Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Podívejte se, jak ČTÚ obhajuje současnou situaci v telekomunikacích

  |  5 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Pokud jste se dnes dívali na zpravodajský kanál ČT24, pak jste možná s údivem sledovali odpovědi tiskového mluvčího Českého telekomunikačního úřadu, pana Františka Maliny, na otázky týkající se zveřejněných údajů Informačního institutu. Vyjádřete svůj názor v diskuzi.

Dnes zveřejnil Informační institut výsledky rozsáhlé studie o selhání ČTÚ, který svou špatnou regulací trhu nevytváří konkurenční prostředí, díky čemuž si mobilní operátoři nekonkurují ani cenou a ani kvalitou služeb. Díky nekonání ČTÚ český zákazník musí platit v průměru nejdražší mobilní volání v celém vyspělém světě a má nejhorší pokrytí 3G sítí v celé EU. Pokud vás zajímá více o studii v psané formě, pak doporučujeme náš článek – Informační institut konstatuje – ČTÚ nereguluje, operátoři jsou předražení.

Více zajímavou pasáží je kromě brífinku Informačního institutu i následná pasáž v odpovědmi tiskového mluvčího ČTÚ, Františka Maliny. Ten opakovaně odmítá sdělit odpovědi na jednoznačné otázky redaktora ČT a naopak přechází do protiútoku. Ještě stále věříte tomu, že je v Česku konkurenční prostředí mezi operátory?

Celé video naleznete v archivu České televize (doporučujeme shlédnout celé, začátek je zhruba od času 16:00).

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
NIC
NIC

František Malina je neschopný se vyjádřit k čemukoli.
Na to že dělal několik let v UPC tak bohužel nemá páru o ničem.
Nastane situace jako v UPC ze dne na ten vyhazov?

Tomáš
Tomáš

To máte těžké, když vím z důvěryhodných zdrojů na ČTÚ, které se ale bojí o místo a proto odmítají vystoupit z anonymity, že výjezdní školení (letos v zimě do Krkonoš) se dějí za sponzoring operátorů.

anywh
anywh

a takoví lidé způsobili krizi (zadlužování)….máte z toho dobrý pocit?

Víťa
Víťa

Marže, kterou vytvářejí naši operátoři má povahu středověké lichvy. Je pravdou, že korporace vznikají za účelem tvorby zisku, ale také mají podnikat společensky přijatelným způsobem, tedy takovým, aby se podílely na rozvoji společnosti jako celku, na jejímž území podnikají. To, že ČTÚ nefunguje dobře, je asi zřejmé, ale také operátoři by měli mít jistou sebereflexi ne se chvat jako předátoři, to do vyspělé kultury nepatří.

Roman
Roman

To jsem se už dlho tak dobře nepobavil, při sledovaní toho videa, p.Malina nedokáže obhájit ani údaje o kterých je dobře informován.

wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V první polovině příštího roku přijde hned 6 nových telefonů Meizu

V první polovině příštího roku přijde hned 6 nových telefonů Meizu

DNES  |  Petr Louda  |  diskuze (0)

Přesto, že nejnovější přírůstek do rodiny Meizu M6S měl přijít příští týden, zdá se, že se jeho premiéra odloží na začátek…

Google Asistent konečně i na tabletech a starších telefonech

Google Asistent konečně i na tabletech a starších telefonech

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Google Asistent byl původně exkluzivním pomocníkem pouze pro telefony řady Pixel, vzpomínáte? Postupně se pak dostal na další zařízení, která běžela…

Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Google zveřejnil žebříčky pojmů, které Češi v roce 2017 nejčastěji hledali prostřednictvím Vyhledávače. A na předních pozicích se samozřejmě opět umístily…

Mobilní zobrazení