Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Puls by Will.i.am: Futuristický náramek realitou, umí i volat

  |  komentovat  |  autor: Filip Kříž

Jak už známý rapper a producent Will.i.am před časem předeslal, tak také učinil. Představil náramek, který je neustále na sociálních sítích, je stylový a dokonce dovede i telefonovat. Nejedná se ale o výkřik do prázdna, už jsou v přípravách i další produkty pod značkou I.am+.

Puls by Will.i.am

Že to Will.i.am myslí smrtelně vážně, je jasné už z toho, jak promyšlený celý systém je. Na náramku pracovalo 35 inženýrů více než 2 a půl roku, ovládat se bude pomocí hlasu podobně jako Siri, avšak asistentka nese jméno „Aneeda“ (hříčka na I need a…), celý systém je silně upravený Android, a jak samotný Will.i.am při představení na konferenci Dreamforce v San Franciscu uvedl, hudbu má v sobě, o čemž svědčí třeba poměrně mohutný a výkonný reproduktor. Ambicemi samotný autor a mecenáš nešetří – prý právě podobné kousky od „specializovaných“ výrobců jsou budoucností „wearables“, nikoli produtky „těch, co nás obklopují dennodenně“, čímž měl na mysli velikány typu Samsung nebo Sony.

Puls by Will.i.am 3

Puls si v parametrech nezadá ani s některými smartphony. Uvnitř se ukrývá čipset Snapdragon, 1 GB RAM, 16 GB interní úložiště, ale také mnoho „telefonních“ funkcí – 3G modem a slot na SIM kartu, což umožňuje telefonování, nechybí GPS s mapami, Wi-Fi, Bluetooth nebo fitness funkce jako krokoměr či měřič spálených kalorií. Baterie je společně s reproduktorem ukryta v řemínku. A kdo by to u tak malého displeje řekl – Puls dokáže se svou upravenou klávesnicí bez problémů psát SMS zprávy nebo e-maily.

Puls by Will.i.am 4

Důraz byl kladen také na spojení se světem, a proto nechybí mnoho aplikací od Facebooku přes Twitter a Instagram až po různé aplikace pro fitness, se kterými budete moci na dálku soupeřit s přáteli. To však zdaleka není všechno. Předinstalovány jsou aplikace Vibe – která dokáže vycítit vaši momentální náladu, a Humin, díky níž budete moci poslat svou „vizitku“ jen přiložením k jinému náramku. Celý ekosystém jde dokonce tak daleko, že pro vytočení kontaktu stačí říct „vytoč toho chlápka, co jsem potkal včera v hospodě“. V jednání je také spolupráce s jedním ze zpravodajských serverů, který by měl denně informovat o tom nejpodstatnějším.

Will.i.am

Ale Puls, to nebude jenom „potítko“ na ruku. Kromě samotného náramku si Will.i.am pod křídly své značky I.am+ přichystal také hromadu mnohdy šíleného příslušenství. K mání by měla být například bunda (která bude náramek bezdrátově nabíjet), batoh (napěchovaný reproduktory), brýle (které dokáží fotit klikáním na displej náramku) nebo boty (co vám změří, kolik kroků jste za den ušli a dokonce vám řeknou, kolik vážíte).

Puls by Will.i.am 5

Cena náramku zůstává zatím neznámá, Will.i.am pouze prozradil, že bude „levnější, než iPhone bez úvazku“. Mluvil samozřejmě o Spojených státech, kde se bude náramek prodávat společně s datovým tarifem exkluzivně ve spolupráci s AT&T, kde by měl být dostupný pro vánoční sezonu. Právě AT&T v USA a O2 ve Velké Británii budou (alespoň prozatím) jediní dva operátoři, u nichž bude Puls k mání, a to v několika barevných variantách – bílé, růžové, modré a červené a také v prémiové černé, zlaté a zlaté s diamanty. Jestli se hodinky dostanou jednoho dne i k nám, zatím není jasné.

Co si o náramku myslíte? Zaujal vás? Vadí vám na něm něco? Chtěli byste, aby dorazil i k nám? Kolik byste za něj dali?

zdroje: TechCrunch (1, 2), TheNextWeb, GSMArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení