Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Polsku se nelíbí reklama českého T-Mobilu, prý je urážející

  |  32 komentářů  |  autor: Luboš Srb

(Aktualizováno) Nová reklama od českého operátora T-Mobile, ve které hraje herec Ivan Trojan, se kvůli urážejícímu kontextu nelíbí v Polsku. V reklamě totiž Čech dostane od polsky mluvícího překupníka mobil, který je rozbitý, a okamžitě ze scény zmizí. Polsko tak požadovalo stažení této reklamy (aktualizováno: a také toho již dosáhlo). Podívejte se sami.

Aktualizováno v 19:20 – Český T-Mobile nejprve zareagoval, že se hodlá sejít s polskou velvyslankyní v Praze a bavit se o daném tématu, případně reklamu stáhnout. A tak se také stalo – v tuto chvíli již původní reklamu v televizním vysílání ani na internetu neuvidíte, tedy kromě volně šířeného obsahu od lidí, kteří si stihli reklamu stáhnout a znovu na YouTube nahrát. Můžete se tak na reklamu stále podívat, viz. výše. Naopak původní reklamu (viz. níže) si již nepustíte.

https://www.youtube.com/watch?v=z8kQgksX4ZM

Polská ambasáda už prý podala protest a dožaduje se stažení této urážející reklamy, která běží nejen na internetu (reklamy například u YouTube videí), ale také v televizním vysílání. Podle polské velvyslankyně v Praze je reklama v rozporu se zásadami reklamní etiky i vkusu. Co si myslíte vy?

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
9 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
jajik33VladiHarloTankMurdockJaroslav Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin P.
Martin P.

Trefné…. …nekvalitní potraviny, nekvalitní stavby, nekvalitní elektronika, moc velký vliv církve…atd. Ta reklama je jen to dítě, které říká císař je nahý. Změna musí být na straně LP.

TankMurdock
TankMurdock

Řeknu ti dvě věci. O Polsku nemáš ani šajna. Až jednou dostaneš rozum tak se samou radosti zblázníš a zase nebudeš mít nic.

Martin P.
Martin P.

A nepovídejte to už konečně ve škole tam nemají povinné náboženství?

TankMurdock
TankMurdock

Nevím co má náboženství společného s tou hloupou reklamou. Ovšem myslím že co mají Poláci kde povinné je jejich záležitost a právo svrchovaného národa. Přesto že jsem ateista jako řemen myslím že tobě ani mně do jejich školství a víry nepřísluší zasahovat.

Martin P.
Martin P.

To bylo k tomu že nám ani šajna…

Jasně, takže zase tahle reklama reflektovala pohled na ně.
To jestli je budeme vidět dobře nebo špatně je jejich práce, jejich starost ( viz ta posypová sůl v jídle).
Naše starost je zase aby nás ostatní státy vyděli taky pozitivněji.

Mlčet, dělat že se nic nestalo atd. žádný problém neřeší.

kolega
kolega

co řekneš na to, když Poláci budou na Tebe koukat jako na toho, který zabíjí ostatní tím, že prodává otrávený alkohol? V Polsku zemřelo několik lidi po otravě českým alkoholem. Co to je LP?

Martin P.
Martin P.

LP jsem splet mělo to být PL.

A protože se to stalo, tak na to mají právo.

TankMurdock
TankMurdock

A přesto že se tak stalo, mají tolik slušnosti aby to nepaušalizovali na celý národ. Tobě elementární slušnost zřejmě chybí.

kolega
kolega

a bude to správné? Přece většina lidí s tím neměla nic společného. Nejsi náhodou nějaký nacek že tak škatulkuješ lidí?

Michal
Michal

A třeba říkat dneska němcům, že jsou to náckové je správné, protože se to stalo?

Martin P.
Martin P.

Ano je to správně, protože se tak stalo.

Tak ještě si zjistěte co to je Nacista aka nácek. Hádám že v rámci „humanistického poblouznění“ házíte termíny u kterých jaksi nemáte moc dobrou představu o obsahu.

kapenka
kapenka

naopak, reklama podporuje šířeni stereotypů. Doporučuji jet do Polska (ne na tržiště) a udělat si o našich sousedech svůj názor. Nebuď ksenofob a nafoukanec.

Květák
Květák

Od kdy se xenofobie píše ksenofobie? A od kdy je sranda xenofobie? Aha, já vím, to je taková ta „stereotipní“ nálepka na každého, kdo není jako „my“. Takže si nejdříve zjisti, co je to xenofobie a co stereotip a pak to používej, ju? Jo a do Polska je dobré zvát, jen jestli mi cestou zase neupadnou kola. :-D

TankMurdock
TankMurdock

Jo jo Česko má nejkvalitnější silniční síť na světě viď? Holt Češi jsou vůbec kabrňáci. Zvláště ti co v životě nevytáhli p..el z vlastní vesnice.

kolega
kolega

hahahahaha, další který spí…jeď se podívat na ty nové dálnice a expresní silnice. Mimo hlavní tahy je to v bledě modrým ČR. Takže, kolo na rameno a vyraz.
A xenofobie (máš pravdu, udělal jsem chybu) je to, co předvedl Martin P. Reklama je srandou, která pro Poláky je urážlivá. Nepleť hrušky s jablkami.

Martin P.
Martin P.
Martin P.
Martin P.

Jenže zrovna tyhle „stereotypy“ se zakládaní na reálném základě. Tedy pokud nechce argumentovat tím, že to je čistě konspirační teorie těch ošklivých západních …. ….blabla.

Do polska není důvod jet, ikdyby byl …nekvalitní potraviny, nekvalitní stavby, nekvalitní elektronika původem od nich tady na trhu se nezmění.

Takže by měl být zájem té země, aby jejíc výrobky a služby se dobře reprezentovali. Nikoliv …ono to sice je mizerné, ale hlavně to neříkejte nahlas…

Jinak pracuju tam kde se „navýchod“ posílá jen za trest. Proč asi…

Jaroslav
Jaroslav

Prej nekvalitni potraviny. Polaci maj prisnejsi normy na vyrobu. Jen sem se vyvazi ten hnus co si objendavaj ceske pobocky zahraničních supermarketu. A dalnice maj teda lepsi nez my.

Michal
Michal

Ty nekvalitní potraviny se sem vozí, protože češi je chtějí, pořád je zajímá jen cena, to by ses divil, jaký dobrý žrádlo tam mají, ale to si chce připlatit, v šišce salámu za dvacku maso opravdu nenajdeš.

kolega
kolega

jojojojo, spí dál. Mám spoustu kamarádu v Polsku. Jezdím tam. A pozor: Poláci prodávají to, na co dostanou objednávku. Z česká jsou jen na to nejlevnějsí. Poláci jsou chytřejší, kupuji v ČR ty lepší věci (Plzeň, Budvar, Škodovky) Nikdo v Polsku nechce Bránika nebo Staročecha. Potom taky nebrečí, jak ty české výrobky jsou špatne.

Petr
Petr

Který český dovozce si objednal koninu narvanou antibiotiky a uzeninu s posypovou solí?

Oldřich
Oldřich

Přesně tak, navíc poblíž máme Polskou prodejnu uzenin, no 100x lepší než nějaké krásno nebo jakýsi Vocílka, výborné a za lepší cenu…

martin
martin

Nezlobil bych se. Možná bych v odvetu natočil něco se zadkem pana Putina a naším panem prezidentem. Mohl by mít třeba v jedné ruce panáčka a v druhé t-mobile aparát…

Michal
Michal

Přesně tak, taky be mně uráželo, kdyby nás všechny posuzovali podle toho vožralýho dementa, co sedí na hradě.

Harlo
Harlo

A co myslis, ze ako ke prezentovane take Cesko alebo Slovensko v Amerike a na zapade? Ako ciganska diera.

Olaf
Olaf

Já bych ty televize a internety zakázal…

zdenál
zdenál

Tímto udělají videu takovej virál, že to pro ně bude spíš kontraproduktivní. Ikdyž t-mobile video stáhl, tak co je jednou na internetu, je navždy na internetu :D

Barvajs
Barvajs

Je půlnoc a před chvili to běželo na Prima COOL…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi uvedlo model Redmi 6 Pro už v červnu, teď v září pak začaly jeho prodeje v Indii. Nyní na videu…

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Dlouho očekávaný vlajkový model od japonské společnosti Sony jménem Xperia XZ3 by měl v příštích dvou týdnech dorazit na…

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Zástupci sociální sítě Twitter oznámili, že brzy umožní zobrazování tweetů v obráceném chronologickém pořadí, tedy bez algoritmů. Tedy tak, jak…

Mobilní zobrazení