Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Počet aplikací na Windows Phone Storu se v roce 2012 více než zdvojnásobil

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nejmladší z velké trojice mobilních obchodů, Windows Phone Store, je díky letošnímu roku 2x větší. Narostl o více než 75 tisíc aplikací a celkem má již 150 tisíc aplikací. Pozitiva ale vidíme i jinde.

Windows Phone Store není největší a mezi vývojáři nejoblíbenější. Je ale hodně na vzestupu. Za letošní rok na něm přibylo přes 75 tisíc aplikací, čímž dosáhl mety 150 tisíc aplikací. Pro srovnání, konkurenční App Store a Google Play mají každý již přes 700 tisíc aplikací. Důležité ale rozhodně pro koncové uživatele je, které aplikace to jsou a jak moc kvalitní.

Co dále Microsoft prozradil, je, že uživatelé Windows Phone si dnes do svého zařízení stahují v průměru 54 aplikací, což je o více než polovinu více, než u iOS uživatelů. Větší aktivita může těšit, ale stejně tak může naznačovat, že musejí uživatelé potřebné aplikace delší dobu hledat a zkoušet. Kolik je jich pak aktuálně na zařízení uživatelů nainstalovaných, statistika Microsoftu neukazuje.

Microsoft musí těšit, že od spuštění Windows Phone 8 se zvedl příjem vývojářů o zhruba 40%, a to konkrétně za poslední měsíc. To by mohlo nalákat další vývojáře a vývojářská studia a dále pomoci k růstu Windows Phone Storu. Ten je mimochodem aktuálně k dispozici už ve 191 zemích světa.

ČLÁNKY:,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
eriks.s.rockJan TangelmayerMobilizer Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mobilizer
Mobilizer

Uvítal bych, kdyby na WP Storu dbali více na kvalitu než u konkutence, kde se nachází neuvěřitelné množství šuntu …

Jan Tangelmayer
Jan Tangelmayer

Ano to je pravda že by tam mohla být občas vyšší kvalita, ale zase všechny apps fungují není to jako u droidu. mě spíše nějaké aplikace uplně chybí. Třeba banky, a některé herní tituly. Ale ten systém se mi líbí natolik že to je to odpustitelné.

s.s.rock
s.s.rock

Prej kolem 54 aplikací. :-D Já mám na droidu 300 aplikací a her v mašině a kolik už jsem jich vymazal to ani nepočítám. Minimálně 40 až 50app a her mám jenom koupenych. ;-)

s.s.rock
s.s.rock

Tak pardon ten app a her mám v mašině „jen“ neco malinko přes 200. ;-)

s.s.rock
s.s.rock

Docela by me zajímal podobný průzkum na droidu. ;-)

erik
erik

nejak se moc chvali a pritom zakaznici od WP podepisujou petici aby google zacal delat aplikace i pro ne . A ze se jim zvyseji zisky atd ,, to bych rad chtel videt , mozna tak lumii ,ale jako celkove si nemyslim , Proste v tuhle chvili a jeste taky dlouho bude nej android .

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku se na nás usmívá z fotografií, které unikly na internet. Ač máme možnost vidět telefon…

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Prozatím tu bylo o designu letošních hodinek od Samsungu mnoho spekulací. Nyní do toho vnáší světlo dokumenty z amerického úřadu FCC s detailním…

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  3 komentáře

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Mobilní zobrazení