Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Oppo má první skládací smartphone, praktický ale moc není

  |  5 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Čínská společnost Oppo tento týden odhalila svůj první prototyp skládacího smartphonu. Bohužel, zatím se nejedná o žádný technologický výstřelek, na který jsme zvyklí z marketingových videí jednotlivých výrobců.

Oppo se tento týden pochlubilo ohebným smartphonem, tedy spíš tabletem. Zařízení rozhodně není určené pro denní používání, ani se zatím nejedná o skládací smartphone, který bychom si představovali. Ale pro začátek jde o úspěšný pokus a nástin, že nás čeká slibná, skládací budoucnost. Smartphone, spíše tablet, má uprostřed kloub, díky kterému ho bude možné ohnout, přepůlit a tím zmenšit jeho velikost a schovat do kapsy (v tomto případě stále ještě do batohu).

Samsung toho zatím také moc nepředvedl, ale podle marketingového videa a uniklým patentům to vypadá, že je o kousek dál a prvního oficiálního skládacího telefonu od Samsungu se dočkáme už v příštím roce.

Co se týče prototypu od Oppa, tak zatím nejde o revoluci, ale můžeme ho považovat za první krůček k mnohem zajímavější budoucnosti.

Zdroj: theVerge

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Helium
Helium

Jakkoliv ohebné displeje se nebudou masově vyrábět v nejbližších letech. Všichni výrobci ohebných panelů mlží ohledně životnosti na počet ohybů a je jasný že to je kámen úrazu. Celý displej jsou tisíce spojů z tenkého kovu a každý plíšek po dvaceti ohybech praskne…

Martin
Martin

No mám strach aby to nedopadlo jako Véčka :(

Pastelka
Pastelka

Zde je zásadní chyba úvahy v předpokladu, že vodivý spoj musí být kovový plíšek. Spoje lze tisknout na papír, nebo plast, případně nanášet parou jako vodivý lak. Takové plošné spoje budou v laboratorních podmínkách fungovat relativně dlouho a dosáhnout dostatečné životnosti s ohledem na technologické zastarání produktu (3-5 let). Problém je ale ta mechanicky primitivnější část – ochranný průhledný prvek, dostatečně tvrdý, přitom flexibilní a čirý.

Helium
Helium
K těm spojům je to chyba se na to dívat takhle jednoduše. Ano spoje lze tisknout, ale všechny obsahují kovové částice a jejich elasticita je omezená. Typickým příkladem jsou flex kabely (tištěná Cu na Polypropylenu) které jsou na trhu už možná 25 let. I ty nejmodernější vydržely maximálně tisíc plných přehnutí a pak se někde spoj přelomil (a to se bavíme o kabelu s dvaceti spoji proti milionu ve struktuře LCD – viz. zmíněná véčka). Sice už existují flexibilní spoje na bázi lepidel + nanočástic kovu, ty ale mají stále poměrně špatnou vodivost a vysoký odpor – tj. nelze je… Číst vice »
Martin
Martin

Víte jak se to říká snaha se cení.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple chce letošní iPhony začít vyrábět s větším předstihem

Apple chce letošní iPhony začít vyrábět s větším předstihem

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Cupertinský výrobce letos nechce zažít situaci, kdy by zákazníci museli čekat dlouhé týdny na dodání svého vysněného iPhonu. A je to…

Marketing u Huawei? Parkuje před obchody Applu a Samsungu

Marketing u Huawei? Parkuje před obchody Applu a Samsungu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je veřejným tajemstvím, že společnost Huawei příští týden na akci v Paříži oficiálně odhalí své nové nejvybavenější telefony, modely P20 a…

Vivo V9: mistr selfie s výřezem

Vivo V9: mistr selfie s výřezem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská společnost Vivo sice není u nás příliš známá, nicméně ve světě se těší velké oblibě. A to hlavně díky tomu,…

Mobilní zobrazení