Mobilizujeme.cz

Objevil se případ explodujícího Samsungu Galaxy S III (Aktualizováno)

  |  5 komentářů  |  autor:

V Irsku se objevil první případ vznícení a následné exploze mobilního telefonu Samsung Galaxy S III, konkrétně jeho bílé verze. Telefon byl v době incidentu připojen do držáku v autě. Příčiny vznícení se nadále zkoumají.

(Aktualizováno 7. července) Záhada s explodujícím Samsungem Galaxy S3 je po dvou týdnech vyřešena. Společnost Samsung poskytla aktuální informace, podle níž nebyl na vině samotný přístroj, ale externí zdroj energie. Uvedla tak na základě výsledků vyšetřování instituce  Fire Investigations pro Velkou Británii. Podle způsobu poškození se pravděpodobně jednalo o mikrovlnnou troubu. Tuto informaci  potvrdil samotný majitel zničeného telefonu, na internetu známý pod přezdívkou dillo2k10. Podle jeho slov se „jiná osoba“ snažila jeho telefon usušit po pádu do vody tím, že jej dala do zmiňované mikrovlnné trouby. Podle majitele se jednalo o „hloupou chybu“, která stála na začátku celé kauzy.

(22. června) Na konci minulého roku se objevila v Austrálii kauza, při níž došlo ke vznícení Apple iPhone 4. Kauza se těšila poměrně veliké mediální publicitě a na popularitě jablečného telefonu určitě příliš nepřidala. Velice podobné situaci nyní čelí jihokorejská společnost Samsung. V Irsku se totiž objevil případ, při němž jejich nová vlajková loď a jeden z nejsledovanějších telefonů současnosti – Samsung Galaxy S III, prý doslova explodoval.

Přesněji se jedná o bílou verzi telefonu koupenou v obchodě Carphone Warehouse. Galaxy S III byl v době incidentu připevněn v držáku do auta, když z jeho dolní části začaly vycházet bílé plameny a jiskry doprovázené hlasitou ránou. Zákazník je však naštěstí bez úhony. Byl navíc natolik duchapřítomný a pořídil několik fotografií.


Fotografie vzníceného Samsungu Galaxy S III

Zákazník samozřejmě dostal nový kus, zatímco ten problematický byl odeslán do sídla společnosti na podrobnou analýzu. Společnost již také vydala oficiální prohlášení: „Na internetu se nedávno objevily snímky zničeného modelu Samsung Galaxy S III, pravděpodobně způsobené jeho vznícením ve spodní části přístroje. Společnost si je vědoma tohoto problému, a hned jak konkrétní přístroj obdržíme, okamžitě jej podrobíme vyšetřování. Jakmile bude šetření kompletní, budeme se moci k celé situaci vyjádřit podrobněji. Naši prioritou je však poskytnout našim zákazníkům co nejbezpečnější produkty, čímž se budeme i řídit i nadále.“

Co tedy plameny způsobilo, prozatím nevíme. Doufejme však, že se jedná pouze o vadu konkrétního kusu. V opačném případě by se jednalo o poměrně citelnou ránu pro dobré jméno výrobce.

Zdroj: Boards.ie, dillo2k10

ČLÁNKY:, ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení