Mobilizujeme.cz

Operátor U:fon na sebe podává insolvenční návrh

  |  komentovat  |  autor:

Společnost U:fon míří do insolvenčního řízení, a to na svůj vlastní návrh. Poslala jej tam samotná společnost MobilKom, která čtvrtého operátora pod značkou U:fon provozuje. Služby zákazníkům to nijak nezmění, ani neovlivní.

Firma MobilKom chtěla nejprve konkurovat třem stávajícím operátorům, postupně se ale změnila zejména na poskytovatele datových služeb. Společnost Divenno Holdings Limited, která společnost vlastní od letošního února, chce podle některých informací tyto původní cíle znovu oprášit.

Důvodem insolvence jsou dluhy společnosti. „Vlastník chystá další zlepšování výkonů operátora; přestože má MobilKom ziskové provozní hospodaření, přistoupil kvůli úvěrovému zatížení z minulosti k reorganizaci v rámci insolvenčního řízení,“ je uvedeno v tiskové zprávě. „MobilKom, a.s., český operátor poskytující mobilní a pevné připojení a hlasové služby pod značkou U:fon, projde v příštích měsících restrukturalizací v rámci insolvenčního řízení. Dohodli se na tom dnes vlastník a management společnosti jako na dalším kroku ozdravění provozu čtvrtého mobilního operátora v České republice,“ píše se dále.


Takhle známe operátora z minulosti, dnes už to není jen zelený mužíček 

Viníkem je ČTU, ale i operátoři

Podle společnosti MobilKom je jedním z důvodů současného stavu firmy i ČTÚ. „Společnosti MobilKom nebylo dosud umožněno poskytovat služby prostřednictvím standardní technologie GSM, a to ze strany Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ani ostatních operátorů. I přes dva roky trvající snahu vedení MobilKomu neučinil ČTÚ žádné kroky, které by v brzké době umožnily vstup virtuálních mobilních operátorů na trh nebo vedly k odkládané aukci nových frekvencí. Tyto frekvence by MobilKomu umožnily nejen nabízet hlasové služby na bázi GSM, ale také datové služby na bázi LTE. Je to tak jeden z podstatných důvodů, proč je vedení společnosti MobilKom nuceno postupovat cestou vlastního návrhu na insolvenci,“ shrnuje pak tisková zpráva.

TIP: Podívejte se na Vánoční nabídku od U:fona.

Agentura ČTK uvádí, že MobilKom podle marketingového ředitele Davida Spiese nemá v současnosti žádné finanční závazky po splatnosti vůči státu a zaměstnancům. Zároveň je podle něj firma schopna díky aktivní zákaznické bázi hradit běžné provozní náklady, tedy i závazky vůči dodavatelům. Společnost však také podle agentury ČTK dluží blíže nespecifikovanou částku China Development Bank. Jen v pondělí měla prý splatit částku několik stovek tisíc eur.

ČLÁNKY:
Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

VČERA  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Mobilní zobrazení