EDGE. Pomocí datového USB kabelu (USB 2.0, konektor Samsung), který ovšem v balení nenajdeme, je možné propojit telefon také s počítačem a třeba jej použít jako modem. Absence USB kabelu však mnohem více zamrzí z hlediska, že nelze do telefonu či na paměťovou kartu dostat skladby. Softwarová výbava je také velmi dobrá. Telefon nabízí internetový prohlížeč NetFront ve verzi 3.4, který je poměrně kvalitní. Bezdrátové propojení s ostatními přístroji zajišťuje také Bluetooth 2.0. Také zde nesmí chybět podpora JAVA MIDP 2.0, v které pracují už některé předinstalované aplikace a hry. V M3510-ce chybí ovšem podpora PDF souborů a Office dokumentů.

Základem organizace času je kalendář. Nabídne měsíční, týdenní i denní náhled a možnost zapsat 5 typů událostí (schůzka, výročí, svátek, důležité, soukromé). Událostem nechybí upozornění ani opakování. Organizaci času doplňují kvalitně zpracované poznámky a úkoly. Své nápady si nemusíte zaznamenávat nejen písemně, ale můžete je zaznamenat rychle i pomocí diktafonu, který váš tok myšlenek zaznamenává ve formátu AMR. Jako skutečně kompletní lze označit i další organizační výbavu. Samsung nezapomněl na stopky, odpočítávací měřič ani užitečný převodník jednotek. Jednoduchá kalkulačka zná prioritu operací. Organizační funkce uzavírá světový čas s textovým náhledem a pětice propracovaných opakovaných budíků s volbou dnů upozornění.

Zhodnocení:

Samsung M3510 Beat b nás totálně nadchnul. Dovoluji si říct, že by mohl patřit mezi prvních top 5 hudebních telefonů, co se uživatelských potřeb týče. Přístroj nabízí všechnu potřebnou výbavu funkcí, které byste si jen v dané kategorii mohli přát. Zamrzí možná jen absence datového kabelu k propojení telefonu s počítačem. Myslím, že poměrem vybavení a výkon vzhledem k ceně natrhne nejednomu mobilu zadní kryt.

Plusy:

 • kompaktní rozměry a hmotnost
 • 3,5 mm konektor Jack
 • čistý zvuk z reproduktoru i sluchátek
 • dlouhá výdrž baterie
 • příznivá cena

Mínusy:

 • v balení postrádáme datový USB kabel
ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Black Shark 2 se předvede 23. října

Xiaomi Black Shark 2 se předvede 23. října

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Jen před pár dny unikl na internet plakát lákající na chystaný herní smartphone od Xiaomi, který naznačoval, že datum…

Apple láká na další novinky, event plánuje na 30. října

Apple láká na další novinky, event plánuje na 30. října

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když 12. září Apple představoval nové iPhony, jistě mnoho diváků čekalo víc, než jen tři nové iPhony a novou…

Spotify má nyní samostatnou aplikaci pro hodinky s Wear OS

Spotify má nyní samostatnou aplikaci pro hodinky s Wear OS

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nastal věk streamované hudby. Jedna z nejpopulárnějších hudebních aplikací – Spotify – je nyní dostupná i samostatně pro chytré…

Mobilní zobrazení