Mobilizujeme.cz

Recenze CAT B10: obrněný tank se zastaralým motorem

  |  5 komentářů  |  autor:

CAT B10 není ledajaký smartphone. V dnešní recenzi si ukážeme, čím je tak zvláštní. Proč se mu říká tank mezi mobily, a jestli částka, kterou za něj výrobce chce, je adekvátní k tomu, co zákazník dostane. Jedno je ale jisté. V jistém slova smyslu není CAT B10 žádné ořezávátko.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení
» Design a konstrukce, baterie a výdrž
» Displej a ovládání, prostředí, telefonování a zprávy
» Hudební a video přehrávač, GPS, fotoaparát
» Organizační a datové funkce, výkon, zhodnocení

Odolných smartphonů bychom na trhu moc nenašli a pokud vynechám Sony či Samsung, není mnoho těch, kteří by se snažili nějaký takový telefon přivést na trh. Caterpillar rozhodně není tradiční výrobce telefonů, ale naopak je to tradiční výrobce těžké stavební techniky. A jelikož jeho stroje nejsou žádné ořezávátka, nemůže být ani mobil s logem tohoto výrobce nic, co by na první pohled působilo jakkoli křehce.

CAT B10 díky tomu vypadá, jako kdyby byl klasický mobil navlečen do brnění. Na obdiv vystavené šrouby, plátem kovu vyztužené záda, tvrdá guma po celém obvodu telefonu. zdrsněný povrch. Při přímé konfrontaci s libovolným jiným smartphonem by ten druhý byl poslán rovnou do šrotu. B10 je prostě pořádný kus smartphonu.

Po hardwarové stránce si ale CAT B10 už tak jistý není. Obsahuje zhruba dva roky starý low-endový procesor Qualcomm MSM 7627 T18, vyrobený 65 nm technologií, na frekvenci 800 MHz a jako grafický čip je použit Adreno 200. Bohužel, tato výkonnostně nesourodá dvojka, jak si ukážeme dále, je navíc likvidována kapacitou paměti RAM, která činí pouhých 160 MB. Pro operační systém Android 2.3.5, který je použit v čisté podobě, to při nenáročném používání stačí, ale vyšší nároky jsou rychle poslány na zem.

Navíc, vnitřní paměť určená pro instalaci aplikací je taktéž velmi nedostatečná. Dosahuje stejné hodnoty jako paměť RAM, tedy 160 MB, respektive 158 MB, což je pro instalaci více aplikací, zcela nepoužitelné. Po instalaci pár mých oblíbených programů, jako je třeba Google+, Business Calendar, PowerAmp a dalších, včetně několika aktualizací systémových aplikací jako jsou Mapy, Gmail apod., nezbylo již žádné místo pro instalaci dalších. Pro test her jsem tedy instaloval vždy jednu, otestoval jí, musel jí smazat a pak stejně pokračoval s dalšími.

Základní parametry – CAT B10

Rozměry125 x 65 x 22 mm
Hmotnost201 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch) s odolným antireflexním krytem Asahi Strengthened Glass, TFT, rozlišení WVGA (320 x 480 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 3,2“
Procesor a paměťjednojádrový 800 MHz procesor Qualcomm MSM7627 T18, slot pro microSD karty
Operační systémAndroid 2.3 Gingerbread
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1952 px)
Obsah balenínabíječka, USB kabel, sluchátka, baterie, karabina s lankem na zavěšení, magnetický kompas
Cena a dostupnost7 900 Kč, od 2012

Obsah balení: Na nic se nezapomnělo

V jasně žluté ostře řezané krabičce s nápisem CAT naleznete pravděpodobně vše, co budete s takovýmto telefonem potřebovat. Tedy samotný přístroj, baterii, špuntová sluchátka s 3,5 mm Jackem, český návod, USB redukci ze zásuvky a samozřejmě USB kabel s microUSB koncovkou. Navíc zde naleznete malé poutko s kovovou karabinou a menším kompasem. Hezký a stylový doplněk. Výhrady bych měl k návodu, který je velmi, velmi stručný a navíc psaný tak miniaturním písmem, že bych očekával ještě přibalenou lupu. Sluchátka moc kvalitní nejsou, navíc jsou to plastové špunty, které do uší dost tlačí. Většina lidí si ale tento mobil nebude kupovat pro poslech hudby.

Kapitoly článku:

» Úvod, technické parametry, obsah balení
» Design a konstrukce, baterie a výdrž
» Displej a ovládání, prostředí, telefonování a zprávy
» Hudební a video přehrávač, GPS, fotoaparát
» Organizační a datové funkce, výkon, zhodnocení

..

Testovaný produkt: CAT B10, autor recenze: David Šantora, hodnocení: 3/5
ČLÁNKY:, ,
Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

DNES  |    |  diskuze (0)

Platby „esemeskou“ za nejrůznější služby jsou mezi majiteli mobilních telefonů v České republice oblíbené. Dvě třetiny z celkového počtu plateb jsou za jízdné…

Mobilní zobrazení