Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Opravdu Apple udělal chybu při prezentaci Face ID?

  |  8 komentářů  |  autor: Petr Louda

Zdánlivě nevinná událost, kdy se Craigovi Federighiovi nepodařilo odemknout nový iPhone X, vypadala možná komicky, ale na celou záležitost okamžitě zareagovaly akcie společnosti Apple poklesem. Pojďme si projít, kde se stala chyba…a byla to opravdu chyba nebo vlastnost?

Tato situace mohla v některých nepřejících jedincích vyvolat pocit radosti, protože očekávání byla obrovská a Apple to takto pokazil. Co se vlastně stalo?

Craig Federighi vzal do ruky zbrusu nový iPhone X a jal se prezentovat Face ID – přelomovou to technologii, která vás pozná v brýlích a za tmy. Jaké bylo překvapení, když ho telefon nepoznal. Publiku možná ještě nedošlo, co se stalo, za to to ale došlo Craigovi, který poněkud znervózněl. Celou situaci si můžete prohlédnout na videu.

Pojďme si celou ukázku Face ID probrat.

Craig bere do ruky iPhone X, který leží na prezentačním stolku. Vezme do ruky telefon, který už má zapnutý displej. Face ID nereaguje, vypne a zapne displej, aby znovu vyvolal Face ID. V tu chvíli nastává okamžik, který celé toto způsobil. Craig totiž vzal do ruky telefon, který ležel na stolku bůh ví jak dlouhou dobu a nepochybně si na něm celou funkci zkoušelo nepřeberné množství techniků, asistentů a podobných lidí, kteří se před prezentací po pódiu pohybovali.

Pokud jste ještě nepochopili, co se stalo, na obrázku níže můžete vidět, co se stane, když se na iPhone několikrát pokusíte odemknout neautorizovaným prstem.

A zde přinášíme text, který se zobrazil Craigovi.

Výsledek je takový, že se nejedná o chybu, ale o vlastnost. iPhone se zachoval přesně tak, jak by měl, kdyby se do něj několikrát pokusil dostat někdo, koho nezná. V tom případě i staré iPhony vyvolají autorizaci pomocí kódu. V 27 vteřině videa můžete vidět, že si Craig bere do ruky jiný iPhone, který slouží jako záložní, režie přepne bez povšimnutí na výstup ze záložního přistroje a ten Craiga okamžitě pozná. Pokud vlastníte iPhone, můžete si celou situaci jednoduše nasimulovat a rozhodně se vám nepodaří přejít z požadavku zadání kódu k zamčené obrazovce (jak je vidět při výměně iPhonů v cca 30 vteřině videa).

Chybu bychom tedy měli dávat přímo Applu a jeho pracovníkům, než novému iPhonu a jeho technologii. Mohla za to jejich neopatrnost a to, že dovolili nežádoucím lidem přístup k přístroji určenému k prezentaci. Na první pohled ta funkce opravdu nefungovala, ale po rozboru musíme uznat, že se na tuto technologii těšíme.

Je až s podivem, s jakou grácií a profesionalitou to Craig zvládl.

Zdroj: Yahoo Finance

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
YegorGotysBjørnanawarrHamrDuchcov Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kazan
kazan

Věřím že tento článek psal sam Craig:)nebo snad Cook

Yegor
Yegor

Věřím, že jsi dement

HamrDuchcov
HamrDuchcov

Je škoda, že se stal takový nepříjemný fail, kvůli nezodpovědnosti techniků. Při prvním pohledu na název článku, ve mně doslova hrklo, že faceid selhalo. Naštěstí neselhala technika. Uff Těším se až poprvé odemknu svůj vlastní foun. A je mi úplně jedno, jestli to bude Jablečňák nebo Androiďák.

anawarr
anawarr

PR, se hodně zapotilo, než vymyslelo takovou obhajobu. Je zajímavé, že si všichni technici Apple hráli s jedním přístrojem když tam byl přeci ten záložní.

Bjørn
Bjørn

Ano, u Apple nikdy nejde o chybu ale vždy jde o vlastnost :D :D

Gotys
Gotys

Nesmysl. Třeba u S8+ po restartu vyskočí hláška: po restartu není možné použít biometriku
A nenabízí žádné další pokusy biometriky. To zase Apple lže

Yegor
Yegor

Nebo ty?

Gotys
Gotys

Po restartu se nenabízí biometrika u žádného telefonu, pokud jí disponuje.
Proto se ani neobjevuje možnost dalšího pokusu

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská značka Huawei je oblíbená hlavně díky modelům řady P a Mate. To však nejsou zdaleka jediné modely, které společnost produkuje.…

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi začalo pomalu ukazovat novinku Redmi 6 Pro. Ta vypadá hodně dobře a navíc přinese zajímavé funkce, které nalákají nejednoho…

Mobilní zobrazení