Mobilizujeme.cz

Qualcomm Toq oficiálně: chytré hodinky pro vývojáře

  |  1 komentář  |  autor:

Samsung není jediný, kdo do Berlína přivezl ukázkové kousky ze segmentu chytrých hodinek. Vlastního produktu v kategorii „smartwatches“ se dočkala i americká společnost Qualcomm, kterou máme myšlenkově spojenou s procesory do mobilních telefonů.

Chytré hodinky Qualcomm Toq umožňují ovládat smartphone přímo z vašeho zápěstí. Podle očekávání si spolehlivě poradí s (ne)přijímáním hovorů, zobrazováním notifikací nebo částečným používáním vybraných aplikací.

qualcomm-toq-obr2

Hodinky nabízejí kvalitní displej pod označením Mirasol, který zajišťuje jasný a zřetelný obraz jak v noci, tak ve dne za působení přímého svitu slunce. Specifikovat by se dal jako hybrid mezi technologiemi LCD a E Ink. Překvapující je i výdrž baterie na jedno nabití. Qualcomm uvádí, že jsou schopny pracovat až několik dní, ačkoliv je nabíjení vcelku jednoduché. Bezdrátově (pomocí technologie WiPower LE) stačí hodinky umístit do doku. Spárování s telefonem pak probíhá prostřednictvím Bluetooth. Kompatibilní jsou s telefony, které disponují Androidem 4.0.3 nebo jeho novější verzí.

Pokud si kladete otázku, proč se do takovéhoto projektu pustila právě zámořská firma Qualcomm, nebudete v posledních dnech zdaleka jediní. Qualcomm chce rozšířit své portfolio o další technické vymoženosti, nicméně na giganta v oblasti výroby chytrých hodinek si hrát nechce. Tuto roli by rád ponechal Samsungu, Sony, případně Applu.

http://www.youtube.com/watch?v=YzTrqifCOhs

V případě, že si děláte zálusk na hodinky značky Qualcomm, cesta k jejich získání nebude růžová, ale naopak velmi trnitá. Pohybují se někde na rozhraní klasického produktu a vývojářské platformy. K dispozici tedy zatím budou v omezeném množství. Qualcomm cenu do kamene nevytesal, ale odhadem bychom se měli dostat k relaci v rozmezí 300 až 350 dolarů.

ČLÁNKY:, ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení