První Nokia smartphone je pro Čechy naprosto nezajímavý

9. 1. 2017  |    |  2 komentáře

Včera jsme se dočkali dlouho očekávaného prvního smartphonu značky Nokia po znovuzrození finské legendy (ačkoliv nové telefony už nevyrábí přímo Nokia, ale jiná finská společnost HMD Global). Pro celou Evropu a tedy i pro Čechy je to však jedno velké zklamání, tedy zatím…

Tip: Nokia 6 oficiálně: přivítejte první smartphone s Androidem!

Nokia 6, která je prvním smartphonem slavné finské značky nové éry, byla představena pouze pro čínský trh, což má pro Evropany minimálně jeden docela vážný nedostatek – a sice absenci evropských pásem LTE.

Konkrétně telefon Nokia 6 podporuje LTE pásma: Band 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz) a 5 (850 MHz), takže nejdůležitější pásmo v České republice, Band 20 (800 MHz), schází. Bez něj bude rychlost připojení k internetu výrazně pomalejší.

Nad návratem Nokie do Evropy tedy zatím panuje velký otazník. Nová společnost HMD Global, která stojí za znovuzrozením značky, dokonce připustila, že je pro její produkty nejzajímavější hlavně Čína.

Pro Čechy, ale obecně i pro Evropany, je tedy možná překvapivě zatím první smartphone od „znovuzrozené Nokie“ docela nezajímavý, nebo spíše nepoužitelný. Výrobce ovšem přislíbil další telefony Nokia, tak doufejme, že již dojde i na globální verze.

Články: , , , , ,

2 komentáře

 1. Jan
  Napsal(a) 12.1.2017 v 14:51

  Nezajímavý? Už během 24 hodin si telefon přeobjednalo 270 tisíc kupců na čínských stránkách. Poptávka po telefonu převyšuje výrobu na hodinu.

  Odpovědět

   Craftmanek
   13.1.2017 v 18:34

   Pro evropany nezajímavý, nevíme jak pro čínany :D

   Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Galaxy S8 (Plus) v předpremiéře: oficiální fotky, specifikace a ceny

Samsung oficiálně uvede své očekávané vlajkové modely Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus pozítří, nicméně už dnes víme o obou supertelefonech téměř vše podstatné…. (diskuze 1)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Více než polovina lidí prý chce zrušit své neomezené tarify

Neomezené mobilní tarify v současné podobě vyhovují pouze pětině zákazníků, přičemž 51 % jejich uživatelů uvažuje o změně. Hlavním důvodem je vysoká cena. Vyplývá to… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Čtyřletý chlapec zachránil život své mámy jediným hovorem

Co byste dělali, kdyby vám byly čtyři roky a našli byste svojí maminku v bezvědomí doma na podlaze? Těžká otázka, že ano. Mladičký brit… (diskuze 0)

Jan Hobler  |   publikováno: VČERA

Apple se s příštím iPhonem pustí do souboje na poli AR a VR

Mezi nejočekávanější smartphony roku 2017 patří bezpochyby nový iPhone anebo Samsung Galaxy S8. Druhý jmenovaný již svůj VR nebo AR program má, kdežto Apple… (diskuze 2)

Jakub Fišer  |   publikováno: VČERA

Samsung definitivně ukončuje podporu nevrácených kusů Note 7

Ačkoliv kauza kolem explodujících kusů Galaxy Note 7 vzala za své, následky si Samsung ponese ještě dlouho. Teď ale před Samsungem stojí další problém… (diskuze 2)

Jakub Fišer  |   publikováno: 25. 3. 2017
Klasické zobrazení