Mobilizujeme.cz

Recenze Asus Zenfone Go: další z patriarchů ZENu

  |  7 komentářů  |  autor:

Asus není ve světě elektroniky žádným chudáčkem. Jen se mu zatím nedaří prosadit na velmi agresivním a specifickém trhu mobilních telefonů, jak by si představoval. Inženýři a manažeři tak zahajují mohutnou ofenzivu a uvádějí nové smartphony určené širokému spektru uživatelů. Všechny vsází na ZEN design, díky kterému jsou si velice podobné a pro laiky těžko rozlišitelné. Jak si vede nový Zenfone Go, který sám sebe prezentuje jako zástupce cenově dostupné střední třídy?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení


V kategorii mobilních telefonů s cenou nižší než 5 000 Kč, kam Zenfone Go míří, je nyní, před blížícími se Vánocemi, opravdu těsno. Nabídka je zde doslova prošpikována všemožnými telefony od známých i těch méně známějších značek. Co potřebuje přístroj, aby v této kategorii prorazil? Asus vsází především na dnes již typický designový směr Zen, povedený displej, Android ve verzi 5.1 doplněný o nadstavbu ZenUI a podporu dvou SIM karet. Bude to ale na konkurenci stačit?

Asus Zenfone Go: specifikace

Konstrukce Plast, 145 x 71 x 10 mm, 135 g
Displej 5″, IPS LCD, 1280 x 720 px, jemnost 294 ppi
Operační systém Android 5.1 Lollipop + nadstavba Asus Zen
Procesor 4 jádrový, 1,3 GHz, MediaTek 6580
Paměť 2 GB RAM, úložiště 8/16 GB + microSD karty
Fotoaparát 8 Mpx, blesk, Full HD video + přední 2 Mpx
Technologie Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS
Baterie 2 070 mAh
Cena a dostupnost , podzim 2015

Design a zpracování: Ve znamení kruhu

Černých placek podobajících se jako vejce vejci je dnes všude plno. Proto, čím telefon zaujme na první pohled, je spodní hrana pod trojicí senzorových kláves, kde nalezneme Zen kruhy. Dnes jde o typický poznávací prvek prakticky všech mobilních telefonů od Asusu. Je zajímavé sledovat, jak se na nich odráží světlo a rozhodně se jedná o zajímavý designový prvek, za který již byl výrobce několikrát oceněn. Jen je možná trochu škoda, že výrobce tento motiv nezapracoval i jinde, než na plošce pod senzorovými klávesami.

Pokud vezmete telefon do ruky, překvapí vás, jak je perfektně vyvážen a tudíž nemá tendence se v ruce překlápět. Kladné body si u mě získala také zaoblená záda a hrany přístroje. Úchop je tedy pohodlný a jistý. Zvolený plast totiž nemá ani tendence vyklouzávat z ruky. Potěšilo mě, že telefon je vyroben také velmi pevně, vrzání prakticky neuslyšíte. Asus Zenfone Go se bude prodávat ve třech barvách (černá, bílá a červená). Přední strana je vždy celá černá, mění se pouze barevná podoba krytu zadního.

Jsou zde ale i mínusy. Ve tmě nebudete mít radost z toho, že senzorová tlačítka nejsou podsvětlená. Osobně jsem měl i problém s umístěním tlačítek hlasitosti a tlačítka pro odemykání/zamykání. Jsou totiž umístěna přesně obráceně, než jsem zvyklý z většiny ostatních telefonů. Zde se tedy připravte na to, že odemykací tlačítko je pod tlačítky hlasitosti. Pokud jste na obrácené pořadí navyklí, jako já, nemusíte však zoufat, je totiž možné nastavit odemykaní a zamykání pomocí dvojitého poklepání na displej.

Plusem je i umístění diody, která vás dokáže upozornit v případě zmeškané události. Na zadní části toho již mnoho zajímavého nenajdete. Jde jen o jednobarevnou plastovou plochu, ze které vyčnívá fotoaparát s bleskem. Záda pak ještě doplňuje pod těmito prvky umístěné logo čínského výrobce. Pokud odejmeme zadní kryt, nalezneme zde vyměnitelnou baterii a dva sloty pro SIM karty. Bohužel telefon nepodporuje LTE a pouze první slot podporuje datové přenosy sítě 3G. Druhý slot je určen pouze pro 2G. Sloty jsou pak pro karty o velikosti microSIM.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , ,
Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

DNES  |    |  3 komentáře

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by…

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete –…

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

DNES  |    |  4 komentáře

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově…

Mobilní zobrazení