Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Prodejna budoucnosti: nápad z ČR se vylepšuje a zamíří i do světa

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Největší český e-shop Alza.cz rozšiřuje svou pobočkovou síť o druhou Prodejnu budoucnosti. Vylepšenou verzi bezobslužného obchodu otevře už v pondělí 25. června nedaleko pražského metra Budějovická v ulici Antala Staška. S předstihem jsme se byli na prodejnu podívat a opět vyzkoušet. Jaké jsou změny?

Tip: Alza má unikátní prodejnu budoucnosti. Vyzkoušeli jsme ji

Vylepšený koncept přichází půl roku od otevření historicky první Prodejny budoucnosti na pražské Floře, která během prvních 5 měsíců odbavila 22 tisíc zakázek (což je průměrně téměř 150 zakázek denně) a vygenerovala obrat téměř 23 milionů korun. Podle našich informací však Alza původně předpokládala, že by mohla odbavovat klidně i 1 000 zákazníků denně, což se tedy zatím nepovedlo. I tak jde ale o skvělá čísla. Oproti pilotu si inovátoři u nové pobočky nedaleko pražského metra Budějovická pohráli více s interiérem, světelnou navigací a komunikací se zákazníkem přímo v lokalitě.

„Stěžejní rysy zůstanou stejné jako u pilotu. Prodejna bude nadále sloužit pro komfortní a rychlé vyzvedávání objednávek i pro nákupy na místě s asistencí videooperátora. Na základě získaných zkušeností jsme ale upravili interiér, pozměnili světelnou navigaci, přidali hlasovou asistenci v hlavní místnosti a také velikosti schránek více odpovídají požadavkům zákazníků,“ uvedl ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík.

První inovace čeká na zákazníky už ve vstupním prostoru prodejny. Celé foyer bude obloženo speciálními a velmi odolnými deskami z neošetřeného vláknocementu, tzv. cembritu. Napínaný strop (moderní závěsný stropní systém skládající se z obvodového profilu a lehké PVC membrány) umožňuje navolit libovolnou barvu nasvícení interiéru. Do zdi bude poprvé zapuštěna obrazovka pro video chat, která nabídne vylepšenou kvalitu obrazu i zvuku. K vyzvednutí zboží nakupujícího doprovodí pulzní světlo v horní části úložných panelů namísto dosavadních LED diod v podlaze. Ta bude oproti původní provozovně pokryta výrazným protiskluzovým kaučukem. Zákazník bude moci s operátorem nově komunikovat i mimo obrazovku, a to díky mikrofonům přímo u slotů.

Zjistili jsme, že o projekt Prodejen budoucnosti už mají zájem některé zahraniční subjekty, se kterými Alza.cz jedná o možném licencování celého konceptu. Český nápad by se tak zřejmě mohl dostat i do světa.

Kapacita druhé Prodejny budoucnosti zůstane přibližně stejná – necelých 400 schránek. Část z nich bude opět naskladněna dopředu k přímému nákupu. Jednotlivé boxy ale budou mít nové rozměry, které lépe odpovídají dosavadní praxi. Přibydou sloty pro uložení větších produktů (např. televize s širokou úhlopříčkou) i drobnější schránky na příslušenství. Právě to patřilo spolu s mobilními telefony a sportovním vybavením k nejprodávanějším produktům na Floře. Další futuristickou pobočku chce Alza otevřít ještě v letošním roce přímo v prostoru metra Můstek a i zde jsou naplánovány již nyní desítky inovací.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
alzaloko Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
loko
loko

z toho nadpisu bych čekal, že se dozvím něco ve smyslu, že podobné řešení začali využívat někde v zahraničí. Ne že skřet otevřel o pár kilometrů dál další prodejnu..

alza
alza

Alza ? To je ten shop, co mi dodával zboží „skladem“ celých 16 dní a nakonec to přišlo v pomlácené a navíc ani nezalepené krabici ? Tak to jooo…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení