Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Recenze Lenovo P70: Oddech v cílové rovince

  |  24 komentářů  |  autor: Michal Maňák

Vzpomínáte si na stará Lenova, jako bylo P780 s velkou baterií nebo stylové Vibe X? Jestli ne, máte výhody a dokážete ke značce přistupovat nezaujatě. Jestli ano, pak asi víte, že Lenovo patřilo mezi průkopníky čínských mobilů v Evropě a podílelo se tak na budování jejich neblahé pověsti. Tehdy se však psal rok 2013, dnes jsme o dva roky dál a můžeme i s odstupem zhodnotit, jestli se situace zlepšila.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

Aktuální cena Lenovo P70: (zdroj: Heureka.cz)

Už na první pohled je vidět, že P70 má vysoké ambice. Vychází s cenou od 6 200 Kč – nemusí se proto potýkat s reky z nejvyšší třídy, konkurencí mu pravděpodobně nebudou ani loňské vlajkové lodě a zároveň to už není cenová kategorie, kde je třeba veškeré parametry podřídit cenovce. Zkrátka inteligentní střední třída jako metafora k rčení, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.

Jenže vsadit na rozum už dnes nestačí, telefon musí zaujmout a musím předem přiznat, že P70 se to povedlo. Vzhledem k historii Lenova a jeho továrnám na zajíce v pytli si tento telefon nakonec vysloužil drsný test v každodenní praxi.

Lenovo P70: specifikace

Konstrukceplast, 142 x 72 x 8,9 mm, 149 g
Displej5″, IPS LCD, 1280 x 720 px, jemnost 294 ppi
Operační systémAndroid 4.4 KitKat + nadstavba
Procesor8 jádrový, 1,7 GHz, MediaTek 6752
Paměť2 GB RAM, úložiště 16 GB + microSD karty
Fotoaparát13 Mpx, blesk, Full HD video + přední 5 Mpx
Technologiedual SIM, LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS
Baterie4 000 mAh
Cena a dostupnost , léto 2015

Design a zpracování: Je to Xperia, nebo ne?

Dlouho jsem rozmýšlel, odkud se P70 podívat na zoubek. Pevným, pravděpodobně kovovým rámem, který nedovolí prohnutí ani o nanometr? Určitě si zaslouží delší popis, ale nezastře celkovou podobnost telefonu s mobily od Sony. Boční hrany zaoblené a na průřezu ikonický tvar protáhlého obdélníku s půlkruhovými bočnicemi, to celé poskládané ze skla, plastu a kovu. Dokonce ani na fotkách není podobnost tak markantní, při prvním podržení jsem si na Xperii Z3 ale vzpomněl okamžitě.

Dokonce jsem kvůli tomu začal hledat i šuplíček na SIMku, samozřejmě neúspěšně, karty se totiž vkládají pod zadní plastový kryt. Při tomto slovním spojení se často ozve vrzání – ať už zubů nebo samotného krytu. Snažil jsem z Lenova vynutit přiznání: „Ano, vržu taky!“ brutálními výslechovými metodami hraničícími s mučením, telefon jim ale odolal. Můžete se shovívavě usmát, že přeháním, faktem však je, že při všelijakém kroucení P70 kvalitou překoná spoustu telefonů s unibody konstrukcí.

Ve chvále materiálů bych mohl pokračovat. Po čelním skle prst klouže optimálně, na plastových zádech zase prsty drží a pokud nemáte hodně umaštěné prsty, kryt ani nebude vypadat jak materiál pro daktyloskopickou analýzu.

Hodilo by se pro úplnost popsat i ovládací prvky. Jejich skladba je klasická: hlasitost a vypínání na pravém boku, pod displejem trojice tlačítek menu, domů a zpět, nad ním pak kamera, reproduktor a čidla přiblížení a okolního světla. Dostáváme se ale k prvnímu bodu, kde Lenovo šláplo vedle. Za prvé, vypínací klávesa je poměrně hluboko zapuštěná a než si váš palec zvykne, budete ji chvíli hledat, čemuž ani chybějící odemčení poklepáním nepomůže.

Druhá výtka pak směřuje k senzorovým klávesám pod displejem. Stranou ponechme, že se výrobce zuby nehty drží používání tlačítka menu, horší je, že jeho spuštěné aplikace nezobrazíte podržením domečku, ale právě klávesy menu. Nechápu, proč takovou provokaci Lenovo zkouší, je to, jako kdyby rebelantsky křičeli: „Děláme to jinak, abychom byli jiní.“ Přínos nulový.

I po dvou týdnech ale musím říct, že z hlediska zpracování a designu je to snad jediné pochybení, celek totiž vymýšleli prakticky uvažující designéři. Hlasitý reproduktor proto schovali do spodní hrany, aby vyzváněl bez tlumení a čočku fotoaparátu zarovnali s okolím, takže při položení na stůl se P70 ani nehne a můžete psát oběma rukama.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

ČLÁNKY:, , ,
Očekávané HTC U11 Plus se poprvé objevilo v benchmarku

Očekávané HTC U11 Plus se poprvé objevilo v benchmarku

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před nedávnem jsme se dozvěděli, že HTC zve na událost, která proběhne 2. listopadu. Pravděpodobně představí vlajkovou loď jménem HTC U11 Plus.…

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

VČERA  |  Tomáš Drahoňovský  |  4 komentáře

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Mobilní zobrazení