Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Recenze hodinek Sleeptracker Elite – pro lepší rána a delší den

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Špatně se ráno brobouzíte, a to i když toho naspíte hodně? Řešením by mohly být hodinky Sleeptracker Elite, které monitorují váš spánek a jejich úkolem je pak vzbudit vás v ten nejvhodnější okamžik.

Špatné vstávání dnes trápí hodně lidí, a v těchto pochmurných dnech, kdy pomalu nastává zimní období, to bude jev zřejmě častější. Pomoci by mohly hodinky Sleeptracker Elite.

  

Jak to funguje? Během noci se jednoduše řečeno střídá hluboký spánek s lehčím spánkem. Když se pak ráno vzbudíte a máte pocit, že byste ani za boha nevylezli z postele, protože si připadáte jako uprostřed nočního spánku, vzbudili jste se z hlubokého spánku. A takové vstávání je nepříjemné. Každý to určitě zná.

Jistě ale také znáte příjemné vstávání, kdy vyskočíte z postele jako ranní ptáče raz dva. Pak šlo o probuzení z lehkého spánku. A právě z tohoto spánku vás mají probouzet hodinky Sleeptracker, abyste se cítili odpočatější a vstávání pro vás bylo příjemnější.

Hodinky monitorují vaší spánkovou činnost a ráno vás pak probudí z toho nejlehčího spánku. A jak to poznají? Podle studií se tělo chová během tzv. REM spánku (Rapid Eye Movement) odlišně, a to tak, že se člověku rychle pohybují oči a na celém těle dochází k záchvěvům, a těch Sleeptracker využívá k monitoringu.

Ještě, než se podíváme na samotnou funkcionalitu, začneme klasicky s designem a konstrukcí. Hodinky Sleeptracker Elite jsou převážně z plastu, část kolem displeje zasahující až do boků kolem tlačítek je z pochromovaného plastu, který dobře imituje kov. Přesto hodinky nepůsobí jako běžné hodinky vyšší třídy. Svým vzhledem spadají spíše do takového průměru.

Zpracování hodinek je odpovídající. Na těle na sebe vše krásně pasuje, řemínek svou funkci také splňuje. Tady je potřeba upozornit, že pro správnou funkčnost je třeba mít hodinky utáhlé o něco více, než běžné hodinky, aby dokázaly průběh spánku co nejlépe monitorovat. Vzhledem k tomu, že mají Sleeptracker Elite 11 základních dírek – velikostí, bude to rozhodně stačit většině lidí, od těch nejmenších s těmi, co mají ruce o něco větší.

Před prvním použitím si musí majitel své hodinky ještě patřičně nastavit. Nejde však jen o nastavení klasického budíku, ale ještě o tzv. okna „Window“, během kterého vás hodinky mohou vzbudit až o nastavený čas dříve před budíkem, pokud k tomu bude vhodná chvíle, a dále pak nastavení času „To Bed“, tedy kdy půjdete spát, resp. kdy usnete.

Mezi režimy hodinek se přepíná tlačítkem MODE, nastavení hodnot pak je možné přes klávesu SET a na levém boku hodinek klávesy slouží většinou pro změnu hodnot směrem nahorů a dolů. Můžeme si vybrat mezi budíkem hlasitým, s vibracemi a kombinovaným. Tolik k nastavení Sleeptrackeru.

A jde se na věc! Hodinky Sleeptracker Elite jsme zkoušeli několik týdnů, vyzkoušeli jsme je i na nějakou dobu přestat používat a pak se k nim vrátit. Jaký byl rozdíl? Původně jsme se k hodinkách stavěli poměrně skepticky. První den totiž nebyl úplně ukázkový, když mě hodinky vzbudily ihned poté, co jsem sám od sebe vstával, tedy nevzbudily mě předem, jak by asi každý od budíku čekal.

Další dny už byly lepší. Zkoušeli jsme nastavovat různá okna „Window“, dá se vybírat z hodnot 0, 10, 20 a 30. Zatímco při hodnotě 0 vás hodinky prakticky vzbudí právě v čas, kdy máte nastavený budík, nejvyšší hodnota 30 znamená, že hodinky začnou půl hodiny před budíkem monitorovat váš spánek a vzbudí vás v první vhodný okamžik. To se mi zase stávalo, že mě hodinky vzbudily po pár minutách a spánek nebyl úplně nejlepší.

  

Nejlepší vstávání bylo při nastaveném 20 minutovém okně. Hodinky mě vzbudily z lehčího spánku, ale zase ne o tolik předem, než v kolik jsem chtěl vstávat. Vstávání bylo o něco jednodušší. Pokud znáte, a věřím, že znáte, takové to vstávání, kdy nejraději ihned posunete budík alespoň o 15 minut a spíte dál, tak toho vás dokážou hodinky Sleeptracker zbavit.

Líbí se nám, že si uživatel může následně ukládat svá data do PC, resp. online ke svému účtu. A sledovat pak, jak se mu spánek zlepšuje. Stačí každý den připojit hodinky přes dodávaný kabel k PC a data si stáhnout z hodinek do online úložiště. Pokud byste to jeden den neudělali, bohužel o data z předchozího dne přijdete.

Hodinky zvládají svojí funkci dobře, stále ale musíme myslet na to, že hodinky dokáží pouze vzbouzet v nejlepší okamžik, pokud však nebudeme dostatečně dlouho spát (uvádí se alespoň 6 hodin), ani hodinky vám nepomohou k lepšímu a pohodlnějšímu vstávání. Víme, že jde o hodně subjektivní záležitost, každý zde může mít jiný názor, ale za nás, hodinky v některých případech mohou být užitečné.

Tak třeba obecně mladším lidem, kteří ještě netrpí nějakou nespavostí a dalšími typy spacích chorob. Nebo různým manažerům a vysoce postaveným lidem, kteří nemají času nazbyt a potřebují být přes den odpočatí. U starších lidí nemusí být přínost až zas takový. I oni si ale mohou minimálně hodinky vyzkoušet.

Za zapůjčení hodinek Sleeptracker Elite děkujeme českému dovozci, u kterého si můžete tento produkt zakoupit.

SLEEPTRACKER Elite lze pořídit v . e-shopech za cenu od .
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

ČLÁNKY:
Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

DNES  |  redakce  |  diskuze (1)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát od Samsungu. Skvěle vybavený,…

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Samsung zahájil v domovské Jižní Koreji program Galaxy Experience, v jehož rámci mohou majitelé iPhonů otestovat konkurenční telefony Galaxy Note 8…

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 6000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Mobilní zobrazení