Mobilizujeme.cz

Proč Windows 10 pro mobily využívá „hamburgerová“ menu?

  |  3 komentáře  |  autor:

Anonymní bývalý zaměstnanec Microsoftu, který vytvářel design nové verze balíku Office pro Windows 10 pro mobily, odpovídal na dotazy veřejnosti na sociální síti Reddit.

Jeden z tázajících se jej ptal, z jakého důvodu bude gigant z Redmondu v nové verzi svého mobilního operačního systému využívat „hamburgerová“ menu, načež tázaný vysvětlil, že poté, co do designu aplikací přidali „věci navíc“, jako panel s názvem v Office či prostor pro něco, čemu on říká „hero actions“ (v přímém překladu hrdinské akce, nicméně český překlad tohoto prvku se ještě neuchytil), nezbylo na displeji místo pro ikonku pro tisk. Tento zaměstnanec se tedy podíval na levý horní roh obrazovky a napadlo ho, že jestli tam mohou „akční“ tlačítka „skladovat“ androidové aplikace, proč by to nešlo i v jejich případě.

„Takže začalo být jasné – kvůli ohromnému množství funkcí v aplikacích Office a extrémně omezenému prostoru na displejích (…) – že hamburgerové menu je nejlepším schématem ze všech.“

Bývalý softwarový designér Microsoftu svou odpověď doplnil videem, v němž vysvětluje rozdíl mezi uživatelským rozhraním iOS a Androidu (obě mají na vrcholu displeje title bar – panel s názvem – který je po stranách doplněn ovládacími prvky), a Windows Phone. Tento systém využívá postranní navigační systém, který je možno vyvolat švihnutím prstem, s panelem akcí vespod displeje.

Jak poznamenává pan neznámý, není horizontální navigace příliš ideální. „Jde částečně o kolotoč, částečně o neintuitivní navigaci, která prostě nefunguje. Takže jsme museli vymyslet nějaký nový model.“ Vysvětlil také, že Windows 8 a Windows Phone 8 nebyly stejné proto, že desktopová platforma na rozdíl od té mobilní obsahovala horní navigační panel. Podle něj však šlo o jednoduše napravitelný problém, který byl vyřešen ve Windows 10 umístěním navigačního panelu nahoru a panelu akcí dolů. A právě doplněním o hamburgerové menu vedle navigačního panelu.

A mimochodem, dotazovaný bývalý zaměstnanec Microsoftu sice zůstává pro veřejnost neznámý, ovšem Reddit samozřejmě jeho identitu zná.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení