První Nokia smartphone je pro Čechy naprosto nezajímavý

9. 1. 2017  |    |  2 komentáře

Včera jsme se dočkali dlouho očekávaného prvního smartphonu značky Nokia po znovuzrození finské legendy (ačkoliv nové telefony už nevyrábí přímo Nokia, ale jiná finská společnost HMD Global). Pro celou Evropu a tedy i pro Čechy je to však jedno velké zklamání, tedy zatím…

Tip: Nokia 6 oficiálně: přivítejte první smartphone s Androidem!

Nokia 6, která je prvním smartphonem slavné finské značky nové éry, byla představena pouze pro čínský trh, což má pro Evropany minimálně jeden docela vážný nedostatek – a sice absenci evropských pásem LTE.

Konkrétně telefon Nokia 6 podporuje LTE pásma: Band 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz) a 5 (850 MHz), takže nejdůležitější pásmo v České republice, Band 20 (800 MHz), schází. Bez něj bude rychlost připojení k internetu výrazně pomalejší.

Nad návratem Nokie do Evropy tedy zatím panuje velký otazník. Nová společnost HMD Global, která stojí za znovuzrozením značky, dokonce připustila, že je pro její produkty nejzajímavější hlavně Čína.

Pro Čechy, ale obecně i pro Evropany, je tedy možná překvapivě zatím první smartphone od „znovuzrozené Nokie“ docela nezajímavý, nebo spíše nepoužitelný. Výrobce ovšem přislíbil další telefony Nokia, tak doufejme, že již dojde i na globální verze.

Články: , , , , ,

2 komentáře

 1. Jan
  Napsal(a) 12.1.2017 v 14:51

  Nezajímavý? Už během 24 hodin si telefon přeobjednalo 270 tisíc kupců na čínských stránkách. Poptávka po telefonu převyšuje výrobu na hodinu.

  Odpovědět

   Craftmanek
   13.1.2017 v 18:34

   Pro evropany nezajímavý, nevíme jak pro čínany :D

   Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Šéf Samsungu slibuje, že uvede inovativnější a bezpečnější Note 8

Pokud někdo stále nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co Samsung udělal s řadou Note, můžeme vás ujistit, že jihokorejská společnost má s touto řadou ještě velké… (diskuze 0)

Lumír Kratochvíl  |   publikováno: DNES

Všechny nové Chromebooky už budou obsahovat Google Play

Sloučení Androidu a Chrome OS je v současné době vcelku diskutované téma, ale velké aktivity okolo něj jsme se zatím nedočkali. Dnes se ale… (diskuze 0)

Jan Hobler  |   publikováno: DNES

Ve Spojených státech se budou vyrábět supermoderní displeje

V polovině minulého roku tchajwanský Foxconn dokončil akvizici společnosti Sharp. Terry Gou, CEO Foxconnu, se médiím svěřil, že celá transakce stála 3,8 miliardy dolarů. Tuto… (diskuze 0)

Lumír Kratochvíl  |   publikováno: DNES

Které telefony Xiaomi dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat?

Ve světě Androidů je zcela běžné, že výrobci většinou své starší telefony na nový operační systém neaktualizují. Čínské Xiaomi je však výjimkou, díky čemuž… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Asus bude v Česku prodávat Zenfone 3 Max s lepší výbavou

Tchajwanský výrobce začne do konce ledna prodávat na českém trhu vylepšený model Zenfone 3 Max s označením ZC553KL, který má oproti stejnojmennému současnému modelu s… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení