Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Petice proti Googlu: my chceme aplikace na Windows Phone

  |  16 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Google zcela ignoruje mobilní platformu Windows Phone a zatím nepřipravil ani zřejmě nehodlá připravit aplikace typu Gmail, Disk, Mapy a mnoho dalších. Důvod? Podle Googlu na Windows Phone nejsou jeho uživatelé.

Pokud se podíváme do Windows Phone Storu, najdeme v něm přímo od Googlu jen jednu dostupnou aplikaci – Google vyhledávání. Žádné další. Bylo to tak už od dob prvních Windows Phone 7. A změnu zatím Google neplánuje. Jak se nechal slyšet Clay Bavor, produktový manažer Google aplikací, společnost neplánuje připravit aplikace pro Windows, protože tam zkrátka nejsou uživatelé Googlu.

A to se uživatelům zařízení s Windows Phone, a zřejmě nejen jim, samozřejmě nelíbí. Vytvořili tak na stránkách change.org petici proti Googlu, aby vytvořil aplikace pro platformu Windows Phone. „Proč by nemohly být aplikace na Windows Phone, když jsou na konkurenční iOS? Rivalita mezi výrobci ať zůstane, ale zákazníci by kvůli tomu neměli trpět.“ Asi takhle petice odůvodňuje, proč ji podepsat. V době psaní článku měla petice přes 1.000 podpisů a další přibývaly. Pokud dosáhne hranice 1.500 podpisů, bude předána dále.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
swenak
swenak

„Pokud dosáhne hranice 1.500 podpisů, bude předána dále.“

správně má být dle všeho:

„Pokud dosáhne hranice 2.500 podpisů, bude předána dále.“

haha
haha

třená bábovka

s.s.rock
s.s.rock

No wp je zatím jen orajovej systém, pro pár nadšenců a opravdu si nemysilim ze aplikace od google na tomto systému budou pro google nejakym přínosem. Až bude mít wp širší základnu tak možná ale ted? ;-)

mmme
mmme

1500 podpisů? V Google už maj studenej pot na čele :-D

Mk
Mk

Prej proč nemůžou být aplikace na WP, když jsou na iOs, na to by mohl google říct, proč by měly být na WP, když nejsou na Badu a měl by mnohem větší pravdu.

Jonatán
Jonatán

Telefonů s WP8 se prodalo za dva poslední měsíce přes tři miliony kusů …… jen ve VB jich je prodáno přes jedno mega. Nokia Lumia 920 se stala ve VB nejprodávanějším smartphonem za 11-12/2012 … cca 45% z celkového množství prodaných smartphonů. Ty keci o neúspěchu platformy WP jsou směšné.

Ha
Ha

Nejprodavanejsim smartpfonem v GB je SIII

Mk
Mk

Ale ty tři miliony jsou dvě procenta trhu, to opravdu neni úspěch, android má 72% trhu, tak proč by měl teď google honem dělat aplikace systém, kterej se teď řadí do kolonky „ostatní“

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

VČERA  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení