Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Ptali jste se T-Mobilu na rychlá data HSPA+, podívejte se na odpovědi

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

T-Mobile přichystal na čtvrtek 4. listopadu tiskovou konferenci na téma spuštění technologie HSPA+ pro vysokorychlostní připojení k internetu. Čeká nás předvedení maximálních možností této novinky, představení koncových zařízení a on-line gaming. Pokud vás cokoliv ohledně HSPA+ zajímá, zeptejte se.

Aktualizováno: podívejte se na otázky a odpovědi

Růžový operátor T-Mobile předběhl v oblasti maximální možné rychlosti připojení k internetu v 3G sítích konkurenční O2, které bylo doposud s rychlými daty 3G o krok napřed, a spouští jako první tuzemský operátor rychlá data HSPA+. Vylepšená technologie umožňuje ve své nejnovější verzi teoreticky download až 56 Mb/s a upload až 22 Mb/s!

Přečtěte si již náš podrobný článek o spuštění HSPA+ sítě u operátora T-Mobile.

Český T-Mobile podle dřívějších zpráv dovolí rychlosti o něco nižší. I tak ale půjde o značný pokrok. Výhodou technologie HSPA+ je možný upgrade ze současné technologie 3G, kdy stačí nainstalovat jen několik přídavných modulů. Veškeré technické informace a samozřejmě také nabídku, se kterou přijde T-Mobile, vám přineseme v samostatném článku.

Ptejte se T-Mobilu na technologii HSPA+

Pokud se chcete o nové technologii HSPA+ na našem území dozvědět co nejvíce, položte svůj dotaz, který se vztahuje k tématu, do formuláře níže. Dotazy můžete pokládat během středečního večera a čtvrtka přibližně do 11:30. Po skončení tiskové konference pro vás zjistíme odpovědi na všechny otázky a zveřejníme je v tomto článku.

Formulář pro dotazy odstraněn, přečtěte si otázky a odpovědi níže.


Otázky a odpovědi

Na dnešní tiskové konferenci jsme se zeptali zástupců operátora T-Mobile, kteří mají na starosti zavedení technologie HSPA+, na několik otázek, které jste nám mohli během středy a čtvrtečního dopoledne posílat. Tady jsou slibované odpovědi. (formulace odpovědí je trochu pozměněna a přepsána z ústní do textové podoby)

Otázka: Dobrý den, kde všude bude pokrytí technologií HSPA+ v České republice a jak to bude s dalším pokrýváním? Na kolik T-Mobile zvedne limity dat, případně je zcela odstraní? (Jindřich Srb)

Odpověď: Dobrý den, pokrytí technologií HSPA+ bude všude, kde je nyní pokrytí 3G, tj. v současné době 30 měst České republiky (34% populace), další města budou přibývat. Současná 3G síť bude upgradována na HSPA+ zhruba do poloviny prosince 2010. Co se týče limitů dat, nové datové balíčky se zatím připravují. Zákazníci, kteří potřebují více dat, mohou nyní využít např. tarif cestovatel s FUP limitem 30 GB. Odstranění limitů dat není z operátorova pohledu rozumné vzhledem ke stále narůstajícímu objemu stahovaných dat. Bez FUP limitů by síť kolabovala a jednotliví uživatelé by se navzájem omezovali.

Otázka: Dobrý den, je možný upgrade na HSPA+ ze současné 3G technologie? Pokud ano, co upgrade obnáší? (Ladislav Šmehlík)

Odpověď: Dobrý den, ano, upgrade ze současné 3G sítě na HSPA+ je možný. Jedná se pouze o softwarovou záležitost. Obnáší především změnu modulace u stanice.

Otázka: Dobrý den, jaké výhody kromě zvýšení rychlosti downloadu a upgradu oproti stávajícím 3G sítím technologie HSPA+ přináší? (Petr Machar)

Odpověď: Dobrý den, technologie HSPA+ přináší mnoho dalších výhod vedle vyšší rychlosti downloadu a uploadu. Jedná se například o nižší latenci oproti stávající 3G síti, díky čemuž se síť hodí kromě běžného brouzdání po internetu také například k hraní online her a jiných aplikací, které vyžadují rychlou vzájemnou odezvu. S vyššími rychlostmi downloadu a uploadu souvisí lepší prožitek ze sledování například streamovaného videa ve vyšší kvalitě apod.

Otázka: Dobrý den, jak bylo na tiskové konferenci řečeno, operátor zatím nenabízí žádný mobilní telefon s plnou podporou technologie HSPA+. V nabídce operátora T-Mobile se ze začátku objeví pouze modem Huawei. Jak je to s kompatibilitou novějších mobilů, které již nabízejí HSDPA s downloadem například až 14,4 Mb/s? Bude možné těchto vyšších rychlostí využít v nové HSPA+ síti? (Luboš Srb)

Odpověď: Dobrý den, technologii HSPA+ budou ze začátku moci využít skutečně jen zákazníci se speciálním modemem od Huawei. Mobilní telefony s podporou HSPA+ zatím v nabídce operátora nejsou. Co se týče telefonů s technologií HSDPA a HSUPA, která dosahuje vyšších přenosových rychlostí, než dovoluje naše současná 3G síť, majitelé těchto telefonů mohou nově využít v oblastech s pokrytím HSPA+ vyšší přenosové rychlosti technologií HSDPA a HSUPA. Plný potenciál technologie HSPA+ však zatím nevyužije žádný telefon na českém trhu.

Otázka: Dobrý den, chystá T-Mobile do konce letošního roku speciální reklamní akci k spjatou s uvedením rychlé HSPA+ sítě jakožto první operátor v ČR? (Luboš Srb)

Odpověď: Dobrý den, v předvánočním období poběží reklamní akce především s hercem Chuckem Norrisem. Ve spojitosti se spuštěním HSPA+ sítě zatím nic nechystáme.


Děkujeme všem čtenářům za jejich otázky. Přečtěte si také náš podrobný článek o spuštění HSPA+ sítě u operátora T-Mobile.

ČLÁNKY:

Diskuze

Diskuze uzavřena

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi ve svých zařízeních podporuje reklamy přímo v MIUI

Xiaomi ve svých zařízeních podporuje reklamy přímo v MIUI

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Xiaomi patří v současné době čtvrtá příčka na poli mobilních telefonů. V poslední době zažívá společnost obrovský boom a…

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple vydal před pár dny první vývojářskou betaverzi iOS 12.1, ze které se okamžitě začaly vypařovat hodnotné informace. Zdrojové…

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung dnes představil širému světu nový model spadající do produktové řady A, a sice model Galaxy A7 (2018). Korejci…

Mobilní zobrazení