Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Project Ara: Google uvolnil nástroj, jde se stavět Lego mobil!

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

O tom, že Google je jednou z nejvíce inovativních firem světa, nemůže pochybovat nikdo. Mezi kontroverzními projekty jako jsou Google Glass či auta, která jsou řízená automaticky, nedávno přibyl Project Ara. Smartphone, který si složíte jako Lego.

Google nyní oficiálně vydal Project Ara Module Developers Kit. Tedy jakýsi prototyp, který by měl ukázat, jak zhruba tento vcelku chytrý nápad modulárního smartphonu bude fungovat. V první řadě to však pomůže vývojářům vyvinout komponenty, které budou připojitelné k tomuto zařízení, zatím nazývanému Projekt Ara.

Project Ara bude dostupný ve třech velikostech. Pochopitelné je, že k té největší bude možné připojit nejvíce modulů. Z tohoto hybridu bude možné sestavit trojici rozdílných přístrojů. Chcete-li smartphone osazený jen displejem, není problém. Nebo snad holdujete psaní na QWERTY klávesnici? Tu také můžete dostat. Za předpokladu, že jste vášnivým uživatelem alfanumerické klávesnice, i na vás Google myslel.

Motorola projekt Ara

Co se týče hardwarových parametrů, bude možné je všelijak zaměňovat. Samozřejmě budou vyráběny třetími stranami. Ty se však budou muset držet pravidel, která jim Google zadá.

Google Project Ara pravděpodobně přijde poměrně zanedlouho. Hovoří se o prvním čtvrtletí příštího roku. Spolu s touto skutečností přichází i informace, že se Google bude snažit tlačit cenu co nejníže.

Co si o tomto projektu myslíte? Přijde vám smysluplný?

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
STanda
STanda

Jednoznačně super nápad. Jen si vezměte kolik relativně skvělých mobilů výrobce „zabil“ tím, že tam nedal blesk, čidlo jasu nebo slot na paměťové karty. Takto si člověk bude moci poskládat telefon přesně podle svého gusta. Tak jak si člověk např. skládá nový vůz nebo PC.
Takže za mě palec nahoru.

Ladislav
Ladislav

Je to super. Spoustu lidi si rádo složí mobil podle svého :)

T.Z.
T.Z.

Nevim nevim, dle mě google nasadí cenu u zrovna těchto klíčových komponent tak aby to vyšlo cenově stejně jako kdybyste si koupily danou sestavu v normálním smartphonu. Pochybuju o tom že to bude revoluce a ještě více o tom že to bude levnější

STanda
STanda

Vzhledem k tomu, že současná vlajková loď Samsungu se prodává za bezmála 20 000 Kč a cena součástek je 5 000 (viz: http://mobilizujeme.cz/clanky/galaxy-s5-je-vyroben-ze-soucastek-za-5-tisic-korun-nejdrazsi-je-displej/), tak bych to s cenami neviděl tak černě. Řekněme, že pokud podobný telefon složí za nějakých 7500 – 10 000 Kč, tak půjde hezky na dračku.

Pepa
Pepa

T.Z.: Možné je vše, ale jinak by to nedávalo smysl, ztratili by na tom.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení