Mobilizujeme.cz

Recenze Lenovo P2: nejlepší smartphone pro Čechy?

  |  27 komentářů  |  autor:

Češi jsou národem stěžovatelů a pokud jde o smartphony, ze všeho nejčastěji nadávají na špatnou výdrž – ovšem nutno dodat, že naprosto oprávněně.

Výrobci se tedy chopili příležitosti a přispěchali s telefony, které nemusíte nabíjet každý den, ale třeba „jen“ obden. Jenže nové Lenovo P2 je zcela jiný kalibr – s přehledem vám vydrží klidně i tři pracovní dny, nebo v případě využívání speciálního úsporného tlačítka celý jeden týden!

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Fotoaparát: spíše jen do počtu

Lenovo se bohužel moc nepoučilo a ani nový model P2 tak nedokáže fotit nijak úžasně. Fotoaparát s 13megapixelovým rozlišením dokáže snad jen trochu lépe ostřit díky fázové detekci obrazu (PDAF), ovšem celkově špatný dojem to nezachrání. Největší problém dělá fotoaparátu nastavení expozice, ale také například zvýšená hladina šumu, která při minimálním osvětlení přechází pomalu v olejomalbu jako od Picassa. Nicméně k tomu mají sloužit různé filtry, nikoliv snímač s objektivem.

Jak fotí Lenovo P2

Zhodnocení

Přes rok staré Lenovo P1 dnes sice koupíte jen za 7 tisíc korun, což dělá dvoutisícovou úsporu oproti novému modelu Lenovo P2, ale rozdíly jsou mezi oběma generacemi docela podstatné. Za příplatek dostanete lepší a kompaktnější konstrukci, lepší Super AMOLED displej, novější operační systém, a mnoho dalšího. Škoda jen opět slabšího fotoaparátu.

I přes některé slabiny, se kterými zkrátka ve střední třídě stále musíme počítat, se ale dá mluvit o velmi povedeném smartphonu, který jasně říká, co dokáže. Musí zkrátka zaujmout každého, kdo nechce telefon nabíjet každý den.

A co konkurence? Ta vlastně ani nemá moc co nabídnout. Pokud bychom srovnali s velmi podobným Acerem Liquid Z6 Plus (recenze), stojí sice o 2 500 korun méně, ale má horší displej nebo poloviční výdrž zhruba jen 1,5 dne. A další telefony, které jsou podobně stavěné, nejsou tak sympatické jako právě Lenovo, nebo nedosahují tak dlouhé výdrže.

Zdá se, že by to tak mohla být letos pro čínského výrobce, který se v minulosti proslavil právě smartphony s dlouhou výdrží baterie, docela trefa do černého, souhlasíte?

Proč koupit? Proč nekoupit?
 neskutečná výdrž baterie  slabší fotoaparát
 lze použít jako powerbanku  nižší výkon
 celokovové tělo  tlačítka na displeji
 Super AMOLED obrazovka
 praktické rychlonabíjení
ČLÁNKY:, , , , , ,
Zakázal Qualcomm prodej Exynosu od Samsungu jiným značkám?

Zakázal Qualcomm prodej Exynosu od Samsungu jiným značkám?

DNES  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv se čipsety Exynos od Samsungu mohou směle postavit konkurenci, zatím jsme neviděli, že by je využívalo mnoho výrobců. Takže jsou…

Fotoaparáty Pixelů od Googlu využívají technologii z chytrých brýlí

Fotoaparáty Pixelů od Googlu využívají technologii z chytrých brýlí

DNES  |    |  diskuze (0)

Chytré brýle Google Glass jsou možná neúspěšným projektem, nicméně jedna z jejich technologií našla své uplatnění u smartphonů Pixel a Pixel XL.…

Evolveo Android Box H8: chytrá krabička do každé domácnosti

Evolveo Android Box H8: chytrá krabička do každé domácnosti

DNES  |    |  3 komentáře

Multimediální centrum Evolveo Android Box H8 je chytrým přehrávačem filmů a hudby, ale také například fotek z dovolené. Skvěle se tak…

Mobilní zobrazení