Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Recenze Alcatel OneTouch Go Play: kamarád do deště

  |  8 komentářů  |  autor: Petr Moravec

Telefon značky Alcatel byl můj úplně první, který jsem kdy vlastnil. Již na počátku současného století se výrobce prezentoval jako dodavatel přístrojů především pro mladé, které se snažil zaujmout svými veselými barevnými kreacemi. Když se mi tedy do rukou dostal nový Alcatel OneTouch Go Play, připadal jsem si, že se u výrobce zastavil čas – stále stejně veselé barevné kombinace i po tolika letech. Nyní však v podobě moderního smartphonu, který navíc přidává voděodolnost. Podaří se mu s touto kombinací zapůsobit na dnešní teenagerskou generaci, kam především cílí?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

Co potřebuje dnešní teenager od svého telefonu? Především, aby jej reprezentoval, měl dobrou hardwarovou výbavu a kvalitní displej pro sledování videa a hraní her. Pokud se k tomu všemu přidá i třešnička na dortu v podobě voděodolnosti a zvýšené ochraně proti pádu, máme před sebou potenciální hit. Je ale vše takové, jaké se na první pohled zdá? Je zde cena atakující 5 000 korun opodstatněná?

Alcatel OneTouch Go Play: specifikace

Konstrukceplast + guma, 143 x 73 x 9,2 mm, 151 g
Displej5,0″, IPS LCD, 1280 x 720 px, jemnost 294 ppi
Operační systémAndroid 5.0.2 Lollipop + nadstavba
Procesor4 jádrový, 1,2 GHz, Snapdragon 410
Paměť1 GB RAM, úložiště 8 GB + microSD karty
Fotoaparát8 Mpx, blesk, Full HD video + přední 5 Mpx
TechnologieBluetooth 4.1, LTE, Wi-Fi, GPS
Baterie2 500 mAh
Cena a dostupnost , léto 2015

Design a zpracování: barevná extravagance

Design je jedním z hlavních kladů nebo záporů celého telefonu. Záleží jen, jakým okem se na něj díváte. Pokud jste pracující a telefon byste měli vytáhnout třeba někde na poradě, většina účastníků by se na vás jistě dívala jako na exota. Pokud je vám ale cca do dvaceti let, žijete aktivním sportovním životem a máte rádi extravagantní barevné kombinace, pak jej jistě oceníte.

Barevných kombinací je k dispozici hned několik. My jsme pro testování obdrželi černo-červenou kombinaci, prodávají se ale např. ještě bílo-oranžová, bílo-modrá, oranžovo-modrá a další.

Na přední straně, kterou tvoří z valné většiny displej, nalezneme tři senzorová tlačítka, která jsou naštěstí podsvětlená. V horní části, nad displejem, pak potěší notifikační dioda.

Zadní část krytu (který je neodnímatelný) tvoří gumová část, která má na sobě vzorce maličkých kosočtverců, jenž lehce vystupují nad povrch. Díky tomu je úchop přístroje naprosto jistý. Pomáhá to dokonce i v případě, že byl telefon namočený ve vodě. Samozřejmě už musíte být o něco opatrnější, ale jiné telefony by v takovém případě zcela jistě „vystřelovaly“ z ruky. Před vniknutím vody do telefonu jej ochraňují gumové krytky. Zde mám trochu obavu, jelikož i microUSB konektor je schovaný pod touto krytkou a postupem času by mohlo dojít k jejímu opotřebování či utržení. Uvítal bych zde řešení jako např. u voděodolné Sony Xperie M4 Aqua, která krytku pro dobíjecí konektor nepotřebuje. Během 8 dnů testu se zdálo vše pevné a jisté, ale toto by si samozřejmě zasloužilo dlouhodobější test.

S voděodolností jako takovou jsem během testování nezaznamenal jediný problém. Displej pod vodou ovladatelný není a tak je možná trochu škoda, že výrobce nepřidal i hardwarovou spoušť fotoaparátu pro podvodní fotografie (tento problém ale pomohou vyřešit aplikace z Google Play). Po vynoření z vody je displej zapotřebí otřít a dát mu zhruba 3-5 vteřin „na rozkoukání“, pak jej můžete bez problému dále používat.

Co se týče zvýšené odolnosti proti pádu, mohu dodat, že jsem se k telefonu nechoval zrovna „v rukavičkách“ a přesto vše přežil bez úhony. Kde je ale pomyslná hranice, co už je příliš, jsem však z pochopitelných důvodů nezkoušel. Čeho jsem si ale všiml již při rozbalení z krabice, byly omlácené gumové rohy přístroje (telefon již přede mnou prošel opakovaným testováním). Pokud se k telefonu nebudete chovat zrovna decentně, s odřeninami tohoto gumového krytu tak zcela jistě můžete počítat.

Je dobré připravit se také na skutečnost, že telefon požaduje SIM kartu ve formátu nanoSIM. Pokud disponujete pouze větším formátem, případné zmenšení bude nezbytné.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a snímky, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , , , , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení