Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Průzkum: Každý čtvrtý Evropan už vyměnil Android za iPhone

  |  9 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Přestože nejnovější iPhone není v létě nikdy úplně nejnovější a na nový se teď napjatě čeká, došlo v uplynulém čtvrtletí na pěti největších evropských trzích k překvapivému trendu, který hraje značně ve prospěch právě Applu a jeho mobilního telefonu.

Tip: Apple vysvětluje, proč žádný jiný telefon není jako iPhone

Výzkumná agentura Kantar přišla s tím, že ve Francii, Itálii, Německu, Španělsku a Velké Británii vyměnilo celkem 27 % lidí kupujících nový telefon platformu Android za konkurenční iOS, tedy za iPhone. Ve srovnání, například ve Spojených státech nebyl trend tak patrný; výměnu zde provedlo jen 9 % zákazníků.

Carolina Milanesi, ředitelka výzkumu ve společnosti Kantar, k tomu řekla: „Americkému trhu stále dominují dva hráči, Apple a Samsung, kteří celkově drží 64 % podíl mezi všemi prodanými smartphony. Jestliže samotný podíl nestačí k přesvědčení o tržní dominanci, naše data také ukazují, že tito dva výrobci prodali devět z deseti nejprodávanějších smartphonů za čtvrtletí končící červencem 2015; do žebříčku se s jedním modelem dostalo LG.“

Pokud jde o Čínu, zde se v červnu na prvním místě žebříčku na chvíli objevila značka Huawei, která ale následně uvolnila prostor Xiaomi. A to přesto, že obecná znalost značky Huawei mezi veřejností je oproti Xiaomi vyšší.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Petr
Petr

Pracuji ve Skotsku na malé dílně, loni tu byli 2 iPhony 1 WP a 3 Androidy. Letos 4 iPhony a 2 WP – android tu už nikdo z kolegů nechce. Na vyspělých trzích se Android nahrazuje za WP u levných a za iOS u drahých telefonů, to vnímám poslední rok hodně intenzivně, i u nás v ČR z okruhu známých a rodiny byla většina Androidu nahrazena za WP a pár iOS – S Androidem už znám jen 2 lidi a jeden z nich ho na podzim take opouští.
Odpad patří do koše.

Michal
Michal

Ale co to žvaníš za pohádky. Takže teď fakta, podíl Wp klesá, nyní je to pouhých 2,5%, android nad 80% , WP se daří lépe v rozvojových státech, než ve vyspělých. Pěknýho blbce jsi tu ze sebe udělal. Mimochodem mám iPhone aby tě ani nenapadlo žvanit další nesmysly.

Petr
Petr

Nevím kde to bereš ve vyspělých státech se WP pohybuje i kolem 10% naproti tomu tam podil Androidu klesá. IOS také roste. I v Číně zaznamenal Android procentuální propad.

MIchal
MIchal

Jak kde, v Usa ,v Japonsku podíl Andoidu rostl , ale důležitý je celosvětový podíl a tam má Android stále přes 80%, WP už do ničeho vůbec nepočítej, tam podíl klesl na 2,5% což je kategorie ostatní a po tolika letech se jedná o fiasko.

Michal
Michal
V UK ma android podíl 55% a WP tam klesl z loňských 10% na letošních 5,5% a samozřejmě se tam nezapočítávají tablety, jedná se pouze o smatphony. Píšeš, že se android nahrazuje za WP a iOs, což je ale blbost, protože číslo prodaných kusů androidu se zvyšuje mnohem víc, než iOs. A WP stále paběrkuje, prodá jen nějakých 8 milionu telefonu čtvrtletně, což je míň, než kolik prodá Samsung jednoho modelu galaxy s6. A teď si vem, kolik stojí s6 a kolik je průměrná cena jednoho telefonu s WP. Tak že bacha na to, tvé malé okolí o ničem nevypovídá… Číst vice »
Petr
Petr

Tak a teď si přečti co jsem psal v reakci na nadpis – ve vyspělých v několika zemích – neříkám celosvětově. Ono je mi celkem fuk čím si telefonujou někde na východě mě zajímá oblast co se mě týká. Taky nezapomeň že ty procenta androidu dělají i tablety a td, kdežto u WP jde cistě o telefony – a prodava se jich stale vice jen proste android rostl rychleji proto se zmenšil procentuální podil v globalu – zato v tech několika zemích svou pozici upevnuje. IOS to same – UK třeba ma android kolik asi 45% ? A klesá….

jarda
jarda

Iphone maji ovce, co nalitli na znacku a humbuk kolem firmy Apple a jejich telefonu.

Lukáš
Lukáš

Teď ještě aby se k nim přidaly i evropanky :-)

Madox
Madox

Kampak chodí autor článku na tyto informace a numera?? Asi je sám vlastník Appla a už mu z toho nedávno horkého léta… :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

V minulém roce jsme zde psali o tom, že Apple plánuje v roce 2019 uvést náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu. Doslova…

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na veletrhu MWC v Barceloně představí společnost HMD Global pravděpodobně model Nokia 7 Plus, který zaujme například svým 18:9 displejem nebo…

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

16. 2. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Vraťte se zpátky do minulosti a vychutnejte si herní pecky minulého století. Tahle malá herní konzole z Číny se se svými…

Mobilní zobrazení