Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze Huawei Ascend G600: krok bokem, kupředu nikoliv

  |  50 komentářů  |  autor: David Šantora

Ascend G600 bychom mohli nazvat nástupcem Ascend G300. Je dražší, je větší, je rychlejší, je sebevědomější. V dnešní recenzi se dozvíte, jak se Huawei podařilo zaútočit na další část trhu. Vítejte ve střední třídě.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, první dojmy (video)
» Design a konstrukce, baterie a výdrž
» Displej a ovládání, prostředí, telefonování a zprávy
» Hudební a video přehrávač, GPS navigace, fotoaparát
» Organizační a datové funkce, výkon, zhodnocení

Displej a ovládání: Nemá se za co stydět

Displej je u Ascend G600 je vyroben IPS technologií a dosahuje qHD rozlišení 540 x 960 pixelů. Na danou úhlopříčku to sice není mnoho, na druhou stranu, displej vůbec nezobrazuje špatně. Při běžném použití budete pixely hledat opravdu lupou a pokud je najdete, tak jenom proto, že se budete opravdu hodně snažit a budete hledat chybu za každou cenu.

Displej má velmi slušné pozorovací úhly a barvy mírně invertují pouze při pohledu z horní strany, navíc ve velmi ostrém úhlu. Jinak je displej barevně stálý, bílá je opravdu bílá. Černá sice nedosahuje hloubky s jakou jí dokážou vykreslit Super AMOLED displeje, většinou si to ale nebudete uvědomovat. Svítivost displeje je též velmi slušná, i na přímém slunečním světle šel relativně dobře přečíst. Navíc, čidlo okolního osvětlení většinou odvádí dobrou práci. Pouze občas se nechá zmást třeba stínem vaší postavy a dělá neplechu. Boční klávesy reaguji bez jediného problému, mají příjemný a jistý stisk a jsou výborně umístěné. Senzorové klávesy pod displejem od modelu Ascend G300 ušly veliký krok kupředu a reagují většinou bez problémů. Občas se mi přesto stalo, že jsem musel stisknout některou z nich dvakrát. Označil bych to ale za výjimku.

Prostředí telefonu: Umírněný Huawei

U prostředí Ascend G300 jsem si stěžoval na menší odladěnost a určitou pomalost. U G600 jsem zcela taky spokojen nebyl. Oproti firemnímu bratříčkovi, Ascend P1, má stále co dohánět. A nejenom vůči jemu. Prostředí není zcela plynulé, byť tak na oko může působit. Pokud vezmete po používání G600 do ruky P1, pochopíte, jak velký rozdíl to je.

Na druhou stranu, výrobce nabízí možnost zvolit si ze tří témat. Buď “Vánek”, kdy se styl ikon podobá Ascend G300. Ikony jsou tedy zaoblené, pastelově barevné a toto téma budou většinou volit asi ženy, případně hraví jedinci. Druhé téma, “Rozbřesk”, obsahuje naopak ikony s ostrými rohy, méně jásavé, barevně umírněnější, řekl bych až vážně pojaté. Ideální pro práci, pro jedince, kteří dávají přednost firemní eleganci. A konečně, třetí téma, které se jmenuje “Android” nám ukáže ICS 4.0.4, který v telefonu je nainstalován, graficky v ryzí podobě. Už jenom skutečností, že si mohu zvolit vzhledově čistý Android, u mě Ascend G600 zabodoval. Na pastelové ikonky mě neužije a díky tomu, že mi výrobce dává přímo v základu možnost volby, dovolí většímu sžití s přístrojem.

Samotné prostředí přístroje je poplatné firemní strategii. Tedy, zámek obrazovky je stále stejný, s obrovským rozcestníkem uprostřed, který nás dokáže přímo odkázat na zmeškané hovory, do zpráv, zapnout fotoaparát či odemknout telefon. Nevýhoda tohoto řešení je zaplácnutí tímto zámkem ⅔ obrazovky s tím, že o zbylou třetinu se postarají hodiny s datem, případně hudební přehrávač. Vypadá to hezky, ale fotku své milované polovičky si pod to budete dávat těžko.

Ploch je k dispozici maximálně 7, minimálně 1. Libovolnou z nich si lze nastavit jako domovskou, kam nás následně odešle zmáčknutí senzoru pro návrat na domovskou obrazovku. Počet ikon na jedné ploše je 4×4 s tím, že pod notifikační lištou je natvrdo umístěné vyhledávání Google. Notifikační lišta naštěstí nese rychlé přepínače, byť bez možnosti změny. Najdeme zde Wi-Fi, Bluetooth, GPS, data a zámek rotace displeje. Menu aplikací je beze změny oproti čistému Androidu, obsahuje tedy mřížku 4×5, která nám dovolí rolovat seznamem programů horizontálně. Jakmile se dostaneme na konec, okamžitě seznam aplikací nahradí seznam widgetů. Pokud vynechám svůj pocit, že pohyb po plochách není zcela plynulý, hodnotím rozhraní Ascend G600 pozitivně.

Telefonní seznam a zprávy: Žádné experimenty

Zde se Huawei nepouštěl do žádných zlepšováků a uživateli servíruje čistou podobu Androidu. Telefonní seznam tedy kromě klasického seznamu kontaktů dokáže pohybem zleva doprava zobrazit skupiny, samozřejmě včetně těch, které jsou propojené s vaším Google účtem. Pohybem zprava doleva se zobrazí seznam oblíbených kontaktů, následovaný často používanými kontakty. Pohyb po telefonním seznamu je zcela plynulý a lze v něm vyhledávat pomocí lupy, která je šikovně umístěná ve spodní části displeje, případně pomocí lišty s abecedou. Hledání pomocí lupy prohledává nejenom jméno či příjmení, ale taktéž jméno společnosti, či poznámky. Číselník naproti tomu dokáže prohledávat pouze jméno a příjmení, navíc ale ukazuje, již před vyťukáním čísla, nejpoužívanější kontakty. Lze si též zobrazit výpis hovoru, který lze následně filtrovat dle požadavků, ať má zobrazit všechny hovory, případně jenom odchozí, nebo třeba zmeškané.

SMS zprávy se třídí do konverzací, které lze celé mazat, případně pouze vybrané zprávy v nich. V konverzacích můžete vyhledávat, následně jsou vám zobrazeny výsledky, které jsou vybrané ze všech zpráv. Příjemce lze volit přímo ze seznamu, včetně více kontaktů najednou, případně lze kontakt, kterému chcete psát, zobrazit pouhým psaním jeho jména, telefon si jej najde sám. Přístroj u jednotlivých zpráv dokáže zobrazovat doručenky a u všech vláken zobrazuje obrázky daných osob, pokud je máte s obrázkem uložené v adresáři. Huawei se rozhodl tedy nic nevylepšovat, ale tím pádem ani nic nezkazit. Práce s adresářem a zprávami je díky tomu intuitivní a bezproblémová, byť některé vychytávky konkurentů můžou chybět.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, první dojmy (video)
» Design a konstrukce, baterie a výdrž
» Displej a ovládání, prostředí, telefonování a zprávy
» Hudební a video přehrávač, GPS navigace, fotoaparát
» Organizační a datové funkce, výkon, zhodnocení

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

50
Komentujte

avatar
30 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
JirkaHankaPavelKNeuNickoret Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mobilizer
Mobilizer

Děkuji čínským soudruhům za snahu, ale za tuto cenu NE!
Jinak, G300 slouží parádně za 3977 Kč od Vodafonu :-)

Radek
Radek

G300 jsem koupil manželce na seznámení s Androidem a myslel jsem, že ho G600 nahradí. Teď už je ale zcela jasné, že nenahradí. A je to vážně škoda. :(

Petra
Petra

A to ten telefon vypadal tak nadějně. :-(

Jakub Dusek
Jakub Dusek

Co nadavate na plast drzel jsem to v ruce a je to stejny jak s3 a to s3 je trosku jina cenova kategorie

Dr. Taby
Dr. Taby

A já si to už objednal. A váhal jsem mezi S galaxy ace 2. Tak uvidíme.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská značka Huawei je oblíbená hlavně díky modelům řady P a Mate. To však nejsou zdaleka jediné modely, které společnost produkuje.…

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi začalo pomalu ukazovat novinku Redmi 6 Pro. Ta vypadá hodně dobře a navíc přinese zajímavé funkce, které nalákají nejednoho…

Mobilní zobrazení