Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Qualcomm: 64bit procesor iPhonu 5S je jen marketingový tah

  |  8 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Apple se u svého nejvybavenějšího modelu, iPhonu 5S, pyšní nejednou specialitou. Odbyl si dokonce i jedno světové prvenství. Nasadil 64bitový procesor A7 do smartphonu. Nyní se však proti tomuto procesoru vyjádřil senior viceprezident Qualcommu.

Tvrdí, že v tomto případě jde čistě o marketingový tah s nulovou mírou použitelnosti. Upozorňuje na skutečnost, že 64bitový procesor se dá plně využít při přítomnosti operační paměti 4 GB a větší, kterou v současné době žádné mobilní zařízení tohoto typu nenabízí. Podle něj je takový procesor použitelný pouze pro vývojáře, jenž začnou v budoucnu jeho potenciál využívat.

Co je však nutné říci, podle prvních srovnávacích benchmarků patří iPhone 5S se svým 64bitovým procesorem mezi nejvýkonnější smartphony, konkurencí mu jsou zatím jen Xperie Z1 a Z Ultra. Takže ať už je 64bit marketingový tah nebo ne, čipset Applu patří mezi nejlepší na trhu.

Apple-A7-chip-Secure-Enclave

Na druhé straně Qualcomm též připravuje 64bit. Není však specifikováno, kdy přesně přijde a jak moc bude jeho potenciál využitelný. Pravděpodobně si však ještě nějakou tu chvíli počkáme.

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Jarda

To co píše senior viceprezident Qualcommu je samozřejmě pravda napůl. Je vidět, že to Qualcommu leží dost v žaludku a snaží se proto oblbovat lidi.
64bitový procesor má svoje opodstatnění i při 1GB operační paměti. A aby se 64bitový procesor využil na 100% musí být zajištěno toto: „HW + OS + Aplikace“. A to Apple u iPh5S zajistil…

Marek
Marek

Pravda ale Qualcomm dokáže tomu mobilnemu zariadeniu dodať tých 4gb ram narozidel od applu.

Joj
Joj

To my vysvětlete, k čemu to bude dobré? Jasně, při specifických úlohách se hodí nativní výpočet s 8B integerem ale ve všem ostatním to bude spíš jen zbytečně zabírat větší paměť a nic z toho.

Michal
Michal

Dobrá v benchmarku to něco ukazuje, ale kde je nějaký přínos pro uživatele? Vždyť při používání není žádný rozdíl mezi iPhonem5 a 5s, jak ukazuje toto video http://www.youtube.com/watch?v=OjNtbOGTrsE&feature=youtube_gdata_player

Jarda
Jarda

Samozřejmě, že přínos pro uživatele, alespoň v počátcích může být diskutabilní. Ale tak už to chodí vždy u novinek. Někdo musí být prostě první. Ale věřím, že postupem času, tak jak se bude HW vylepšovat, tak i OS a aplikace budou vyvíjeny pro 32/64b OS a za pár let to bude naprosto běžné a normální… Chce to jen čas.
Přesně tyto diskuse se vedli i u prvních barevných displejů v mobilech. To si živě pamatuji…

Michal
Michal

Právě že komplet iOs7 a všechny aplikace od Applu jsou už udělány pro 64b a přesto rozdíl není, tak asi potom u nějakých her to bude znát.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple chce letošní iPhony začít vyrábět s větším předstihem

Apple chce letošní iPhony začít vyrábět s větším předstihem

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Cupertinský výrobce letos nechce zažít situaci, kdy by zákazníci museli čekat dlouhé týdny na dodání svého vysněného iPhonu. A je to…

Marketing u Huawei? Parkuje před obchody Applu a Samsungu

Marketing u Huawei? Parkuje před obchody Applu a Samsungu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je veřejným tajemstvím, že společnost Huawei příští týden na akci v Paříži oficiálně odhalí své nové nejvybavenější telefony, modely P20 a…

Vivo V9: mistr selfie s výřezem

Vivo V9: mistr selfie s výřezem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská společnost Vivo sice není u nás příliš známá, nicméně ve světě se těší velké oblibě. A to hlavně díky tomu,…

Mobilní zobrazení