Mobilizujeme.cz

Recenze Lenovo P2: nejlepší smartphone pro Čechy?

  |  27 komentářů  |  autor:

Češi jsou národem stěžovatelů a pokud jde o smartphony, ze všeho nejčastěji nadávají na špatnou výdrž – ovšem nutno dodat, že naprosto oprávněně.

Výrobci se tedy chopili příležitosti a přispěchali s telefony, které nemusíte nabíjet každý den, ale třeba „jen“ obden. Jenže nové Lenovo P2 je zcela jiný kalibr – s přehledem vám vydrží klidně i tři pracovní dny, nebo v případě využívání speciálního úsporného tlačítka celý jeden týden!

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Displej, prostředí a baterie: nejde jen o výdrž

Výdrž však není vše. Lenovo P2 se může pochlubit i velmi kvalitním Super AMOLED displejem s Full HD rozlišením a úhlopříčkou 5,5 palce, což dělá jemnost přes 400 ppi. Obraz je krásně ostrý, barvy poměrně syté, a dokonce i za čitelnost, respektive rozpětí podsvícení obrazovky, můžeme čínského výrobce pochválit. Přes slunečný den maximální jas dostačuje, naopak ve tmě můžete jas stáhnout na minimum, nebo rovnou aktivovat noční režim. Na nepříjemné vypalování očí tak zapomeňte.

Co je ale docela škoda, čínský výrobce se u telefonu rozhodl umístit systémová tlačítka do spodní části displeje, nikoliv pod něj. Zbytečně tak ubírají místo, které jinak mohlo být využito lépe. Pod obrazovkou je přitom ještě klasický „home button“ se čtečkou otisků prstů, takže domovské tlačítko je tedy tak trochu zbytečně zdvojené.

 

Pokud jde o prostředí, Lenovo se nepouštělo do žádných experimentů a zůstalo maximálně při zemi. Výsledkem je použití čistého Androidu 6.0 Marshmallow, který navíc přináší prakticky jen speciální obrazovku s pokročilým úsporným režimem, nebo některé šikovné funkce, jako je probouzení dvojitým poklepáním na obrazovku, rychlé spuštění fotoaparátu dvojitým stisknutím vypínače, nebo třeba snížení hlasitosti vyzvánění nebo budíku po uchopení telefonu do ruky, ale i některé další.

 

Bohužel zatím nevíme, zdali se majitelé telefonu Lenovo P2 někdy v budoucnu dočkají nejnovějšího Androidu Nougat. Minimálně smysl by to ale dávalo – režim Multi-window pro rozdělení velké 5,5palcové obrazovky a následné spuštění dvou různých aplikací současně, nebo třeba zlepšení výdrže baterie, a další vychytávky, by jistě majitelé ocenili. Ale pokud by se nakonec výrobce rozhodl tento smartphone na sedmičkový Android neaktualizovat, asi ani na druhou stranu uživatelé o tolik nepřijdou.

 

Prostředí jako takové je velmi dobře odladěné, jako koneckonců u téměř všech dnešních smartphonů střední třídy, nicméně výkon procesoru Snapdragon 625 nemusí na některé náročnější úkony, zejména graficky náročnější hry, úplně dostačovat.

A teď to nejdůležitější – výdrž baterie. Jak už bylo řečeno, Lenovo P2 dokáže na jedno nabití přežít při běžném pracovním používání klidně celé 3 dny, nebo pokud se naučíte využívat speciálního posuvného jezdce na levém boku zařízení, tak i celý 1 týden. Jak je to možné? Pokud jde o 3denní výdrž v „běžném“ režimu, tak je samozřejmě receptem hlavně vysoká kapacita baterie, 5 100 mAh.

 

A pokud jde o 7denní výdrž s využíváním úsporného režimu (přes noc, ale i přes den, kdy nepotřebujete „smartphone“, ale vystačíte si s „hloupým telefonem“), pak je to právě vlastnost úsporného režimu, který vám dá přístup jen k hovorům, zprávám, kalendáři, budíku, rádiu a kalkulačce. Naopak na připojení k internetu, různé notifikace z messengerů, nebo i jakoukoliv aktivitu aplikací na pozadí zapomeňte.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , ,
Samsung si odnesl prestižní ocenění za reklamu se pštrosem

Samsung si odnesl prestižní ocenění za reklamu se pštrosem

DNES  |    |  4 komentáře

Při prodeji smartphonů platí jasné pravidlo, reklama je základ. Její kvalita a zpracování by tak mělo být na…

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

VČERA  |    |  5 komentářů

Některé trhy, jako například globální prodej tabletů, upadají, některé jiné trhy ale touto dobou nabírají na síle. Takovým…

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

VČERA  |    |  43 komentářů

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní…

Mobilní zobrazení