Mobilizujeme.cz

Recenze Alcatel OneTouch Go Play: kamarád do deště

  |  8 komentářů  |  autor:

Telefon značky Alcatel byl můj úplně první, který jsem kdy vlastnil. Již na počátku současného století se výrobce prezentoval jako dodavatel přístrojů především pro mladé, které se snažil zaujmout svými veselými barevnými kreacemi. Když se mi tedy do rukou dostal nový Alcatel OneTouch Go Play, připadal jsem si, že se u výrobce zastavil čas – stále stejně veselé barevné kombinace i po tolika letech. Nyní však v podobě moderního smartphonu, který navíc přidává voděodolnost. Podaří se mu s touto kombinací zapůsobit na dnešní teenagerskou generaci, kam především cílí?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Co potřebuje dnešní teenager od svého telefonu? Především, aby jej reprezentoval, měl dobrou hardwarovou výbavu a kvalitní displej pro sledování videa a hraní her. Pokud se k tomu všemu přidá i třešnička na dortu v podobě voděodolnosti a zvýšené ochraně proti pádu, máme před sebou potenciální hit. Je ale vše takové, jaké se na první pohled zdá? Je zde cena atakující 5 000 korun opodstatněná?

Alcatel OneTouch Go Play: specifikace

Konstrukce plast + guma, 143 x 73 x 9,2 mm, 151 g
Displej 5,0″, IPS LCD, 1280 x 720 px, jemnost 294 ppi
Operační systém Android 5.0.2 Lollipop + nadstavba
Procesor 4 jádrový, 1,2 GHz, Snapdragon 410
Paměť 1 GB RAM, úložiště 8 GB + microSD karty
Fotoaparát 8 Mpx, blesk, Full HD video + přední 5 Mpx
Technologie Bluetooth 4.1, LTE, Wi-Fi, GPS
Baterie 2 500 mAh
Cena a dostupnost , léto 2015

Design a zpracování: barevná extravagance

Design je jedním z hlavních kladů nebo záporů celého telefonu. Záleží jen, jakým okem se na něj díváte. Pokud jste pracující a telefon byste měli vytáhnout třeba někde na poradě, většina účastníků by se na vás jistě dívala jako na exota. Pokud je vám ale cca do dvaceti let, žijete aktivním sportovním životem a máte rádi extravagantní barevné kombinace, pak jej jistě oceníte.

Barevných kombinací je k dispozici hned několik. My jsme pro testování obdrželi černo-červenou kombinaci, prodávají se ale např. ještě bílo-oranžová, bílo-modrá, oranžovo-modrá a další.

Na přední straně, kterou tvoří z valné většiny displej, nalezneme tři senzorová tlačítka, která jsou naštěstí podsvětlená. V horní části, nad displejem, pak potěší notifikační dioda.

Zadní část krytu (který je neodnímatelný) tvoří gumová část, která má na sobě vzorce maličkých kosočtverců, jenž lehce vystupují nad povrch. Díky tomu je úchop přístroje naprosto jistý. Pomáhá to dokonce i v případě, že byl telefon namočený ve vodě. Samozřejmě už musíte být o něco opatrnější, ale jiné telefony by v takovém případě zcela jistě „vystřelovaly“ z ruky. Před vniknutím vody do telefonu jej ochraňují gumové krytky. Zde mám trochu obavu, jelikož i microUSB konektor je schovaný pod touto krytkou a postupem času by mohlo dojít k jejímu opotřebování či utržení. Uvítal bych zde řešení jako např. u voděodolné Sony Xperie M4 Aqua, která krytku pro dobíjecí konektor nepotřebuje. Během 8 dnů testu se zdálo vše pevné a jisté, ale toto by si samozřejmě zasloužilo dlouhodobější test.

S voděodolností jako takovou jsem během testování nezaznamenal jediný problém. Displej pod vodou ovladatelný není a tak je možná trochu škoda, že výrobce nepřidal i hardwarovou spoušť fotoaparátu pro podvodní fotografie (tento problém ale pomohou vyřešit aplikace z Google Play). Po vynoření z vody je displej zapotřebí otřít a dát mu zhruba 3-5 vteřin „na rozkoukání“, pak jej můžete bez problému dále používat.

Co se týče zvýšené odolnosti proti pádu, mohu dodat, že jsem se k telefonu nechoval zrovna „v rukavičkách“ a přesto vše přežil bez úhony. Kde je ale pomyslná hranice, co už je příliš, jsem však z pochopitelných důvodů nezkoušel. Čeho jsem si ale všiml již při rozbalení z krabice, byly omlácené gumové rohy přístroje (telefon již přede mnou prošel opakovaným testováním). Pokud se k telefonu nebudete chovat zrovna decentně, s odřeninami tohoto gumového krytu tak zcela jistě můžete počítat.

Je dobré připravit se také na skutečnost, že telefon požaduje SIM kartu ve formátu nanoSIM. Pokud disponujete pouze větším formátem, případné zmenšení bude nezbytné.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , , , ,
Recenze BlackBerry KeyOne: poslední svého druhu?

Recenze BlackBerry KeyOne: poslední svého druhu?

VČERA  |    |  2 komentáře

Nová ostružina BlackBerry KeyOne má definitivně rozlousknout kruciální otázku: patří hardwarovým klávesnicím na telefonech budoucnost, anebo se kanadsko-čínské…

Číňané chystají okopírované "es osmičky" za zlomek ceny

Číňané chystají okopírované „es osmičky“ za zlomek ceny

VČERA  |    |  diskuze (1)

Charakteristický bezrámečkový design nejnovějších vlajkových modelů od Samsungu si bude moci zanedlouho dovolit každý. Nové smartphony vyjdou jen…

Nadupané LG V30 by mohlo být představeno už v srpnu

Nadupané LG V30 by mohlo být představeno už v srpnu

VČERA  |    |  diskuze (0)

Polovina roku 2017 je skoro za námi a přinesla řadu velmi zajímavých smartphonů, včetně nového vlajkového modelu G6…

Mobilní zobrazení