Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Postavte si doma 3D tiskárnu. Součástky vyjdou na 3 300 korun

  |  10 komentářů  |  autor: sponzorovaný obsah

3D tiskárna už dnes opravdu není drahá, navíc je možné si pořídit jen samotné díly a doma si ji pak sestavit.

Na obrázku vidíte všechny díly, ze kterých složíte funkční 3D tiskárnu Anet A8. Stačí jen trocha zručnosti a řídit se návodem. V balení najdeme např. akrylový rám, extruder, trysku, LCD displej, 8 GB SD kartu, či základní 10 metrové plastové vlákno. Jinak lze využít vlákna ABS/PLA/HIP/PRTG/TPU/Wood/Nylon/PP.

Tiskárnu lze připojit přes USB kabel k PC, či požadovaný výtvor k vytisknutí nahrát na SD kartu a tisknout z ní. Pro vytváření 3D objektů poslouží software Cura, který je k dispozici pro operační systémy Windows XP/7/8/10, Mac, a Linux. Požadovaný formát 3D souborů je .STL / .OBJ / G-code. Max. velikost tisku pak 220 x 220 x 240 mm.

3D tiskárna se nyní prodává u předního zahraničního prodejce TomTop.com za zvýhodněnou cenu 130,30 Eur, v přepočtu 3300 korun.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

10
Komentujte

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
77erupMiraSpurokPavelTom Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Jako hračka dobrý, ale kvalita výtisků žádná sláva. Pevnost žádná. Ale zase za ty prachy proč ne, na seznámení se s technologií 3D tisku to stačí.

Zbynek
Zbynek

Máš s tím osobní zkušenost? Mě to právě vzhledem k ceně jako entry level docela láká, na druhou stranu je to otázka jen tak vyhodit 3,5tis, kdyby to opravdu nebylo nic moc…prý je to čínská kopie Prusa i3…kvalitou provedení bych se spíš divil..

Bjørn
Bjørn

Tak za tyhle peníze to asi stojí za vyzkoušení. Ony tyhle levnější mršky (do 20-30 tisíc) stejně nic nějak víc použitelnýho nevytisknou (ABS, PLA), ale i tak jsou docela houfně používaný ve spoustě výrobních firem na takovej ten základní tisk prototypů aby byla představa (a aby bylo co fyzicky ukázat zákazníkovi při schůzce). Na funkční díly je nutná investice do mnohem dražších technologií na bázi fotopolymerů nebo spékání prášků. Ale za tři a půl hadru si teď člověk může technologii ošahat a pěkně si s ní vyhrát, asi ani nevadí že je to kopie Průši, za ty prachy určo ne…… Číst vice »

Zbynek
Zbynek

díky!

Tom
Tom

stačí pár upgradů a je to docela použitelný. Návodů je plnej internet

Spurok
Spurok

Kvalita je dle umění si pohrát s nastavením, pevnost čeho? Tiskárny, výtisků? Mám tuto tiskárnu již rok a nějak jsem nezaznamenal nic z toho co píšete. 3D tisk není pro každého, mám odzkoušeno více tiskáren a u všech je třeba laborovat s nastavením. Tato konkrétně v základu tiskne slušně a když se provedou úpravy kterých je na netu spoustu vystačí.

Pavel
Pavel

Raději MK3 od Průši :) Kvalitnější… Tahle Čína je hračka :)

Spurok
Spurok

Všechny tiskárny tohohle typu jsou spíše hračky, jelikož jinou technologií si běžný uživatel asi z finančních důvodů nepořídí. Liší kvalitou zpracování a použitých součástí. Znám lidi kteří si pořídili originál prušu a nejsou schopni tisku.

77erup
77erup

Jednak „to důležité“ na MK3 je taky čína :) a co si budeme vykládat – jak už tady někdo říkal (a má pravdu) tiskárny do 30k jsou prostě hračky všechny. Zrovna minulý týden jsem ukončil hraní s MK2 a těším se na MK3 (v mezičase odvykám stovkám hodin bzučení motorků) – a tuhle si hodlám jen tak z legrace…. na takové to domácí bzučení ;))

Mira
Mira

co myslíte tou úpravou tiskárny – abych věděl co hledat…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Dnes je Světový den smajlíků. Podívejte se, jaké používáme nejvíce

Dnes je Světový den smajlíků. Podívejte se, jaké používáme nejvíce

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Na dnešní den, tedy 17. července, připadá oslava Mezinárodního dne emotikon, který si užívají fanoušci po celém světě. Mnoho z nich…

Facebook Messenger půjde synchronizovat s Instagramem

Facebook Messenger půjde synchronizovat s Instagramem

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Poté, co Facebook koupil Instagram, přišla možnost synchronizovat fotky z Instagramu rovnou i na Facebook. Teď se propojení obou aplikací ještě…

Šéf Samsungu byl vyfocen, jak používá na veřejnosti Galaxy Note 9

Šéf Samsungu byl vyfocen, jak používá na veřejnosti Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

To, že vlajkové lodě „testuje“ top vedení firem je u některých výrobců běžná praxe a dost možná i součást marketingu. Koh…

Mobilní zobrazení