První Nokia smartphone je pro Čechy naprosto nezajímavý

9. 1. 2017  |    |  2 komentáře

Včera jsme se dočkali dlouho očekávaného prvního smartphonu značky Nokia po znovuzrození finské legendy (ačkoliv nové telefony už nevyrábí přímo Nokia, ale jiná finská společnost HMD Global). Pro celou Evropu a tedy i pro Čechy je to však jedno velké zklamání, tedy zatím…

Tip: Nokia 6 oficiálně: přivítejte první smartphone s Androidem!

Nokia 6, která je prvním smartphonem slavné finské značky nové éry, byla představena pouze pro čínský trh, což má pro Evropany minimálně jeden docela vážný nedostatek – a sice absenci evropských pásem LTE.

Konkrétně telefon Nokia 6 podporuje LTE pásma: Band 1 (2100 MHz), 3 (1800 MHz) a 5 (850 MHz), takže nejdůležitější pásmo v České republice, Band 20 (800 MHz), schází. Bez něj bude rychlost připojení k internetu výrazně pomalejší.

Nad návratem Nokie do Evropy tedy zatím panuje velký otazník. Nová společnost HMD Global, která stojí za znovuzrozením značky, dokonce připustila, že je pro její produkty nejzajímavější hlavně Čína.

Pro Čechy, ale obecně i pro Evropany, je tedy možná překvapivě zatím první smartphone od „znovuzrozené Nokie“ docela nezajímavý, nebo spíše nepoužitelný. Výrobce ovšem přislíbil další telefony Nokia, tak doufejme, že již dojde i na globální verze.

Články: , , , , ,

2 komentáře

 1. Jan
  Napsal(a) 12.1.2017 v 14:51

  Nezajímavý? Už během 24 hodin si telefon přeobjednalo 270 tisíc kupců na čínských stránkách. Poptávka po telefonu převyšuje výrobu na hodinu.

  Odpovědět

   Craftmanek
   13.1.2017 v 18:34

   Pro evropany nezajímavý, nevíme jak pro čínany :D

   Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Apple začal zkoumat video, na kterém hoří iPhone 7 Plus

Před pár dny se na sociální síti Twitter objevilo video, které během chvíle dále „retweetnulo“ 21 tisíc lidí. A co že je na něm tak… (diskuze 1)

Marek Smékal  |   publikováno: VČERA

Seriál Futurama prorazí do telefonů, dočkáme se mobilní hry

Jak to asi dopadne, když spojíme úspěšný seriál a mobilní hru s tématikou onoho seriálu, to už víme, stačí se podívat na veleúspěšnou budovatelskou… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: VČERA

Francouzi odhalili dva levné smartphony s duálním fotoaparátem

Francouzská společnost Archos je dobře známá svými levnými produkty s výborným poměrem ceny a výkonu. A stejně jako dříve je jednou z prvních, která uvedla novou… (diskuze 0)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: VČERA

LeEco Le Max 2: cenově dostupný superphone po čínsku

Čínský výrobce LeEco, kterého možná budete znát pod jeho dřívějším názvem LeTV, nabízí zkraje roku 2017 – tedy zhruba po půl roce od představení,… (diskuze 6)

Martin Skořepa  |   publikováno: VČERA

iPhony už by se neměly samovolně vypínat. Apple vydal opravu

Ačkoliv byl systém iOS 10.2.1 vydán už v lednu, teprve teď Apple uvádí, že tato verze byla vydána včetně záplaty chyby vyskytující se u některých… (diskuze 0)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení