První Nokia smartphone je pro Čechy naprosto nezajímavý

9. 1. 2017  |    |  2 komentáře

Včera jsme se dočkali dlouho očekávaného prvního smartphonu značky Nokia po znovuzrození finské legendy (ačkoliv nové telefony už nevyrábí přímo Nokia, ale jiná finská společnost HMD Global). Pro celou Evropu a tedy i pro Čechy je to však jedno velké zklamání, tedy zatím…

Tip: Nokia 6 oficiálně: přivítejte první smartphone s Androidem!

Nokia 6, která je prvním smartphonem slavné finské značky nové éry, byla představena pouze pro čínský trh, což má pro Evropany minimálně jeden docela vážný nedostatek – a sice absenci evropských pásem LTE.

Konkrétně telefon Nokia 6 podporuje LTE pásma: Band 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz) a 5 (850 MHz), takže nejdůležitější pásmo v České republice, Band 20 (800 MHz), schází. Bez něj bude rychlost připojení k internetu výrazně pomalejší.

Nad návratem Nokie do Evropy tedy zatím panuje velký otazník. Nová společnost HMD Global, která stojí za znovuzrozením značky, dokonce připustila, že je pro její produkty nejzajímavější hlavně Čína.

Pro Čechy, ale obecně i pro Evropany, je tedy možná překvapivě zatím první smartphone od „znovuzrozené Nokie“ docela nezajímavý, nebo spíše nepoužitelný. Výrobce ovšem přislíbil další telefony Nokia, tak doufejme, že již dojde i na globální verze.

Články: , , , , ,

2 komentáře

 1. Jan
  Napsal(a) 12.1.2017 v 14:51

  Nezajímavý? Už během 24 hodin si telefon přeobjednalo 270 tisíc kupců na čínských stránkách. Poptávka po telefonu převyšuje výrobu na hodinu.

  Odpovědět

   Craftmanek
   13.1.2017 v 18:34

   Pro evropany nezajímavý, nevíme jak pro čínany :D

   Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by stejně jako… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete – jeho baterie… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově zajímavý podobně… (diskuze 1)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Komplikace? Čtečka otisků u iPhonu 8 stále nemá své umístění

Apple si už delší dobu pohrává s myšlenkou zabudovat u iPhone 8 čtečku otisků prstů přímo do OLED displeje. Jak se zdá, společnost jednoznačně… (diskuze 4)

Dominik Hlásný  |   publikováno: VČERA

Google Glass dostaly po letech první update. A možná i poslední

Od chytrých brýlí společnosti Google se čekaly velké věci, ovšem čas ukázal, že šlo o nakonec neúspěšný experimentální projekt. Nicméně výrobce nestrká hlavu do… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení