Mobilizujeme.cz

Qualcomm ukazuje, co dokáže Snapdragon 805!

  |  7 komentářů  |  autor:

Qualcomm už znají všichni. Je to asi nejpopulárnější výrobce mobilních čipsetů, minimálně nejúspěšnější určitě. Minulý rok představil zbrusu nový čip, Snapdragon 805. Teď ukazuje, co všechno tento čip zvládne a rozhodně se máme na co těšit.

Schopnosti tohoto čipsetu byly prezentovány na vývojářském tabletu, který pro zajímavost disponoval displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, dvě kamery s 3D senzory a výkonnými reproduktory. Předváděny byly aplikace pro fotoaparát, streamování 3D videí, grafický výkon a přehrávání 4K videa.

Na níže uvedeném videu je prezentována schopnost pracovat s fotografiemi. Prezentace probíhala na dvou aplikacích, UbiFocus a Optizoom. První umožňuje zaostřit na jakékoliv místo na fotografii a to, i když byla focena jiným fotoaparátem. Druhá zmíněná umí vyostřit daný výřez obrázku. Pak zde ještě máme Chromaflash, který využije jak přírodní světlo, tak blesk a provede syntézu.

Druhé video prezentuje možnost přehrávání osmi kanálového 3D idea na externím 3D monitoru.

Třetí video ukazuje grafické možnosti Adrena 420, které je až o 40% výkonnější, než současná špička Adreno 330.

Čtvrté a zároveň poslední video předvádí možnosti přehrávání 4K videa. Procesor má údajně tolik výkonu, že může 4K video přehrávat v HQV kvalitě. To je ve volném překladu video hollywoodské kvality. A Snapdragon 805 by se při této činnosti neměl ani zadýchat.

Nicméně přiložená videa jsou pouze v rozlišení 720 pixelů, ale k vytvoření představy by mohla posloužit dobře. Snapdragon 805 by se měl v mobilnch zařízeních objevit již v první polovině tohoto roku. O to zajímavější bude sledovat, jaké možnosti nám procesory dají ke konci roku.

Jak se stavíte k vývoji dnešních procesorů? Vítáte tento pokrok, a nebo už jsou dnešní mobilní zařízení tak výkonná, že by se výrobci měli zaměřit na jíné komponenty, například baterie?

zdroj: Android AuthorityQualcomm

ČLÁNKY:, ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení