Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Počet aplikací na Windows Phone Storu se v roce 2012 více než zdvojnásobil

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nejmladší z velké trojice mobilních obchodů, Windows Phone Store, je díky letošnímu roku 2x větší. Narostl o více než 75 tisíc aplikací a celkem má již 150 tisíc aplikací. Pozitiva ale vidíme i jinde.

Windows Phone Store není největší a mezi vývojáři nejoblíbenější. Je ale hodně na vzestupu. Za letošní rok na něm přibylo přes 75 tisíc aplikací, čímž dosáhl mety 150 tisíc aplikací. Pro srovnání, konkurenční App Store a Google Play mají každý již přes 700 tisíc aplikací. Důležité ale rozhodně pro koncové uživatele je, které aplikace to jsou a jak moc kvalitní.

Co dále Microsoft prozradil, je, že uživatelé Windows Phone si dnes do svého zařízení stahují v průměru 54 aplikací, což je o více než polovinu více, než u iOS uživatelů. Větší aktivita může těšit, ale stejně tak může naznačovat, že musejí uživatelé potřebné aplikace delší dobu hledat a zkoušet. Kolik je jich pak aktuálně na zařízení uživatelů nainstalovaných, statistika Microsoftu neukazuje.

Microsoft musí těšit, že od spuštění Windows Phone 8 se zvedl příjem vývojářů o zhruba 40%, a to konkrétně za poslední měsíc. To by mohlo nalákat další vývojáře a vývojářská studia a dále pomoci k růstu Windows Phone Storu. Ten je mimochodem aktuálně k dispozici už ve 191 zemích světa.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mobilizer
Mobilizer

Uvítal bych, kdyby na WP Storu dbali více na kvalitu než u konkutence, kde se nachází neuvěřitelné množství šuntu …

Jan Tangelmayer
Jan Tangelmayer

Ano to je pravda že by tam mohla být občas vyšší kvalita, ale zase všechny apps fungují není to jako u droidu. mě spíše nějaké aplikace uplně chybí. Třeba banky, a některé herní tituly. Ale ten systém se mi líbí natolik že to je to odpustitelné.

s.s.rock
s.s.rock

Prej kolem 54 aplikací. :-D Já mám na droidu 300 aplikací a her v mašině a kolik už jsem jich vymazal to ani nepočítám. Minimálně 40 až 50app a her mám jenom koupenych. ;-)

s.s.rock
s.s.rock

Tak pardon ten app a her mám v mašině „jen“ neco malinko přes 200. ;-)

s.s.rock
s.s.rock

Docela by me zajímal podobný průzkum na droidu. ;-)

erik
erik

nejak se moc chvali a pritom zakaznici od WP podepisujou petici aby google zacal delat aplikace i pro ne . A ze se jim zvyseji zisky atd ,, to bych rad chtel videt , mozna tak lumii ,ale jako celkove si nemyslim , Proste v tuhle chvili a jeste taky dlouho bude nej android .

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Oppo R15 je tady: dvojče očekávaného OnePlus 6

Oppo R15 je tady: dvojče očekávaného OnePlus 6

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Nový vlajkový model Oppo R15 je pro nás ze všeho nejzajímavější na papíře, neboť vesměs stejně by měl vypadat…

Samsung chce vyrobit 3D čtečku tváře po vzoru iPhonu X

Samsung chce vyrobit 3D čtečku tváře po vzoru iPhonu X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Čtečku tváře už nabízejí telefony v různých cenových relacích, nicméně údajně nejvyspělejší řešení od Applu, zdá se, zatím nikdo…

První hra dosáhla rekordní 1 miliardy stažení na Google Play

První hra dosáhla rekordní 1 miliardy stažení na Google Play

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Na telefonech už obecně moc nehrajeme, a když, tak jednoznačně vedou jednoduché hříčky z dílny studia Ketchapp. Nebylo tomu…

Mobilní zobrazení