Mobilizujeme.cz

Opravdu Apple udělal chybu při prezentaci Face ID?

  |  8 komentářů  |  autor:

Zdánlivě nevinná událost, kdy se Craigovi Federighiovi nepodařilo odemknout nový iPhone X, vypadala možná komicky, ale na celou záležitost okamžitě zareagovaly akcie společnosti Apple poklesem. Pojďme si projít, kde se stala chyba…a byla to opravdu chyba nebo vlastnost?

Tato situace mohla v některých nepřejících jedincích vyvolat pocit radosti, protože očekávání byla obrovská a Apple to takto pokazil. Co se vlastně stalo?

Craig Federighi vzal do ruky zbrusu nový iPhone X a jal se prezentovat Face ID – přelomovou to technologii, která vás pozná v brýlích a za tmy. Jaké bylo překvapení, když ho telefon nepoznal. Publiku možná ještě nedošlo, co se stalo, za to to ale došlo Craigovi, který poněkud znervózněl. Celou situaci si můžete prohlédnout na videu.

Pojďme si celou ukázku Face ID probrat.

Craig bere do ruky iPhone X, který leží na prezentačním stolku. Vezme do ruky telefon, který už má zapnutý displej. Face ID nereaguje, vypne a zapne displej, aby znovu vyvolal Face ID. V tu chvíli nastává okamžik, který celé toto způsobil. Craig totiž vzal do ruky telefon, který ležel na stolku bůh ví jak dlouhou dobu a nepochybně si na něm celou funkci zkoušelo nepřeberné množství techniků, asistentů a podobných lidí, kteří se před prezentací po pódiu pohybovali.

Pokud jste ještě nepochopili, co se stalo, na obrázku níže můžete vidět, co se stane, když se na iPhone několikrát pokusíte odemknout neautorizovaným prstem.

A zde přinášíme text, který se zobrazil Craigovi.

Výsledek je takový, že se nejedná o chybu, ale o vlastnost. iPhone se zachoval přesně tak, jak by měl, kdyby se do něj několikrát pokusil dostat někdo, koho nezná. V tom případě i staré iPhony vyvolají autorizaci pomocí kódu. V 27 vteřině videa můžete vidět, že si Craig bere do ruky jiný iPhone, který slouží jako záložní, režie přepne bez povšimnutí na výstup ze záložního přistroje a ten Craiga okamžitě pozná. Pokud vlastníte iPhone, můžete si celou situaci jednoduše nasimulovat a rozhodně se vám nepodaří přejít z požadavku zadání kódu k zamčené obrazovce (jak je vidět při výměně iPhonů v cca 30 vteřině videa).

Chybu bychom tedy měli dávat přímo Applu a jeho pracovníkům, než novému iPhonu a jeho technologii. Mohla za to jejich neopatrnost a to, že dovolili nežádoucím lidem přístup k přístroji určenému k prezentaci. Na první pohled ta funkce opravdu nefungovala, ale po rozboru musíme uznat, že se na tuto technologii těšíme.

Je až s podivem, s jakou grácií a profesionalitou to Craig zvládl.

Zdroj: Yahoo Finance

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení