Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Plány LG pro rok 2011 – Android, dvě jádra a 3D displej

  |  3 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

LG se hodlá soustředit výhradně na smartphony s operačním systémem Android. Na speciální akci při představení novinky E720 Chic uvedené do prodeje v Česku a na Slovensku to potvrdilo české zastoupení výrobce. V první polovině roku 2011 se budou dít velké věci a naše redakce má k dispozici všechny podrobnosti.

Rok 2011 bude z pohledu LG rokem uvádění telefonů především s OS Android, dočkáme se prvního dvoujádrového telefonu a možná i telefonu se 3D displejem.

V prvním kvartálu roku 2011 se LG chystá uvést celkem čtyři nové telefony s OS Android, které se přidají po bok aktuálních modelů LG Optimus One a LG Optimus Chic, dva starší modely s Androidem (GW620 a GT540 (stihl povýšit na Android 2.1)) už dále podporovány nebudou. Těšit se tak můžeme na dva telefony s cenou mezi 3-4 tisíci korun, označované LG jako „low-endy“, s OS Android 2.2, přičemž procesor budou mít oba s taktem 700 MHz. Pak budou dál masírovat případné zájemce modely Optimus One a Chic ve střední třídě telefonů (5-6 tisíc) a k nim se přidají dva výbavově skvělé modely – LG P990 a LG Optimus 2X (Star). Představení většiny telefonů má proběhnout během února (tedy na barcelonském kongresu MWC?).


Jelikož si vážíme především našich čtenářů, položili jsme dotazy týkající se značky LG a modelů Optimus One a GT540 Optimus odpovědným osobám, a zde máme odpovědi na to, co vás v diskuzích zajímalo.

Objeví se v České republice další barevné varianty modelu LG Optimus One, případně kdy se tak stane a kde budou k sehnání?

Mohu potvrdit, že usilujeme o prodej stříbrné varianty modelu Optimus One, která by se mohla od února objevit u jednoho z našich operátorů. Prodej dalších verzí závisí na dodávkách telefonů. Momentálně jsou skladové zásoby téměř vyprodány. Jsme vázáni na počty a verze telefonu, které určí centrální pobočka LG.

Jak je to s aktualizací modelu LG GT540 Optimus na Android 2.1? Mnoho čtenářů si stěžuje, že aktualizace není stále dostupná. Problém nemají pouze majitelé telefonu z volného prodeje, ale i od operátora O2.

Napadá mě šedý dovoz, kdy se mezi prodejci objevují telefony určené např. pro Rumunsko. Pak se není čemu divit, že majiteli se aktualizace nenabídne a nebude mu ani umožněna, protože telefon podle IMEI nespadá na český trh. Verze Androidu u O2 je dostupná až nyní, s menším zpožděním, jelikož operátor musí verzi schvalovat a distribuovat zvlášť.

Bude mít LG Optimus One v budoucnu Android 2.3 Gingerbread, nebo ne? Kdy se to zákazník dozví?

Nasazení nové verze OS Android na telefony LG Optimus One a Optimus Chic zvážíme. V současnosti jsme obdrželi verzi OS, která bude důkladně otestována na telefonech a případě, že to pro uživatele bude znamenat zlepšení, zrychlení a nové možnosti, které zároveň neomezí funkčnost telefonu, pak aktualizaci doporučíme.

Nelze si nevšimnout pokrokového LG Optimus Mach LU3000, uvedeného v Jižní Koreji. Ukáže se tento telefon i v Evropě?

Konkrétně tento model se za hranice Jižní Koreje nevydá, ale hlad po podobných telefonech vyplní avizovaný model 2X. Mohu prozradit, že půjde o smartphone, zřejmě již s OS Android 2.3 nebo následnou aktualizací, podobnou hardwarovou stránkou a extrémně nízkou tloušťkou 9,6 mm.

Ve 3D náročnějších hrách zaznamenávají uživatelé LG Optimusu One pokles FPS (v benchmarku ze 40 na 20) – je to problém Androidu 2.2 nebo telefonu?

Záleží, které hry konkrétně hrají a pro jaké telefony jsou určeny. Limitace 600 MHz procesoru je však zřejmá a nedá se očekávat, že se na telefonu budou hrát bez rozdílu hry určené pro 1 GHz procesory.

Uživatelé LG Optimusu One si stěžují na zasekávání a restartování telefonu. Čím to je způsobené a jak to lze odstranit?

Nejspíše bude v telefonu ninstalováno příliš mnoho aplikací, které běží na pozadí, případně se může jednat o aplikaci plně nekompatibilní s telefonem. Doporučujeme provést tovární nastavení telefonu, případně navštívit servisní středisko LG, kde vám s odstraněním pomohou. Vždy se však nemusí jednat o závadu v rámci záruky. Standardně telefon s popsanými příznaky co dočinění nemá.


Můžeme s předstihem potvrdit, že LG Optimus 2X (Star) bude luxusní kousek, jehož příchod na český trh proběhne v prvním čtvrtletí roku 2011. Záhadné fotografie telefonu kolují internetem řadu týdnů, GSMArena si dokonce dovolila uveřejnit test telefonu. Sotva dozněl 15. prosinec, následující den LG odtajnilo telefon oficiálně. Telefon má 8 Mpx fotoaparát, HDMI port, kovové zpracování, 4“ dotykový kapacitní displej a Android verze 2.2. Fotografie, video a další přímý materiál k tomuto modelu nám však výrobce na tiskové konferenci nedovolil zaznamenat, což respektujeme.

Do budoucna se dočkáme uvedení telefonu se 3D displejem. Půjde přitom o stejnou technologii, jakou používá Sharp na svém 3D telefonu, jelikož obě společnosti v oblasti displejů úzce spolupracují. Přesné uveřejnění takového telefonu pro Evropu není známo. Displej bude mít 3D technologii, která nebude potřebovat speciální brýle pro uživatele.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

ohledně toho sekání to lg, zdá se mi, trošku rozmazává a zastírá… je to chyba ovladačů, ne androidu ani ničeho jiného.
je to hlášeno i u ostatních telefonů (např G1, Milestone apod.) jenže na ty už vyšly neoficiální ovladače… přitom nechápu, v čem je tak zmrvily, když na GT540 jede HAWX bez problémů při dotyku a na LG OO se při dotyku začne trhat… snad to pořeší aspoň mistři oboru na XDA

tom
tom

Tak teď nevím jestli mám jít do Lg OO případně Chick nebo počkat do února na nové „low endy“ , které maj procák už 700Mhz a se stejnou cenou(„Těšit se tak můžeme na dva telefony s cenou mezi 3-4 tisíci korun..“). Co myslíte vy?
A btw, kdy bude ta recenze na LG CHICK, který vám měl příjit včera? :) Děkuji

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, rozhodně bych se nebál zakoupit některý ze současných modelů LG, novinky sice nabídnou nějaká zlepšení, ale prakticky to takový rozdíl nebude, aby za to stálo čekat několik měsíců.

Jinak, LG Chic již od čtvrtka naplno testujeme, připravujeme také srovnání se sesterským modelem LG Optimus One, který jsme také získali znovu na redakční test.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Přiznávám, že velké, skutečně velké telefony nejsou moje krevní skupina. Možná i proto jsem se paradoxně těšil, že si…

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Nové strategické partnerství mezi americkým Microsoftem a kanadským BlackBerry má za cíl poskytnout ještě lepší zabezpečení pro firemní klientelu.…

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pero pro ovládání dotykových obrazovek nemusí být vždy pouze obyčejná tyčinka, která je na konci přizpůsobena právě k ovládání…

Mobilní zobrazení