Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Ovi Obchod dosáhl hranice tří milionů stažení denně

  |  4 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Nokia oznámila, že Ovi Obchod dosáhl hranice 3 milionů stažení denně. Dosažení tohoto milníku bylo podpořeno celkovou globální poptávkou i nedávnými úpravami, které nabídly uživatelům nových chytrých telefonů Nokia na platformě Symbian přívětivější uživatelské rozhraní a více populárních aplikací a her.

Společnost také oznámila dosažení významného posunu v oblasti spolupráce s vývojáři, kdy se za posledních 12 měsíců připojilo k Fóru Nokia na 400 000 nových vývojářů, přičemž 92 vývojářů už pokořilo hranici 1 milionu stažených aplikací. Do této elitní stovky přitom patří i český vývojář Petr Medek, jehož společnost Jollybox nabízí v Ovi Obchodě ke stažení populární hru z prostředí automobilových závodů Kora: Road to hell 3D i zdařilou sérii slovníků KODi.

Další zpráva pak souvisí s Nokia Qt Software Development Toolkit (SDK) a Qt SDK, které vývojářům pomáhají významně urychlit a zefektivnit tvorbu jejich aplikací pro mobilní zařízení včetně chytrých telefonů, jakými jsou nová Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 či nedávno představená Nokia E7. Ty zaznamenaly 1,5 milionu stažení. V rámci své nové strategie Nokia minulý měsíc oznámila sjednocené aplikační prostředí napříč celým Qt, které zjednoduší tvorbu aplikací pro zařízení na platformě Symbian i pro produkty, které budou využívat nový operační systém MeeGo. Videa s ohlasy od vývojářů na vývojové prostředí Qt jsou k dispozici na Forum.Nokia.com.

Příklady populárních a nových aplikací pro Symbian z Ovi Obchodu:

Swype: Technologie Swype umožňuje prostřednictvím nepřetržitého tahu prstem nebo stylusem po dotykové klávesnici uživatelům zadávat text jednodušeji a rychleji.
NHL GameCenter Premium: Sledujte snadno všechny novinky o vašem oblíbeném hokejovém týmu prostřednictvím poslechu živého rozhlasového vysílání, přístupu ke statistikám a výsledkům nebo sledováním novinek a záznamů utkání.
WhatsApp Messenger: Aplikace pro textovou komunikaci využívající 3G nebo WiFi, která umožňuje spojit se s rodinou a přáteli. Přejděte od SMS k WhatsApp a posílejte a přijímejte zprávy, obrázky, audio zprávy a video zprávy zdarma.

Od 30. září tohoto roku, kdy společnost Nokia zahájila prodej modelu Nokia N8 coby prvního zástupce rodiny nových chytrých telefonů na platformě Symbian se stal celosvětově nejstahovanější bezplatně dostupnou aplikací Q Torch – utilita, která promění telefon v baterku, od CellApp Technology z Indie (je také mezi top 3 v Evropě, Indii a JV Asii/Pacifiku). Nejstahovanější placenou aplikací se staly Angry Birds, herní hit z dílny finské společnosti Rovio Mobile (je také mezi top 3 v Severní Americe, JV Asii a Pacifiku a v Evropě) a třetí nejpopulárnější aplikací ke stažení byla celosvětově hra Need for Speed Shift HD, nejnovější přírůstek v rodině strhujících her z prostředí automobilových závodů od EA Mobile z USA (je také mezi top 3 ve Střední a Jižní Americe a JV Asii a Pacifiku).

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Hovno Z rybyRexLuboš SrbVáclav Havel Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Václav Havel
Václav Havel

Já nevím co všichni do toho swype-u vidí. Osobně jsem ho ještě sice nezkoušel, ale nedokážu si představit, že by s jeho pomocí psaní bylo jednodužší než třeba na qwerty.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, souhlasím s Vámi. Vyzkoušel jsem Swype už na desítce telefonů včetně tabletu a zatím jsem této technologii nepřišel na chuť. Psaní na běžné QWERTY je pro mě stále rychlejší, pohodlnější a hlavně přehlednější.

Rex
Rex

Taky se můžu jenom přidat. Já jsem sice zkoušel swype jen dvakrát, ale stačilo to k tomu abych ještě dlouho neuvažoval o ničem jiném než je qwerty.

Hovno Z ryby
Hovno Z ryby

To jako ti vývojáři stáhli milion aplikace?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Majitelé nových iPhonů hlásí špatný mobilní a Wi-Fi signál

Majitelé nových iPhonů hlásí špatný mobilní a Wi-Fi signál

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  9 komentářů

Není to ani týden, co byly na trh vypuštěny nové iPhony, a uživatelé hlásí první potíže týkající se zejména…

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

Recenze Xiaomi Black Shark: herní doupě do kapsy

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S herními telefony se v poslední době roztrhl pytel. Popravdě jsem ze začátku trošku pochyboval o smyslu této kategorie,…

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Analytici firmy ESET varovali veřejnost před nebezpečnou mobilní aplikací pro nahrávání hovorů QRecorder, kterou si můžete stáhnout i na…

Mobilní zobrazení