Mobilizujeme.cz

Orange Santa Clara podroben webovým benchmark testům. Porazil i iPhone 4S

  |  1 komentář  |  autor:

Nová řada procesorů Intel z rodiny Atom má velké ambice na trhu mobilních telefonů, což dokazují také zveřejněné výkonnostní testy v internetovém prohlížeči. V těch je Orange Santa Clara, první telefon na Intel Atom platformě, dokonce výkonnější než takový výkonnostní dravec, jakým je iPhone 4S.

Nová čipová řada Intelu, o které jsme vás informovali v tomto článku, podle všech informací nabídne výkonu více než dostatek. Důkazem toho budiž webové benchmarkové testy na mobilním telefonu Orange Santa Clara, což je jeden z prvních přístrojů nesoucí tento nový čipset. Konkrétně se jedná o Intel Z2460, který sice disponuje pouze jedním jádrem, zato však podporuje technologii hyper threading, díky čemuž mu nedělá problém přímá konfrontace s vícejádrovými zařízeními. Ve zmíněných testech, které měří výkon internetového prohlížeče, si vedl více než dobře. Ostatně posuďte sami.

První test byl proveden v programu BrowserMark, kde Santa Clara dosáhla výsledku kolem 90 000 bodů. Jen pro představu, to je ještě o něco více než skóre supervýkonného iPhonu 4S. Na 100 000 bodů Samsungu Galaxy Nexus sice ještě pár tisícovek ztrácí, je nutné si však uvědomit, že ten běží na nejnovější verzi systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich, jehož prohlížeč je silně optimalizován.


BrowserMark – iPhone 4S vs. Orange Santa Clara

Druhým webovým benchmark testem, kterému se Intel podrobil, byl proveden v aplikaci Vellamo. Zde Santa Clara dokonce porazila Galaxy Nexus a skončila třetí za čtyřjádrovým tabletem Transformer Prime a čínským dvoujádrovým smartphonem Xiaomi Mi-One Plus.


Orange Santa Clara v testu aplikace Vellamo

Na závěr ještě dodejme, že testy probíhaly na systému Android verze 2.3.7 při taktu procesoru 1,4 GHz. Samozřejmě, že testy výkonnosti webových prohlížečů nám nedají přesný obrázek o výpočetní síle procesoru, či dokonce grafického čipu, i tak se však jedná o naděné výsledky. Opravdu se tedy máme do budoucna nač těšit.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

DNES  |    |  diskuze (0)

Značky nás obklopují na každém kroku. Pokud si nějakou oblíbíme, snažíme se ji věnovat co možná nejvíce. Pijeme kávu jedné značky, kouříme…

5 nejpopulárnějších čínských chytrých hodinek

5 nejpopulárnějších čínských chytrých hodinek

DNES  |    |  2 komentáře

Asi už víte, že nákupem elektroniky přímo z Číny se dá někdy docela slušně ušetřit. Dnes se podíváme na chytré hodinky, které…

Známe ceny chystaných Xperií XZ1 a XZ1 Compact

Známe ceny chystaných Xperií XZ1 a XZ1 Compact

DNES  |    |  diskuze (1)

Jak už je u japonského výrobce mobilních telefonů Sony zvyklostí, tak i letos představí v pořadí již druhou vlajkovou loď společně s…

Mobilní zobrazení