Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Otestovali jsme stereo headset Nokia WH-930 Purity HD

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Nokia připravila ve spolupráci se zvučnou firmou Monster luxusní stereo headset Nokia WH-930 Purity HD, určený zejména pro majitele nových Lumií 710 a 800, k jejichž telefonu bude náramně ladit a nabídne i více funkcí. Jak dopadlo toto příslušenství v našem redakčním testu?

Společnost Monster je už delší dobu známá velmi kvalitními výrobky na poli hudební techniky. Ne náhodou tak s ní spojilo své síly nejprve tchajwanské HTC, které připravilo například speciální hudební edici telefonu HTC Sensation XE. Nyní zvučného jména a kvality využila také finská Nokia, která přichází s hudebním příslušenstvím Nokia WH-920 Purity a Nokia WH-930 Purity HD.


Stereo headset Nokia WH-930 Purity HD – oficiální fotografie

Oba stereo headsety od Nokie jsou určeny zejména pro nové Lumie 710 a 800, neboť s nimi barevně velmi pěkně ladí plus umožňují dálkové ovládání pomocí kabelu. Pořídit si je však můžete i k jiným zařízením vybaveným klasickým 3,5 mm konektorem Jack.


Nokia Lumia 710 a korespondující barvy se sluchátky – oficiální fotografie

Obsah balení, zkušenosti firmy Monster

Na první pohled luxusní balení obsahuje v oddělených přihrádkách dvojici kabelů (kabel ControlTalk pro Windows Phone telefony a kabel s mikrofonem pro ostatní telefony, oba o délce 130 cm) s uživatelskou příručkou a ochranné pouzdro, ve kterém jsou schovaná samotná sluchátka Nokia WH-930 Purity HD.

Dvojice kabelů je k tomuto příslušenství dodáváno z toho důvodu, že spolu s novými Lumiemi, popřípadě jinými telefony s operačním systémem Windows Phone, můžete využít kabel s dálkovým ovladačem. U ostatních Nokií a dalších telefonů s jiným OS využijete pouze obyčejný kabel bez ovladače. Výhodou pak je, že odjímatelný kabel pravděpodobně déle vydrží a nehrozí jeho opotřebení jako u jiných sluchátek s pevným přichycením kabelu ke sluchátkám. Líbí se mi také ploché provedení kabelu, díky čemuž se údajně nikdy sám od sebe v kapse nezamotá.

V ochranném pouzdru s karabinkou můžete složená sluchátka šikovně přenášet. Podle slov výrobce by měl headset vydržet i nějaké to horší zacházení, takže by nemusel být problém sluchátka přenášet i bez ochranného pouzdra. Za dobu testování jsem žádné poškození na headsetu skutečně neobjevil. Na co je ale rozhodně lesklý povrch sluchátek náchylný, jsou otisky prstů. Alespoň na námi testované černé variantě ulpívaly na lesklém povrchu sebemenší otisky.

Vzhled, konstrukce, barvy

Stereo headset Nokia WH-930 Purity HD výrobce dodává primárně jako prémiové příslušenství k novým Lumiím 710 a 800. Barevně tak sluchátka ladí s oběma telefony a po funkční stránce toho přinášejí s Windows Phone telefony více, než s ostatními telefony. Konkrétně jsou dostupná barevná provedení: černé, azurové, fuchsiové a bílé.

TIP: Přečtěte si náš redakční test – Nokia Lumia 800 – recenze přehnaně vychvalovaného smartphonu.

Vzhledem rozhodně sluchátka spadají do kategorie futuristického příslušenství. Díky nastavitelnému mostu se dají upravit tak, aby pasovaly na každou hlavu. Náušníky pak velmi dobře sedí na uších a spolehlivě těsní před zvukovým únikem do okolí. Jakmile si ale sluchátka sundáte z hlavy, uslyší přehrávanou hudbu i okolí. Pohodlné provedení a měkké polstrování náušníků umožňuje i delší poslech hudby, osobně jsem neměl žádný problém mít sluchátka na uších i v řádu několika hodin v kuse.

Zvukový výstup, unikátní audio technologie od Monster

Sluchátka Nokia WH-930 Purity HD nabízí špičkově čistý poslech hudby vylepšený díky unikátní technologii od firmy Monster. Technologie s názvem Advanced Monster Driver interpretuje hluboké tóny bez zkreslení, jasné středy a výšky příjemné na poslech. Hudba všech hudebních žánrů zní ze sluchátek skutečně velmi dobře. Pro doplnění a technické osazenstvo, frekvenční rozsah sluchátek je 20 až 20 000 Hz, impedance má hodnotu 32 Ω.

Závěrečné zhodnocení

Spolupráce mezi Nokií a firmou Monster přináší své ovoce. Stereo headset Nokia WH-930 Purity HD patří díky propracovanosti až do těch nejmenších detailů k nejlepším headsetům na trhu. Společnost Monster zařídila špičkové balení a hudební technologii na prvotřídní úrovni, Nokia k tomu přidala futuristický design korespondující s modely Lumia a maličkosti, jako je plochý kabel, který se nikdy nezamotá, či odjímatelný kabel pro delší životnost.

Nokia WH-930 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 futuristický design v barvách Lumií ulpívání otisků prstů
 vynikající čistý zvuk
 placatý kabel se nikdy nezamotá
 odjímatelný kabel od sluchátek

..

Testovaný produkt: Nokia WH-930 Purity HD, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 5/5
ČLÁNKY:, ,
Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Už klasický model výročního iPhonu X vyjde na velmi hrozivých téměř 35 tisíc korun. Ale co teprve, pokud si budete pořizovat některou…

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

VČERA  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Japonská společnost má nový přírůstek řady Aquos, který by jistě ocenila spousta zákazníků i zde v Evropě. Nový telefon Sharp Aquos R…

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Samsung známe hlavně díky jeho špičkově vybaveným modelům. Stále však produkují i smartphony, které svými specifikacemi spadají mezi ty nejméně vybavené. Model…

Mobilní zobrazení