Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Qualcomm: 64bit procesor iPhonu 5S je jen marketingový tah

  |  8 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Apple se u svého nejvybavenějšího modelu, iPhonu 5S, pyšní nejednou specialitou. Odbyl si dokonce i jedno světové prvenství. Nasadil 64bitový procesor A7 do smartphonu. Nyní se však proti tomuto procesoru vyjádřil senior viceprezident Qualcommu.

Tvrdí, že v tomto případě jde čistě o marketingový tah s nulovou mírou použitelnosti. Upozorňuje na skutečnost, že 64bitový procesor se dá plně využít při přítomnosti operační paměti 4 GB a větší, kterou v současné době žádné mobilní zařízení tohoto typu nenabízí. Podle něj je takový procesor použitelný pouze pro vývojáře, jenž začnou v budoucnu jeho potenciál využívat.

Co je však nutné říci, podle prvních srovnávacích benchmarků patří iPhone 5S se svým 64bitovým procesorem mezi nejvýkonnější smartphony, konkurencí mu jsou zatím jen Xperie Z1 a Z Ultra. Takže ať už je 64bit marketingový tah nebo ne, čipset Applu patří mezi nejlepší na trhu.

Apple-A7-chip-Secure-Enclave

Na druhé straně Qualcomm též připravuje 64bit. Není však specifikováno, kdy přesně přijde a jak moc bude jeho potenciál využitelný. Pravděpodobně si však ještě nějakou tu chvíli počkáme.

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KozaaCikádaMichalJojMarek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Jarda

To co píše senior viceprezident Qualcommu je samozřejmě pravda napůl. Je vidět, že to Qualcommu leží dost v žaludku a snaží se proto oblbovat lidi.
64bitový procesor má svoje opodstatnění i při 1GB operační paměti. A aby se 64bitový procesor využil na 100% musí být zajištěno toto: „HW + OS + Aplikace“. A to Apple u iPh5S zajistil…

Marek
Marek

Pravda ale Qualcomm dokáže tomu mobilnemu zariadeniu dodať tých 4gb ram narozidel od applu.

Joj
Joj

To my vysvětlete, k čemu to bude dobré? Jasně, při specifických úlohách se hodí nativní výpočet s 8B integerem ale ve všem ostatním to bude spíš jen zbytečně zabírat větší paměť a nic z toho.

Michal
Michal

Dobrá v benchmarku to něco ukazuje, ale kde je nějaký přínos pro uživatele? Vždyť při používání není žádný rozdíl mezi iPhonem5 a 5s, jak ukazuje toto video http://www.youtube.com/watch?v=OjNtbOGTrsE&feature=youtube_gdata_player

Jarda
Jarda

Samozřejmě, že přínos pro uživatele, alespoň v počátcích může být diskutabilní. Ale tak už to chodí vždy u novinek. Někdo musí být prostě první. Ale věřím, že postupem času, tak jak se bude HW vylepšovat, tak i OS a aplikace budou vyvíjeny pro 32/64b OS a za pár let to bude naprosto běžné a normální… Chce to jen čas.
Přesně tyto diskuse se vedli i u prvních barevných displejů v mobilech. To si živě pamatuji…

Michal
Michal

Právě že komplet iOs7 a všechny aplikace od Applu jsou už udělány pro 64b a přesto rozdíl není, tak asi potom u nějakých her to bude znát.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Majitelé nových iPhonů hlásí špatný mobilní a Wi-Fi signál

Majitelé nových iPhonů hlásí špatný mobilní a Wi-Fi signál

DNES  |  Jakub Foltýn  |  5 komentářů

Není to ani týden, co byly na trh vypuštěny nové iPhony, a uživatelé hlásí první potíže týkající se zejména…

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S herními telefony se v poslední době roztrhl pytel. Popravdě jsem ze začátku trošku pochyboval o smyslu této kategorie,…

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Analytici firmy ESET varovali veřejnost před nebezpečnou mobilní aplikací pro nahrávání hovorů QRecorder, kterou si můžete stáhnout i na…

Mobilní zobrazení