Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Prvotní zájem o nový iPhone 5 je větší, než o Galaxy S III

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Apple zveřejnil čísla z předprodeje nového iPhonu 5. Za prvních 24 hodin si jej předobjednaly rekordní 2 miliony lidí. To je 2x tolik, než kolik si za stejné časové období předobjednalo předchozí iPhone 4S. Apple tak trumfnul i konkurenční Galaxy S III.

Rivalita mezi Applem a Samsungem je veliká. Samsung chce logicky prodat co nejvíce kusů své vlajkové lodi Galaxy S III, která se přímo staví proti konkurenčnímu novému iPhonu 5. A jistým ukazatelem, jak na tom oba smartphony budou, může být počet předobjednávek.

Zatímco Samsung v květnu ihned po představení své novinky Galaxy S III zaznamenal za zhruba 14 dní přes 9 milionů předobjednávek, Apple za prvních 24 hodin před několika dny dosáhl 2 milionů předobjednávek. Abychom mohli rozhodnout, kdo je tedy v předprodeji úspěšnější, musíme nastavit stejný časový úsek.

Jenže, Samsung neuvádí, kolik kusů Galaxy S III „prodal“ v rámci předobjednávek za prvních 24 hodin. Pokud bychom počítali, že za 14 dní dosáhl 9 milionů, na jeden den to pak připadá v průměru zhruba 640 tisíc kusů. Ale zájem jistě měl sestupnou tendenci, tzn. že první den si telefon předobjednalo určitě více než 640 tisíc lidí.

Vzhledem k tomu, že Samsung se nepochlubil, že by v předprodeji trumfl předchozí iPhone 4S s 1 milionem předobjednávek, můžeme usuzovat, že to tedy bylo pod hranicí 1 milionu. Nový iPhone 5 má podle dnešní zprávy 2 miliony předobjednávek za prvních 24 hodin. Z toho plyne jediné. Prvotní zájem i nový iPhone 5 je větší, než o Galaxy S III.

Apple iPhone 5 lze pořídit v . e-shopech za cenu od .
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy S III lze pořídit v . e-shopech za cenu od .
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Prvotní zájem může napovědět, který z dvojice smartphonů se bude celkově lépe prodávat. Ale nemusí to být pravda. Na to si tak ještě budeme muset počkat.

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
N7610ZafikArnyMichal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

Ono je to přejde až se začne prodávat Nokia Lumia 920 :)

Arny
Arny

Nemyslím si. S Nokií a W8 je to pro hodně lidi krok do neznáma. Kdežto iP5 je evoluci toho co vyhovuje velkému množství lidí. A ne každý má chuť učit se novím způsobům ovládání.

Michal
Michal

Já také nečekám že převálcuje iPhone, ale podle mě je 920 prostě lepší telefon. Jen přeji Nokii návrat na trůn, i když to se asi nestane :)

Arny
Arny

Mimochodem. Kdo ví kdy ty nové Lumie vůbec přijdou ma trh.

Zafik
Zafik

Navic Lumie cili uplne na jine zakazniky. Hlavne na batuzkare, protoze bys musel mit jedine kalhoty s velkyma kapsama jako krtecek.

N7610
N7610

Součástky iPhonu 5 údajně stojí 167,5 dolaru, nejdražší je procesor A6 navržený Applem TO JE ALE SRAČKA :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení