Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Prodejnost nové Nokie Lumia 800 – někde ztrácí, jinde trhá rekordy (aktualizováno)

  |  63 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Nokia Lumia 800 je telefon, který má jako první Windows Phone Nokie vrátit finského giganta na špičku mezi výrobci. Někteří říkají, že se jí daří, někteří, že se vůbec neprodává. Ve skutečnosti je to všechno trošku jinak.

(aktualizováno 8. prosince 09:30) Další informace od CEO Nokie Stevena Elopa praví, že v prvním kvartále roku 2012 chce Nokia expandovat do Latinské Ameriky, a to rovnou s oběma modely Lumia, tedy jak Lumií 710, tak Lumií 800. Jedná se o Brazílii, Kolumbii, Chile, Mexiko a Puerto Rico. Všechny tyto státy tak budou mít nové Lumie oficiálně dříve než jejich sousedé ze Severní Ameriky. Nejzajímavější je ovšem fakt, že největší trhy v Latinské Americe, mezi které patří zejména Argentina a Venezuela, nebyly ve výčtu vůbec zmíněny. Co je však zřejmé je obrovská snaha Nokie, která chce se svými modely vybavenými OS Windows Phone opravdu zaujmout, kde to jen jde.

(aktualizováno 7. prosince 12:00) Steven Elop si opět může vydechnout. Ze světa se šíří další dobré zprávy. V Nizozemí se Lumii 8oo dokonce povedlo sesadit iPhone 4S z vrcholu žebříčku prodejnosti u KPN, jednoho z největších prodejců v zemi. Zájem o nové Nokie se tedy nezapře.

Podobně je tomu ve Francii, kde si Lumia 800 získala jiné prvenství. Ve statistice stahovaných aplikací pro OS Windows Phone se za měsíc jejího prodeje hladce přenesla přes ostatní modely se stejným OS. I tato čísla svědčí o velkém zájmu o Windows Phone Nokii.

(7. prosince 00:00) Jak prohlásil šéf Nokie Stephen Elop na akci Nokia World v Londýně: „Nokia Lumia 800 je první opravdový Windows Phone telefon.“ Z toho je vidět, jak moc Nokia na novou firemní strategii a partnerství s Microsoftem vsází. Vychází jí to? Ano i ne, záleží na místě prodeje, celkově však lze říci, že se prodává docela dobře. Sama Nokia pak hlásí prodej sice pod očekávání, ale stále značící úspěch.

V Anglii je Lumia 800 prodejním hitem. Spousta obchodů hlásí vyprodáno, do výloh vystavují cedulky se zněním: Je mi líto, ale jsem příliš oblíbená a proto jsem vyprodaná. Sama Nokia vydala k zahájení prodeje oficiální prohlášení: „Nokia Lumia 800 měla ve Velké Británii famózní uvedení do prodeje. Podle našich prvních relevantních údajů je to nejlepší zahájení prodeje smartphonu Nokia, s nejvíce prodanými kusy za první týden. Díky našim opatřením jsme získali veliký podíl z prodeje smartphonů na místech, na nichž Nokia ve Velké Británii působí.

TIP: Zjistěte více o Nokii Lumia 800 v našem katalogu mobilů.

Bohužel, Nokia mílovými kroky ztrácí ve své domovině. Finsko bylo vždy zemí, která byla na toto své dítko hrdá, ale v poslední době zde Nokii bohužel klesá podíl na trhu na úkor jiných výrobců. Považte sami. Sice je Nokia stále na špici, ale už jen s podílem 31%, což je oproti původním 76% pokles o 45 procentních bodů (ze svého podílu ztratila Nokia skoro 41 %) za třetí kvartál tohoto roku (podíl ostatních výrobců ve Finsku je: Samsung 25%, Apple 16%, Sony Ericsson a Huawei oba po 11% každý, zbylých 6% trhu okupuje ZTE).

Představení nových modelů z řad Lumia a Asha sice pokles velmi zpomalilo, ale na věrohodné vyjádření si budeme muset počkat až na konec roku, kdy se prodejnost vlajkové lodi Lumia 800 do těchto čísel promítne. Samozřejmě, i Finové Lumii 800 kupují, i oni jsou s ní spokojeni, ale takový boom jako ve Velké Británii zde tento model prostě nezažil.

A co vy? Líbí se vám Nokia Lumia 800, chcete ji, nebo už snad máte předobjednávku v oficiálním obchodu Nokia? Nebo měla Nokia radši zůstat u Symbianu, či dál pracovat na Meegu? Vyjádřete se v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, ,
Nástupce smartphonu BlackBerry KEYone na obzoru?

Nástupce smartphonu BlackBerry KEYone na obzoru?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Kanadské BlackBerry je jedním z mála výrobců, kteří stále nezapomínají na smartphony s hardwarovou klávesnicí. Po aktuálním modelu KEYone má přijít…

Jaký smartphone do 10 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 10 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Jaký smartphone v ceně do 10 000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik…

Recenze iPhone X: okno do budoucnosti

Recenze iPhone X: okno do budoucnosti

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  2 komentáře

Škarohlídi nebudou mít radost: Apple opět vyšlapává neprobádané cestičky. Zase je první, i když tentokrát jinak, než všichni čekali. Technický pokrok…

Mobilní zobrazení