Mobilizujeme.cz

Plány LG pro rok 2011 – Android, dvě jádra a 3D displej

  |  3 komentáře  |  autor:

LG se hodlá soustředit výhradně na smartphony s operačním systémem Android. Na speciální akci při představení novinky E720 Chic uvedené do prodeje v Česku a na Slovensku to potvrdilo české zastoupení výrobce. V první polovině roku 2011 se budou dít velké věci a naše redakce má k dispozici všechny podrobnosti.

Rok 2011 bude z pohledu LG rokem uvádění telefonů především s OS Android, dočkáme se prvního dvoujádrového telefonu a možná i telefonu se 3D displejem.

V prvním kvartálu roku 2011 se LG chystá uvést celkem čtyři nové telefony s OS Android, které se přidají po bok aktuálních modelů LG Optimus One a LG Optimus Chic, dva starší modely s Androidem (GW620 a GT540 (stihl povýšit na Android 2.1)) už dále podporovány nebudou. Těšit se tak můžeme na dva telefony s cenou mezi 3-4 tisíci korun, označované LG jako „low-endy“, s OS Android 2.2, přičemž procesor budou mít oba s taktem 700 MHz. Pak budou dál masírovat případné zájemce modely Optimus One a Chic ve střední třídě telefonů (5-6 tisíc) a k nim se přidají dva výbavově skvělé modely – LG P990 a LG Optimus 2X (Star). Představení většiny telefonů má proběhnout během února (tedy na barcelonském kongresu MWC?).


Jelikož si vážíme především našich čtenářů, položili jsme dotazy týkající se značky LG a modelů Optimus One a GT540 Optimus odpovědným osobám, a zde máme odpovědi na to, co vás v diskuzích zajímalo.

Objeví se v České republice další barevné varianty modelu LG Optimus One, případně kdy se tak stane a kde budou k sehnání?

Mohu potvrdit, že usilujeme o prodej stříbrné varianty modelu Optimus One, která by se mohla od února objevit u jednoho z našich operátorů. Prodej dalších verzí závisí na dodávkách telefonů. Momentálně jsou skladové zásoby téměř vyprodány. Jsme vázáni na počty a verze telefonu, které určí centrální pobočka LG.

Jak je to s aktualizací modelu LG GT540 Optimus na Android 2.1? Mnoho čtenářů si stěžuje, že aktualizace není stále dostupná. Problém nemají pouze majitelé telefonu z volného prodeje, ale i od operátora O2.

Napadá mě šedý dovoz, kdy se mezi prodejci objevují telefony určené např. pro Rumunsko. Pak se není čemu divit, že majiteli se aktualizace nenabídne a nebude mu ani umožněna, protože telefon podle IMEI nespadá na český trh. Verze Androidu u O2 je dostupná až nyní, s menším zpožděním, jelikož operátor musí verzi schvalovat a distribuovat zvlášť.

Bude mít LG Optimus One v budoucnu Android 2.3 Gingerbread, nebo ne? Kdy se to zákazník dozví?

Nasazení nové verze OS Android na telefony LG Optimus One a Optimus Chic zvážíme. V současnosti jsme obdrželi verzi OS, která bude důkladně otestována na telefonech a případě, že to pro uživatele bude znamenat zlepšení, zrychlení a nové možnosti, které zároveň neomezí funkčnost telefonu, pak aktualizaci doporučíme.

Nelze si nevšimnout pokrokového LG Optimus Mach LU3000, uvedeného v Jižní Koreji. Ukáže se tento telefon i v Evropě?

Konkrétně tento model se za hranice Jižní Koreje nevydá, ale hlad po podobných telefonech vyplní avizovaný model 2X. Mohu prozradit, že půjde o smartphone, zřejmě již s OS Android 2.3 nebo následnou aktualizací, podobnou hardwarovou stránkou a extrémně nízkou tloušťkou 9,6 mm.

Ve 3D náročnějších hrách zaznamenávají uživatelé LG Optimusu One pokles FPS (v benchmarku ze 40 na 20) – je to problém Androidu 2.2 nebo telefonu?

Záleží, které hry konkrétně hrají a pro jaké telefony jsou určeny. Limitace 600 MHz procesoru je však zřejmá a nedá se očekávat, že se na telefonu budou hrát bez rozdílu hry určené pro 1 GHz procesory.

Uživatelé LG Optimusu One si stěžují na zasekávání a restartování telefonu. Čím to je způsobené a jak to lze odstranit?

Nejspíše bude v telefonu ninstalováno příliš mnoho aplikací, které běží na pozadí, případně se může jednat o aplikaci plně nekompatibilní s telefonem. Doporučujeme provést tovární nastavení telefonu, případně navštívit servisní středisko LG, kde vám s odstraněním pomohou. Vždy se však nemusí jednat o závadu v rámci záruky. Standardně telefon s popsanými příznaky co dočinění nemá.


Můžeme s předstihem potvrdit, že LG Optimus 2X (Star) bude luxusní kousek, jehož příchod na český trh proběhne v prvním čtvrtletí roku 2011. Záhadné fotografie telefonu kolují internetem řadu týdnů, GSMArena si dokonce dovolila uveřejnit test telefonu. Sotva dozněl 15. prosinec, následující den LG odtajnilo telefon oficiálně. Telefon má 8 Mpx fotoaparát, HDMI port, kovové zpracování, 4“ dotykový kapacitní displej a Android verze 2.2. Fotografie, video a další přímý materiál k tomuto modelu nám však výrobce na tiskové konferenci nedovolil zaznamenat, což respektujeme.

Do budoucna se dočkáme uvedení telefonu se 3D displejem. Půjde přitom o stejnou technologii, jakou používá Sharp na svém 3D telefonu, jelikož obě společnosti v oblasti displejů úzce spolupracují. Přesné uveřejnění takového telefonu pro Evropu není známo. Displej bude mít 3D technologii, která nebude potřebovat speciální brýle pro uživatele.

ČLÁNKY:, , ,
Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

Obyčejná autokamera z Číny je skoro zadarmo, nestojí ani 200 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Přímo z Číny můžete každý den sehnat spoustu zlevněného zboží, ale s čím nyní přichází prodejce TomTop, je skoro až neskutečné. Obyčejnou…

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

Doogee je novým hráčem, jeho telefony koupíte i v supermarketu

DNES  |    |  diskuze (1)

Na český trh vstoupila nová značka Doogee, kterou jste si doposud mohli zakoupit jen od neoficiálních dovozců či přímo ze zahraničí. Nyní…

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

Doogee Mix 2: vlajková loď s obřím displejem a novou čtečkou

DNES  |    |  diskuze (1)

Minimálně po technologické stránce je nejzajímavějším telefonem od Doogee pro rok 2017 zbrusu nový vlajkový model Mix 2. Částečně sice upouští od…

Mobilní zobrazení