Mobilizujeme.cz

Pantech Vega No. 6: Full HD displej, čtyřjádro a Android Jelly Bean (opět) po jihokorejsku

  |  komentovat  |  autor:

Společnost Pantech představila svůj první Full HD smartphone, který bude svými rozměry patřit mezi největší přístroje ve své kategorii. Již název zařízení – Pantech Vega No. 6, napovídá, že úhlopříčka displeje tíhne hodnotě 6″.

Společnost Pantech, mimochodem třetí největší výrobce mobilních telefonů v Jižní Koreji, představila svůj historicky první smartphone s 1080p rozlišením, známým jako Full HD. Smartphone nese název Pantech Vega No. 6 a svoji výbavou bude patřit k tomu nejlepšímu, co je možné v dnešní době na mobilním trhu sehnat.

Pantech_Vega_NO.6 (3)

Výjimečný bude telefon také díky svým rozměrům – s hodnotami 158,6 x 83,2 x 9,9 mm se jedná o jeden z největších chytrých telefonů vůbec. To je zapříčiněno samozřejmě především kvůli obrovskému displeji o úhlopříčce 5,9″. Ten je vyroben technologií Natural IPS Pro a, jak již bylo řečeno, disponuje rozlišením 1080 x 1920 px.

Srdcem i mozkem zařízení je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 s taktem 1,5 GHz, který je doplněný grafickým čipem Adreno 320. Společně se 2 GB pamětí RAM tvoří velice výkonnou sestavu. Interní úložiště disponuje kapacitou 32 GB a co víc, bude jej možné rozšířit o paměťové karty typu microSDXC až do kapacity 2 TB.

Pantech_Vega_NO.6 (1)

Výrobce netroškařil ani u ostatních parametrů. Důkazem toho budiž 13 Mpx fotoaparát na zadní straně přístroje a 2 Mpx fotoaparát na straně přední. V podobném duchu se nese také akumulátor, respektive jeho kapacita, která činí 3.140 mAh. Z poměrně klasického výčtu konektivity (Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a GPS) zaujme především podpora LTE sítí. Operační systém Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean bude doplněn o grafickou nadstavbu výrobce Flux UX.

Pantech_Vega_NO.6 (2)

Výrobce si samozřejmě za tuto ultimátní výbavu nechá náležitě zaplatit, cenovka telefonu byla stanovena na zhruba 780 USD, čili něco přes 15 000 Kč. V případě našich končin nesmíme navíc připomenout přičíst clo a DPH. Oficiální cestou se navíc u nás s největší pravděpodobností tohoto přístroje opět nedočkáme.

Zdroj: Pantech, UnwiredView, PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení