Mobilizujeme.cz

Podívejte se na první prototyp zařízení s operačním systémem Tizen (aktualizováno, video)

  |  1 komentář  |  autor:

O operačním systému Tizen jsme již nemálo slyšeli. Jde o systém, který vzniká za spolupráce Samsungu a Intelu, a má nahradit nepříliš populární operační systém Bada. Server The Handheld Blog si však na chvíli pohrál s vývojářským prototypem právě s tímto systémem, a nezapomněl to natočit na video!

(aktualizováno 17. května) Na video byl také zachycen první tablet s operačním systémem Tizen. Ne že by to byl tablet určený právě pro nový operační systém, ale byla na něm demonstrována kompatibilita aplikací určených pro operační systém Android. Tato skutečnost by mohla startu nového systému pomoci, protože by nebyl od počátku bez aplikací, nebylo by nutné shánět vývojáře speciálně pro tuto platformu. To ale ukáže až čas.

(původní text) Díky chlapíkům ze serveru The Handheld Blog máme možnost podívat se na první funkční vývojářský prototyp, na kterém běží operační systém Tizen. I když je ještě v plenkách, a jeho reakce rozhodně nemůžeme označit za svižné, působí na nás docela dobře. I když, některé věci vypadají trochu jako míchanice ostatních operačních systémů. O systému Tizen jsme samozřejmě psali již dříve, stejně tak o prvním možném zařízení. Jak vidíte, tehdejší obrázky systému se s videem na konci článku velmi shodují.

Nejprve ale k samotnému zařízení. Jediné, co o něm víme, je, že jeho displej má rozlišení 720 x 1024 px. Také na těle telefonu nalezneme středové tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku, které ale vůbec není potřeba. Na zádech jsme si mohli všimnout fotoaparátu s LED bleskem, v samotném systému třeba podpory pro NFC.

A jak vypadá systém? Jak už jsem psal na začátku, rozhodně není nijak svižný, za to ale určitě může jeho vývojové stádium. Jsou zde některé zajímavosti. Například horní rolovací lišta nepřekryje obrazovku, ale stávající plochu odsune směrem dolů. Na liště potom nalezneme obvyklé ovládací zkratky a místo pro notifikace. Na samotné domovské obrazovce (obrazovkách) budou nejspíše umístěny všechny aplikace, tudíž se nebude konat žádné menu. Napovídá tomu i velká bílá tečka nad ikonami, která má po obou stranách dostatek místa pro další (plochy).

V systému se vždy objevuje tlačítko zpět (pravý spodní roh), které působí dojmem OS Nokia Belle. V levém horním rohu zase vždy najdeme tlačítko Domů, což značí možnost mít zcela dotyková zařízení. A protože v této fázi vývoje na systému mnoho věcí nefungovalo, nemohli jsme toho vidět o moc víc. Co jsme ale vidět mohli, byl internetový prohlížeč, který v kontrastu se zbytkem systému působí velmi svižně.

No a nyní už samotné video. Co si myslí naši čtenáři, má Tizen jako nový operační systém možnost uchytit se na trhu? A jak jej prozatím hodnotíte?

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, ,
Android 8.0 Oreo je ke stažení, ale zatím jen pro vybraná zařízení

Android 8.0 Oreo je ke stažení, ale zatím jen pro vybraná zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Krátké představení nové verze Androidu 8.0 Oreo s sebou přineslo i zásadní aktualizaci nové verze na první smartphony. Prozatím si sladkého Orea…

Známe datum uvedení očekávaného phabletu Huawei Mate 10

Známe datum uvedení očekávaného phabletu Huawei Mate 10

DNES  |    |  diskuze (0)

V současné době prodávaný phablet Huawei Mate 9, pyšnící se velice slušnou výbavou i na dnešní poměry, pomalu zlevňuje – a to může…

Xiaomi Redmi Note 5A: kvalitní selfie pro každého

Xiaomi Redmi Note 5A: kvalitní selfie pro každého

DNES  |    |  diskuze (0)

Společnost Xiaomi je se svou modelovou řadou Note mimořádně úspěšná, a to hlavně díky poměru cena/výkon. Proto není divu, že jsme se…

Mobilní zobrazení