Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Operační systém Apple iOS 4.2 uvolněn pro iPad, iPhone a iPod touch

  |  2 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Apple oznámil, že iOS 4.2, nejnovější verze operačního systému, bude dostupná ke stažení pro iPad, iPhone a iPod touch. iOS 4.2 přináší do iPadu více než 100 nových funkcí operačních systémů iOS 4.0, 4.1 a 4.2 včetně funkcí, jako je multitasking, složky, jednotná poštovní schránka, Game Center, AirPlay a AirPrint.

Velká softwarová aktualizace přinese iPadu multitasking, složky, jednotnou poštovní schránku, Game Center, AirPlay a AirPrint.

„Díky iOS 4.2 se iPad stává zcela novým produktem právě včas před obdobím vánočních svátků,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Opět bude iPad se systémem iOS 4.2 určovat cíl, o nějž budou usilovat jiné tablety, ale podaří se ho dosáhnout jen málokterým z nich, pokud se takové vůbec najdou.“

Uživatelé iPadu nyní mohou spustit své oblíbené aplikace, okamžitě mezi nimi přepínat a zároveň šetřit výdrž baterie, kterou je iPad pověstný. Uživatelé si mohou uspořádat své aplikace jednoduchým přetažením do složek a aplikace Mail obsahuje jednotnou poštovní schránku, rychlé přepínání schránek a zobrazení zpráv ve vláknech.

Hrajte s přáteli po síti

Game Center umožňuje uživatelům přístrojů iPad, iPhone a iPod touch vyzývat přátele a hrát s nimi nebo se nechat automaticky spárovat s novými soupeři, pochlubit se bodovými zisky a úspěchy a objevovat nové hry, které hrají jejich přátelé.

AirPlay je nová funkce pro bezdrátové přehrávání hudby, videa a fotografií z přístrojů iPad, iPhone a iPod touch na zařízení Apple TV, čímž se Apple TV stává pro iPad, iPhone a iPod touch skvělým doplňkem. Uživatelé iOS budou také moci odesílat zvuk pomocí základnové stanice AirPort Express a AirPlay bezdrátově do libovolných stereofonních nebo napájených reproduktorů nebo přímo do reproduktorů s vestavěnou funkcí AirPlay, které přijdou na trh v příštích měsících.

Tisk bez zábran

AirPrint je tisková architektura nové generace s využitím Wi-Fi, která výrazně zjednodušuje tisk, protože nepotřebuje tiskové ovladače. Jako první bude podporovat přímý tisk ze zařízení se systémem iOS vybraná řada tiskáren s funkci AirPrint, například HP Photosmart, HP LaserJet Pro a HP Officejet. Uživatelé zařízení iPad, iPhone a iPod touch budou moci prostým klepnutím spustit tisk svých dokumentů nebo fotografií na jakékoli tiskárně podporující funkci AirPrint.

TIP: Více o funkci Apple AirPrint – bezdrátový tisk z iPadu, iPhonu a iPodu touch od listopadu

Neztraťte už nikdy svůj přístroj

Funkce Find My iPhone (případně iPad nebo iPod touch) je nyní bezplatná i bez předplatného MobileMe a pomáhá vám nalézt ztracený přístroj (Bezplatná funkce Find My iPhone je k dispozici pro iPhone 4, iPad nebo nový iPod touch (4. generace).

Aplikace Find My iPhone je ke stažení zdarma v obchodě App Store a umožňuje uživatelům ztracený přístroj snadno vyhledat na mapě a nechat na něm zobrazit zprávu nebo přehrát zvuk. Uživatelé mohou dokonce z důvodu ochrany soukromí ztracený přístroj na dálku zamknout nebo z něho vymazat data.

Mezi další nové funkce, které přináší iOS 4.2 do iPadu, patří: možnost půjčování televizních pořadů (dostupné pouze v USA) přímo do iPadu pomocí aplikace iTunes s 30denní výpůjční lhůtou a 48hodinovou lhůtou na sledování od prvního spuštění přehrávání; možnost snadného hledání a zvýrazňování určitých slov a frází na webových stránkách v prohlížeči Safari; vylepšená firemní podpora, aby mohly podniky využívat silnější bezpečnostní funkce, nové vlastnosti správy zařízení a vylepšenou firemní integraci; usnadnění přístupu, které je v oboru špičkou; podpora dalších 25 jazyků včetně korejštiny, portugalštiny a tradiční čínštiny.

Do dnešního dne si zákazníci stáhli více než sedm miliard aplikací z průlomového obchodu App Store a více než 300 000 aplikací je k dispozici spotřebitelům v 90 zemích, přičemž 40 000 jich bylo původně vytvořeno pro iPad. Více než 125 milionů uživatelů systému iOS po celém světě si může vybrat z neuvěřitelného množství aplikací ve 20 kategoriích včetně her, firemních aplikací, zpráv, sportu, zdraví, informačních zdrojů a cestování.

Dostupnost iOS 4.2

Aktualizace systému iOS 4.2 je dostupná od 23. listopadu 2010 ke stažení do přístrojů iPad, iPhone a iPod touch pomocí synchronizace s aplikací iTunes 10.1. iOS 4.2 je kompatibilní se zařízeními iPad, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch druhé a třetí generace (modely z konce roku 2009 s 32 GB nebo 64 GB) a s novým modelem iPod touch. Některé vlastnosti nemusí být dostupné u všech produktů. Například multitasking vyžaduje iPhone 3GS, iPhone 4 nebo iPod touch třetí generace (modely z konce roku 2009 s 32 GB nebo 64 GB) a novější.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Stewee
Stewee

I ked nepatrim k ludom, ktori su nakazeni chorobou zvanou iPhone, musim uznat, ze starostlivost Apple o svoje zariadenia prostrednictvom aktualizacie softveru je prikladna. Kiez by si od neho zobral priklad aj Samsung… Na froyo cakame ako za monacov na vianocne mandarinky. Nejde tu o to, ze by sa telefon teraz nedaln pouzivat, len ide o princip, ako to Samsungu neskutocne trva. Daju nam Froyo 2.2 a my sa pojdeme z toho poskladat, kym ine znacky uz budu vo velkom vyrabat zariadenia s Ginferbreadom 2.3. Apple mal by si byt vzorom ostatnym vyrobcom…

Jiří Kodar
Jiří Kodar

Dotaz,
Jak mohu získat na internetu živě přenosy fotbalové ligy.

Za odpověd děkuji.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

V České republice se objevily levné telefony, které mají předinstalovaný software pro volání do ciziny, aniž by o tom…

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Přiznávám, že velké, skutečně velké telefony nejsou moje krevní skupina. Možná i proto jsem se paradoxně těšil, že si…

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Nové strategické partnerství mezi americkým Microsoftem a kanadským BlackBerry má za cíl poskytnout ještě lepší zabezpečení pro firemní klientelu.…

Mobilní zobrazení