Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Project Ara: Google uvolnil nástroj, jde se stavět Lego mobil!

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

O tom, že Google je jednou z nejvíce inovativních firem světa, nemůže pochybovat nikdo. Mezi kontroverzními projekty jako jsou Google Glass či auta, která jsou řízená automaticky, nedávno přibyl Project Ara. Smartphone, který si složíte jako Lego.

Google nyní oficiálně vydal Project Ara Module Developers Kit. Tedy jakýsi prototyp, který by měl ukázat, jak zhruba tento vcelku chytrý nápad modulárního smartphonu bude fungovat. V první řadě to však pomůže vývojářům vyvinout komponenty, které budou připojitelné k tomuto zařízení, zatím nazývanému Projekt Ara.

Project Ara bude dostupný ve třech velikostech. Pochopitelné je, že k té největší bude možné připojit nejvíce modulů. Z tohoto hybridu bude možné sestavit trojici rozdílných přístrojů. Chcete-li smartphone osazený jen displejem, není problém. Nebo snad holdujete psaní na QWERTY klávesnici? Tu také můžete dostat. Za předpokladu, že jste vášnivým uživatelem alfanumerické klávesnice, i na vás Google myslel.

Motorola projekt Ara

Co se týče hardwarových parametrů, bude možné je všelijak zaměňovat. Samozřejmě budou vyráběny třetími stranami. Ty se však budou muset držet pravidel, která jim Google zadá.

Google Project Ara pravděpodobně přijde poměrně zanedlouho. Hovoří se o prvním čtvrtletí příštího roku. Spolu s touto skutečností přichází i informace, že se Google bude snažit tlačit cenu co nejníže.

Co si o tomto projektu myslíte? Přijde vám smysluplný?

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
STanda
STanda

Jednoznačně super nápad. Jen si vezměte kolik relativně skvělých mobilů výrobce „zabil“ tím, že tam nedal blesk, čidlo jasu nebo slot na paměťové karty. Takto si člověk bude moci poskládat telefon přesně podle svého gusta. Tak jak si člověk např. skládá nový vůz nebo PC.
Takže za mě palec nahoru.

Ladislav
Ladislav

Je to super. Spoustu lidi si rádo složí mobil podle svého :)

T.Z.
T.Z.

Nevim nevim, dle mě google nasadí cenu u zrovna těchto klíčových komponent tak aby to vyšlo cenově stejně jako kdybyste si koupily danou sestavu v normálním smartphonu. Pochybuju o tom že to bude revoluce a ještě více o tom že to bude levnější

STanda
STanda

Vzhledem k tomu, že současná vlajková loď Samsungu se prodává za bezmála 20 000 Kč a cena součástek je 5 000 (viz: http://mobilizujeme.cz/clanky/galaxy-s5-je-vyroben-ze-soucastek-za-5-tisic-korun-nejdrazsi-je-displej/), tak bych to s cenami neviděl tak černě. Řekněme, že pokud podobný telefon složí za nějakých 7500 – 10 000 Kč, tak půjde hezky na dračku.

Pepa
Pepa

T.Z.: Možné je vše, ale jinak by to nedávalo smysl, ztratili by na tom.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi 5 a Mi Mix možná dostanou Android 8 Oreo

Xiaomi Mi 5 a Mi Mix možná dostanou Android 8 Oreo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Xiaomi ve svém portfoliu nabízí několik zajímavých a skvěle vybavených smartphonů. Mezi ně patří například i model Mi 5…

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacku

Nokia 8 Sirocco: odolná vlajková loď bez jacku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

V Barceloně dnes Nokia představila upgradovanou vlajkou loď Nokia 8, která nese přídomek Sirocco. A již na první pohled…

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

Někteří zájemci získají nové Samsungy o 7 dnů dříve, než ostatní

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Samsung před malým okamžikem představil své nové vlajkové modely řady S9 a již nyní známe české ceny i dostupnosti.…

Mobilní zobrazení