Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Otestovali jsme špuntová sluchátka Nokia WH-920 Purity

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Nokia připravila ve spolupráci s firmou Monster stereo headset Nokia WH-920 Purity, který je určen zejména pro majitele nových Lumií 710 a 800, k jejichž telefonu bude náramně ladit a nabídne i více funkcí. Jak dopadlo toto příslušenství v našem redakčním testu?

Společnost Monster je už delší dobu známá velmi kvalitními výrobky na poli hudební techniky. Ne náhodou tak s ní spojilo své síly nejprve tchajwanské HTC, které připravilo například speciální hudební edici telefonu HTC Sensation XE. Nyní zvučného jména a kvality využila také finská Nokia, která přichází s hudebním příslušenstvím Nokia WH-920 Purity a Nokia WH-930 Purity HD.


Stereo headset Nokia WH-920 Purity – oficiální fotografie

Oba stereo headsety od Nokie jsou určeny zejména pro nové Lumie 710 a 800, neboť s nimi barevně velmi pěkně ladí plus umožňují dálkové ovládání pomocí kabelu. Pořídit si je však můžete i k jiným zařízením vybaveným klasickým 3,5 mm konektorem Jack. První na řadu v našem redakčním testu přišla sluchátka Nokia WH-930 Purity HD. Nyní se podíváme na druhá jmenovaná.


Nokia Lumia 800 a korespondující barvy se sluchátky – oficiální fotografie

Obsah balení, zkušenosti firmy Monster

Sluchátka Nokia WH-920 Purity se prodávají v obrovské krabici vzhledem k jejich velikosti a obsahu krabice, nicméně nedají se alespoň tak snadno přehlédnout ve spleti dalšího příslušenství. Balení obsahuje dvojici kabelů (kabel ControlTalk pro Windows Phone telefony a adaptér Nokia AV kompatibilní se staršími telefony Nokia s 3,5 mm konektorem Jack) uživatelskou příručku a ochranné pouzdro, do kterého mohou být sluchátka schováná při nošení mimo domov. Nechybí ani různé velikosti špuntíků.

Firma Monster vyrobila sluchátka s plochým kabelem, který se hůře motá a celkově u něj nedochází k tak rychlému opotřebení, jako u klasických kablíků s kruhovým profilem. Zde hrála jistě roli Nokia, která podobná sluchátka již prodávala u několika modelů v minulosti.

 

Vzhled, konstrukce, barvy

Stereo headset Nokia WH-920 Purity výrobce dodává, stejně jako sluchátka WH-930 Purity HD, primárně jako prémiové příslušenství k novým Lumiím 710 a 800. Barevně tak sluchátka ladí s oběma telefony a po funkční stránce toho přinášejí s Windows Phone telefony více, než s ostatními telefony. Konkrétně jsou dostupná barevná provedení: černé, azurové, fuchsiové a bílé.

TIP: Přečtěte si náš redakční test – Nokia Lumia 800 – recenze přehnaně vychvalovaného smartphonu.

Vzhledově jsou sluchátka perfektně promyšlená, mají zakončení formou gumových špuntíků, jež strkáme do uší, a také velkých reproduktorů s vývodem přímo do ucha, bez ztráty do okolí. Díky tomu nás při poslechu neruší okolí. Pohodlné provedení umožňuje i delší poslech hudby, osobně jsem neměl žádný problém mít sluchátka na uších i v řádu několika hodin v kuse, samozřejmě po zvolení správně velkých špuntíků.

Zvukový výstup, unikátní audio technologie od Monster

Sluchátka Nokia WH-920 Purity dokážou uspokojit i velmi náročné posluchače hudby, jelikož jejich hudební produkce je protkána bravurně čistým zvukem za použití unikátní technologie od firmy Monster. Technologie s názvem Advanced Monster Driver interpretuje hluboké tóny bez zkreslení, jasné a čisté středy a ostré výšky příjemné na poslech. Hudba všech hudebních žánrů zní ze sluchátek skutečně velmi dobře, a tak bych je z ruky po otestování už nejraději nedal. Frekvenční rozsah sluchátek je 20 až 20 000 Hz.

 

Závěrečné zhodnocení

Spolupráce mezi Nokií a firmou Monster může být do budoucna jednou z klíčových. Stereo headset Nokia WH-920 Purity patří díky špičkové kvalitě zvuku k nejlepším headsetům na trhu. Nokia si dala záležet na provedení sluchátek a kabelu, který se díky své plochosti hůře zamotává. Monster přihodil k dílu unikátní zvukovou technologii, se kterou je poslech doslova blahodárnou písní pro každého. S cenou nad 1 600 Kč se na českém trhu však mohou setkat s prvotním nezájmem. Přeci jen se jedná o dost vysokou částku, byť s příchutí dvou světoznámých značek.

Aktuální cena sluchátek Nokia WH-920 Purity v českých e-shopech: . (Zdroj: Heureka.cz, ) .

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

Huawei: Náš první skládací smartphone bude i první s 5G

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Čínská společnost Huawei soutěží s konkurenčním korejským Samsungem o to, kdo dřív přijde s prvním skládacím smartphonem. Dlouho bylo…

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

Amazon ve vlastní reklamě ukazuje iPhone X bez výřezu. Proč?

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Amazon zaplavil trh novými službami a produkty. Nás však bude zajímat jeden konkrétní – jmenuje se Fire TV Recast…

iOS 12.1 vstupuje do veřejného betatestu, stahovat může každý

iOS 12.1 vstupuje do veřejného betatestu, stahovat může každý

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Před pár dny jsme informovali o tom, že update iOS 12.1 vstoupil do vývojářského testování a nebyl tudíž dostupný…

Mobilní zobrazení