První Nokia smartphone je pro Čechy naprosto nezajímavý

9. 1. 2017  |  Martin Skořepa  |  2 komentáře

Včera jsme se dočkali dlouho očekávaného prvního smartphonu značky Nokia po znovuzrození finské legendy (ačkoliv nové telefony už nevyrábí přímo Nokia, ale jiná finská společnost HMD Global). Pro celou Evropu a tedy i pro Čechy je to však jedno velké zklamání, tedy zatím…

Tip: Nokia 6 oficiálně: přivítejte první smartphone s Androidem!

Nokia 6, která je prvním smartphonem slavné finské značky nové éry, byla představena pouze pro čínský trh, což má pro Evropany minimálně jeden docela vážný nedostatek – a sice absenci evropských pásem LTE.

Konkrétně telefon Nokia 6 podporuje LTE pásma: Band 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz) a 5 (850 MHz), takže nejdůležitější pásmo v České republice, Band 20 (800 MHz), schází. Bez něj bude rychlost připojení k internetu výrazně pomalejší.

Nad návratem Nokie do Evropy tedy zatím panuje velký otazník. Nová společnost HMD Global, která stojí za znovuzrozením značky, dokonce připustila, že je pro její produkty nejzajímavější hlavně Čína.

Pro Čechy, ale obecně i pro Evropany, je tedy možná překvapivě zatím první smartphone od „znovuzrozené Nokie“ docela nezajímavý, nebo spíše nepoužitelný. Výrobce ovšem přislíbil další telefony Nokia, tak doufejme, že již dojde i na globální verze.

Články: , , , , ,

Tip: Zúčastněte se maratonu soutěží na Mobilizujeme.cz při příležitosti 10 let redakce!

2 komentáře

 1. Jan
  Napsal(a) 12.1.2017 v 14:51

  Nezajímavý? Už během 24 hodin si telefon přeobjednalo 270 tisíc kupců na čínských stránkách. Poptávka po telefonu převyšuje výrobu na hodinu.

  Odpovědět

   Craftmanek
   13.1.2017 v 18:34

   Pro evropany nezajímavý, nevíme jak pro čínany :D

   Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Jaký smartphone do 15 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone v ceně do 15 000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních tipů, ze… (diskuze 3)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát na telefony natočil… (diskuze 13)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: VČERA

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici je profesionální 3-osá… (diskuze 0)

sponzorovaný obsah  |   publikováno: VČERA

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou posunout dál ve… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: VČERA

Rozhovor s Huawei: je tady revoluce, která ovlivní celý svět

Anson Zhang, ředitel divize spotřební elektroniky Huawei ČR a Slovensko, nám při včerejším slavnostním uvedení nové řady Huawei Mate 10 pro Českou republiku odpovídal… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení