Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Recenze Lenovo P2: nejlepší smartphone pro Čechy?

  |  28 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Češi jsou národem stěžovatelů a pokud jde o smartphony, ze všeho nejčastěji nadávají na špatnou výdrž – ovšem nutno dodat, že naprosto oprávněně.

Výrobci se tedy chopili příležitosti a přispěchali s telefony, které nemusíte nabíjet každý den, ale třeba „jen“ obden. Jenže nové Lenovo P2 je zcela jiný kalibr – s přehledem vám vydrží klidně i tři pracovní dny, nebo v případě využívání speciálního úsporného tlačítka celý jeden týden!

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Fotoaparát: spíše jen do počtu

Lenovo se bohužel moc nepoučilo a ani nový model P2 tak nedokáže fotit nijak úžasně. Fotoaparát s 13megapixelovým rozlišením dokáže snad jen trochu lépe ostřit díky fázové detekci obrazu (PDAF), ovšem celkově špatný dojem to nezachrání. Největší problém dělá fotoaparátu nastavení expozice, ale také například zvýšená hladina šumu, která při minimálním osvětlení přechází pomalu v olejomalbu jako od Picassa. Nicméně k tomu mají sloužit různé filtry, nikoliv snímač s objektivem.

Jak fotí Lenovo P2

Zhodnocení

Přes rok staré Lenovo P1 dnes sice koupíte jen za 7 tisíc korun, což dělá dvoutisícovou úsporu oproti novému modelu Lenovo P2, ale rozdíly jsou mezi oběma generacemi docela podstatné. Za příplatek dostanete lepší a kompaktnější konstrukci, lepší Super AMOLED displej, novější operační systém, a mnoho dalšího. Škoda jen opět slabšího fotoaparátu.

I přes některé slabiny, se kterými zkrátka ve střední třídě stále musíme počítat, se ale dá mluvit o velmi povedeném smartphonu, který jasně říká, co dokáže. Musí zkrátka zaujmout každého, kdo nechce telefon nabíjet každý den.

A co konkurence? Ta vlastně ani nemá moc co nabídnout. Pokud bychom srovnali s velmi podobným Acerem Liquid Z6 Plus (recenze), stojí sice o 2 500 korun méně, ale má horší displej nebo poloviční výdrž zhruba jen 1,5 dne. A další telefony, které jsou podobně stavěné, nejsou tak sympatické jako právě Lenovo, nebo nedosahují tak dlouhé výdrže.

Zdá se, že by to tak mohla být letos pro čínského výrobce, který se v minulosti proslavil právě smartphony s dlouhou výdrží baterie, docela trefa do černého, souhlasíte?

Proč koupit?Proč nekoupit?
 neskutečná výdrž baterie slabší fotoaparát
 lze použít jako powerbanku nižší výkon
 celokovové tělo tlačítka na displeji
 Super AMOLED obrazovka
 praktické rychlonabíjení
ČLÁNKY:, , , , , , ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  5 komentářů

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení