Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Podívejte se, jak ČTÚ obhajuje současnou situaci v telekomunikacích

  |  5 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Pokud jste se dnes dívali na zpravodajský kanál ČT24, pak jste možná s údivem sledovali odpovědi tiskového mluvčího Českého telekomunikačního úřadu, pana Františka Maliny, na otázky týkající se zveřejněných údajů Informačního institutu. Vyjádřete svůj názor v diskuzi.

Dnes zveřejnil Informační institut výsledky rozsáhlé studie o selhání ČTÚ, který svou špatnou regulací trhu nevytváří konkurenční prostředí, díky čemuž si mobilní operátoři nekonkurují ani cenou a ani kvalitou služeb. Díky nekonání ČTÚ český zákazník musí platit v průměru nejdražší mobilní volání v celém vyspělém světě a má nejhorší pokrytí 3G sítí v celé EU. Pokud vás zajímá více o studii v psané formě, pak doporučujeme náš článek – Informační institut konstatuje – ČTÚ nereguluje, operátoři jsou předražení.

Více zajímavou pasáží je kromě brífinku Informačního institutu i následná pasáž v odpovědmi tiskového mluvčího ČTÚ, Františka Maliny. Ten opakovaně odmítá sdělit odpovědi na jednoznačné otázky redaktora ČT a naopak přechází do protiútoku. Ještě stále věříte tomu, že je v Česku konkurenční prostředí mezi operátory?

Celé video naleznete v archivu České televize (doporučujeme shlédnout celé, začátek je zhruba od času 16:00).

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
NIC
NIC

František Malina je neschopný se vyjádřit k čemukoli.
Na to že dělal několik let v UPC tak bohužel nemá páru o ničem.
Nastane situace jako v UPC ze dne na ten vyhazov?

Tomáš
Tomáš

To máte těžké, když vím z důvěryhodných zdrojů na ČTÚ, které se ale bojí o místo a proto odmítají vystoupit z anonymity, že výjezdní školení (letos v zimě do Krkonoš) se dějí za sponzoring operátorů.

anywh
anywh

a takoví lidé způsobili krizi (zadlužování)….máte z toho dobrý pocit?

Víťa
Víťa

Marže, kterou vytvářejí naši operátoři má povahu středověké lichvy. Je pravdou, že korporace vznikají za účelem tvorby zisku, ale také mají podnikat společensky přijatelným způsobem, tedy takovým, aby se podílely na rozvoji společnosti jako celku, na jejímž území podnikají. To, že ČTÚ nefunguje dobře, je asi zřejmé, ale také operátoři by měli mít jistou sebereflexi ne se chvat jako předátoři, to do vyspělé kultury nepatří.

Roman
Roman

To jsem se už dlho tak dobře nepobavil, při sledovaní toho videa, p.Malina nedokáže obhájit ani údaje o kterých je dobře informován.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

Mobilní zobrazení