Mobilizujeme.cz

Qualcomm ukazuje, co dokáže Snapdragon 805!

  |  7 komentářů  |  autor:

Qualcomm už znají všichni. Je to asi nejpopulárnější výrobce mobilních čipsetů, minimálně nejúspěšnější určitě. Minulý rok představil zbrusu nový čip, Snapdragon 805. Teď ukazuje, co všechno tento čip zvládne a rozhodně se máme na co těšit.

Schopnosti tohoto čipsetu byly prezentovány na vývojářském tabletu, který pro zajímavost disponoval displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, dvě kamery s 3D senzory a výkonnými reproduktory. Předváděny byly aplikace pro fotoaparát, streamování 3D videí, grafický výkon a přehrávání 4K videa.

Na níže uvedeném videu je prezentována schopnost pracovat s fotografiemi. Prezentace probíhala na dvou aplikacích, UbiFocus a Optizoom. První umožňuje zaostřit na jakékoliv místo na fotografii a to, i když byla focena jiným fotoaparátem. Druhá zmíněná umí vyostřit daný výřez obrázku. Pak zde ještě máme Chromaflash, který využije jak přírodní světlo, tak blesk a provede syntézu.

Druhé video prezentuje možnost přehrávání osmi kanálového 3D idea na externím 3D monitoru.

Třetí video ukazuje grafické možnosti Adrena 420, které je až o 40% výkonnější, než současná špička Adreno 330.

Čtvrté a zároveň poslední video předvádí možnosti přehrávání 4K videa. Procesor má údajně tolik výkonu, že může 4K video přehrávat v HQV kvalitě. To je ve volném překladu video hollywoodské kvality. A Snapdragon 805 by se při této činnosti neměl ani zadýchat.

Nicméně přiložená videa jsou pouze v rozlišení 720 pixelů, ale k vytvoření představy by mohla posloužit dobře. Snapdragon 805 by se měl v mobilnch zařízeních objevit již v první polovině tohoto roku. O to zajímavější bude sledovat, jaké možnosti nám procesory dají ke konci roku.

Jak se stavíte k vývoji dnešních procesorů? Vítáte tento pokrok, a nebo už jsou dnešní mobilní zařízení tak výkonná, že by se výrobci měli zaměřit na jíné komponenty, například baterie?

zdroj: Android AuthorityQualcomm

ČLÁNKY:, ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení