Mobilizujeme.cz

Pantech Vega Secret UP: Vražedný výkon, skvělý zvuk a čtečka otisků

  |  2 komentáře  |  autor:

Když se řekne „Korea“, asi každého napadne ve spojitosti s mobilními telefony Samsung či LG. Poněkud ve stínu pak zůstávají některé menší společnosti, jakou je třeba Pantech.

Pantech Vega Secret Up

Společnost Pantech je známá především díky svému „předvídání budoucnosti“. Ačkoli nepatří mezi největší světové výrobce, čas od času přijde s něčím, co se postupně začne objevovat i v ostatních smartphonech, za vše například jako první přišel s keramickým tělem u modelu Racer II. A právě třetí největší jihokorejský výrobce smartphonů představil nový high-endový phablet, se kterým by chtěl určitě zatopit konkurenci. A parametry na to rozhodně má.

Hlavním lákadlem je nepochybně Full HD LCD displej technologie IPS s úhlopříčkou 5,6 palce. Ten má přinést zajímavou „technologii“, již výrobce nazývá „Privacy Protecting Display“, tedy „displej chránící soukromí“. Jedná se prakticky o pravý opak, než o co se snaží zbytek světa – displej u modelu Secret UP má být čitelný pouze při pohledu zpříma, nikoliv při naklopení do strany. Bude zajímavé sledovat, jak se Pantechu podařilo tuto „schopnost“ implementovat a nebude-li se jednat o prosté špatné pozorovací úhly. Celkové rozměry přístroje činí 151 x 76 x 9,5 mm. Zajímavé přitom je, že zatímco černá varianta váží 173 g, bílá váží gramů 174.

Jak už to tak bývá, k Full HD rozlišení je třeba vysoký výkon. Ten bude u modelu Secret UP zajišťovat čipset Snapdragon 800 se čtyřmi jádry Krait 400 o taktu 2,3 GHz od amerického giganta, Qualcommu. O grafickou část se bude starat GPU Adreno 330. Aby telefon co nejdéle vydržel má zajistit baterie o kapacitě 3 150 mAh. Pamět RAM činí, jak už je to u high-endových zařízení zvykem, 2 GB. Vaše data budete moci uložit do vnitřního úložiště s kapacitou 16 GB. Paměťové karty model Secret UP bohužel nepodporuje. O to překvapivější je to vzhledem k tomu, že se v Pantechu hodně zaměřili na zvuk.

Pantech Vega Secret UP tak přináší nativní podporu bezztrátového formátu FLAC s ve studiové kvalitě 24 bit / 192 kHz či vylepšení Dynamic Range Enhancement od Qualcommu. Pantech také připravuje speciální pouzdro, které bude fungovat jako reproduktor a má znít podobně jako zvuk v koncertní hale, to vše ve vysoké kvalitě. Kvalitní by měl být také hlavní fotoaparát. Ten má rozlišení 13 Mpx. Hned pod ním nalezneme další netradiční doplněk – čtečku otisků prstů. Z dalších technologií nechybí Bluetooth 4.0, GPS či rychlejší LTE-A.

Pantech Vega Secret UP by se měl ještě tento měsíc začít prodávat ve své domovině, Jižní Koreji, a to v bílé a černé variantě. Cena prozatím zůstává záhadou, dá se ale čekat, že by měla být nižší než u většího a vybavenějšího modelu, Vega Secret Note. Ten stojí momentálně kolem 750 dolarů, což je asi 15 tisíc korun. Zároveň je nepravděpodobné, že by se telefon někdy dostal oficiálně i k nám do České republiky.

Měli byste o model Secret UP zájem? Co si myslíte o čtečkách otisků prstů? A jste zastánci či odpůrci vysokých pozorovacích úhlů u smartphonů?

zdroje: zdnet.co.kr, GSMArena

ČLÁNKY:, ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení