Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Postavte si doma 3D tiskárnu. Součástky vyjdou na 3 300 korun

  |  10 komentářů  |  autor: sponzorovaný obsah

3D tiskárna už dnes opravdu není drahá, navíc je možné si pořídit jen samotné díly a doma si ji pak sestavit.

Na obrázku vidíte všechny díly, ze kterých složíte funkční 3D tiskárnu Anet A8. Stačí jen trocha zručnosti a řídit se návodem. V balení najdeme např. akrylový rám, extruder, trysku, LCD displej, 8 GB SD kartu, či základní 10 metrové plastové vlákno. Jinak lze využít vlákna ABS/PLA/HIP/PRTG/TPU/Wood/Nylon/PP.

Tiskárnu lze připojit přes USB kabel k PC, či požadovaný výtvor k vytisknutí nahrát na SD kartu a tisknout z ní. Pro vytváření 3D objektů poslouží software Cura, který je k dispozici pro operační systémy Windows XP/7/8/10, Mac, a Linux. Požadovaný formát 3D souborů je .STL / .OBJ / G-code. Max. velikost tisku pak 220 x 220 x 240 mm.

3D tiskárna se nyní prodává u předního zahraničního prodejce TomTop.com za zvýhodněnou cenu 130,30 Eur, v přepočtu 3300 korun.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Jako hračka dobrý, ale kvalita výtisků žádná sláva. Pevnost žádná. Ale zase za ty prachy proč ne, na seznámení se s technologií 3D tisku to stačí.

Zbynek
Zbynek

Máš s tím osobní zkušenost? Mě to právě vzhledem k ceně jako entry level docela láká, na druhou stranu je to otázka jen tak vyhodit 3,5tis, kdyby to opravdu nebylo nic moc…prý je to čínská kopie Prusa i3…kvalitou provedení bych se spíš divil..

Bjørn
Bjørn
Tak za tyhle peníze to asi stojí za vyzkoušení. Ony tyhle levnější mršky (do 20-30 tisíc) stejně nic nějak víc použitelnýho nevytisknou (ABS, PLA), ale i tak jsou docela houfně používaný ve spoustě výrobních firem na takovej ten základní tisk prototypů aby byla představa (a aby bylo co fyzicky ukázat zákazníkovi při schůzce). Na funkční díly je nutná investice do mnohem dražších technologií na bázi fotopolymerů nebo spékání prášků. Ale za tři a půl hadru si teď člověk může technologii ošahat a pěkně si s ní vyhrát, asi ani nevadí že je to kopie Průši, za ty prachy určo ne…… Číst vice »
Zbynek
Zbynek

díky!

Tom
Tom

stačí pár upgradů a je to docela použitelný. Návodů je plnej internet

Spurok
Spurok

Kvalita je dle umění si pohrát s nastavením, pevnost čeho? Tiskárny, výtisků? Mám tuto tiskárnu již rok a nějak jsem nezaznamenal nic z toho co píšete. 3D tisk není pro každého, mám odzkoušeno více tiskáren a u všech je třeba laborovat s nastavením. Tato konkrétně v základu tiskne slušně a když se provedou úpravy kterých je na netu spoustu vystačí.

Pavel
Pavel

Raději MK3 od Průši :) Kvalitnější… Tahle Čína je hračka :)

Spurok
Spurok

Všechny tiskárny tohohle typu jsou spíše hračky, jelikož jinou technologií si běžný uživatel asi z finančních důvodů nepořídí. Liší kvalitou zpracování a použitých součástí. Znám lidi kteří si pořídili originál prušu a nejsou schopni tisku.

77erup
77erup

Jednak „to důležité“ na MK3 je taky čína :) a co si budeme vykládat – jak už tady někdo říkal (a má pravdu) tiskárny do 30k jsou prostě hračky všechny. Zrovna minulý týden jsem ukončil hraní s MK2 a těším se na MK3 (v mezičase odvykám stovkám hodin bzučení motorků) – a tuhle si hodlám jen tak z legrace…. na takové to domácí bzučení ;))

Mira
Mira

co myslíte tou úpravou tiskárny – abych věděl co hledat…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Nejen v překladu, ale i svým způsobem černý žralok mezi herními smartphony disponuje brutální výbavou. A nyní se dá zakoupit. Pro…

Samsungy A6 a A6+ se nám vysvlékly z ochranných krytů

Samsungy A6 a A6+ se nám vysvlékly z ochranných krytů

VČERA  |  Radek Chlup  |  3 komentáře

Samsungu nyní „utekly“ už i oficiální rendery chystaných telefonů Galaxy A6 a A6+ a tak víme, že předchozí spekulace byly pravdivé. Tip:…

Sluchátka za 400 Kč? Mohou být moderní, bezdrátová, i sportovní

Sluchátka za 400 Kč? Mohou být moderní, bezdrátová, i sportovní

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Doba bezdrátová je tady, a tak se tomu přizpůsobují samozřejmě všechny možné produkty. Třeba i cenově nejdostupnější sluchátka. Zealot H1 jsou…

Mobilní zobrazení