Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Open Air festival – Faithless, Royksopp a další – ONLINE zpravodajství

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Open Air festival, Panenský Týnec, 12.-14.8.2010, Faithless, Royksopp, Kasabian a další hudební hvězdy. Naše redakce je na místě, denně vám přinese zajímavosti a fotografie přímo z dění. Sledujte aktualizované zpravodajství v tomto článku.

Základní informace – Open Air festival

Datum a místo konání: Panenský Týnec, letiště, 12. – 14. 8.2010, hlavní partner – O2

Vstupenky: Do 12. 8. 2010 cena vstupenky 880 Kč (na místě 1000 Kč). Cena VIP vstupenky na 2 dny (13. – 14. 8.) 2 500 Kč.

Historie: Přestože Open Air Festival bude letos na festivalové mapě u nás vůbec poprvé, pořadatelé mají za sebou více než desetileté zkušenosti s organizací a prací na podobných akcích. „Rádi bychom rozvinuli v České republice nový formát akce, kterým je mainstreamový multikulturní festival, kde si užije zábavu celá rodina. Navíc za výhodných cenových podmínek a s kvalitním, pohodlným zázemím,“ říká Tomáš Dufek, spoluautor projektu.

Účinkující: Kasabian, Faithless, Royksopp, Sunshine, Vypsaná fiXa, Wohnout, Support Lesbiens, Buty, Richard Müller, Čechomor, UDG, Xavier Baumaxa, Tata Bojs, Kontrafakt, 100°C, Psí vojáci, Už Jsme Doma, Indy & Wich, Here, Jiří Schmitzer, Rytmus, PSH, Xindl X, LA4, Tomáš Klus, Marek Ztracený, Laura a její Tygři, Dan Bárta & ILLUSTRATOSPHERE či Jan Budař.

Více informací na oficiálním webu festivalu www.openairfestival.cz.


Mobilizujeme.cz přináší denní zpravodajství, začínáme 12.8. v odpoledních hodinách. Nejvíce se samozřejmě zaměříme na akce a atrakce zaměřené nebo spojené s mobilními telefony a operátory. Podíváme se společně do Relax zóny od O2, ve které na návštěvníky čeká kyslíkový bar, nabíjení mobilních telefonů či přístup na internet přes Wi-Fi či připravené notebooky.

Čtvrtek 12.8. – vstup zdarma pro všechny

(9.00) Už za pár hodin to propukne! Kolem 15. hodiny podstoupíme akreditační proces, abychom následně mohli shlédnout hodinový koncert nadějného českého interpreta – Charlie Straight. Doufejme, že se už dnes otevřou brány stanu od O2, kde je připravena řada vychytávek. Vrcholem dne by měl alespoň dle hudebních znalců být koncert Monkey Business.

(17.00) Právě se nacházíme v O2 Relax zóně, která láká svým nevšedním tvarem stanu už z velké vzdálenosti. Jsou tu příjemní lidé, organizátoři. Je vidět snaha co nejvíce návštěvníky pozitivně oslovit a naladit. Senzací je autodrom O2!

Vedle mě tu právě točí miniinterview Charlie Straight. Setkáte se tu tedy i s vystupujícími osobnostmi. To je zatím vše, jdeme zjišťovat další novinky v areálu festivalu. Těsně po příjezdu se tu přehnala bouřka a liják, nicméně po té už není ani památky. Těšte se na další vstupy.

Abych nezapomněl, po celou dobu festivalu bude fotografie pořizovat LG GT540 Optimus, jehož recenzi zaroveň chystáme.

(19.00) Redakční tým obhlédl dnešní zkrácený areál, v nohách má pár kilometrů letiště v Panenském Týnci a ukrutně sucho v hrdle. Aby také ne, když se tu 10′ pivo nejmenované značky (hravě dohledáte) čepuje za nelidových 35 Kč! To je rekord na letošních festivalech.

Komu dochází šťáva v telefonu, může si jej nabít v koutku Relax zóny, kde je umístěn stojan s konektory známý z nákupních center, kde má prodejny O2.

Nyní menší perličky:

– třídí se tu odpad, připravené koše jsou rozděleny na plast, hliník a papír. Co sklo a biologický odpad? Kam s tím? Trochu nedomyšleno… po celé délce areálu není normální popelnice na směsný odpad.

– program festivalu stojí 10 Kč, když ho vrátíte, částku dostanete nazpět. Opět první z festivalů s takovým zpoplatněním.

– VIP to mají úplně nejdál do areálu, někdy tedy neplatí exkluzivita za příplatek.

(22.40) Pro dnešek vše, v pátek se během dne opět přihlasíme z Open Air festivalu v Panenském Týnci, kde vystoupí hlavní hvězdy akce.

Pátek 13.8. – opožděný vstup, zataženo a chladno

(13.40) Je tu první ze dvou placených dnů na festivalu. Ihned po vpuštění do areálu jsme zavítali do O2 Relax zóny, abychom dobili svůj telefon. Jaké nemilé překvapení, když jsme nenašli microUSB konektor. Takže všichni uživatelé, kteří mají telefony s microUSB konektorem jsou nahraní, bez své dobíječky si telefon nedobijí.

(15.30) Nechci kazit iluze o vysněném trávení volna, ani dělat reklamu jedné značce, ale stan ve tvaru půlkoule přímo vybízí ke spánku. Jsou tu totiž pohodlná sedátka Wegett, děti malují na plátno, … prostě pohoda.

Včera nás tu bylo přes 7500, kolik asi dnes?

(18.15) Žene se sem bouřka, doufejme, že nesetrvá až do večerního vystoupení všech hlavních hvězd. Zatímco k počítačům s připojením na internet se daří dostat téměř okamžitě, o jednu nalezenou microUSB nabíječku je takový zájem, že ji nelze využít pro vlastní LG GT540 Optimus.

Sobota 14.8. – areál se nám pěkně zaplnil

(14.00) Po včerejším vydatném přívalu vody doprovázené bouřkou jsme se dnes probudili do slunečného dne, i když stále převažují šedé mraky. Faithless večer zůstali za očekáváním, a to především zvoleným playlistem a nepříliš zvukově zdařenému výkonu. Možná páni na věži, kteří řídili produkci, měli skvělý zážitek, avšak dalších 10 tisíc lidí za nimi dál už nikoliv. Palec dolů.

(19.40) Čas plyne jako voda, po pár navštívených koncertech se opět hlásíme. V sobotu navštívilo areál přes 16 tisíc lidí, to znamená, že i letos bude zřejmě prvenství patřit festivalu Rock for People s téměř 29 tisíci návštěvníků. Pokud bych měl zhodnotit první ročník Open Air festivalu, tak mám smíšené pocity. Některé náležitosti pořadateé zvládli skvěle, jiné však pokulhávali za konkurencí. Např. organizace dopravy autobusem byla nulová, dokonce ani teď nejsou pořadatelé schopni zajistit lidem, kteří mají cestu zpět do Prahy rezervovanou, že se do autobusů v daný čas dostanou. Některé části kempu byly zcela odřízlé od sprch a vody, která chyběla i u WC, což považuji v dnešní době za hrubý nedostatek. A co teprve suvenýry – běžné triko s potiskem festivalu za 480 Kč? Či plyšový maskot EKO (10cm výška) za 300 Kč? To jsou ceny daleko za jinými festivaly.

Pochválit lze naopak za vzorné třídění odpadu a snaha o co největší procento z něj zrecyklovat. Prostor pro kempování byl vyčleněn také skvěle, obrovská plocha návštěvníky nijak neomezovala – i když cesta na záchod či do sprchy 1,5 kilometru nemusela být pro každého snesitelná.

Dnes večer vystoupí poslední účinkující, mezi kterými jsou Kasabian, Čechomor či Tomáš Klus se svým osobitým stylem – hrát co jej napadne – na každém letošním festivalu. Zatím jsme ho s naší redakci zastihli na Rock for People i Colours of Ostrava.

Neděle 15.8. – shrnutí z webu pořadatele hovoří za vše

Koncertní lavina Kasabian strhla přes 18 tisíc fanoušků na Open Air Festivalu a tisíce lidí online

Z pódia znělo „I´m on fire“ a Tom Meighan z Kasabian dokazoval bouřícímu publiku, že svá slova z tiskové konference myslí vážně: „Hudba je především o zábavě a o uvolnění se.“ Kasabian se však podařilo něco víc. Ve svém premiérovém vystoupení v rámci České republiky se Kasabian zapsali u fanoušků jako parta s neuvěřitelným koncertním nasazením. Navíc před koncertem přišla ze šatny neuvěřitelná zpráva. Kapela povolí odvysílání celého jejího koncertu živě na webu www.openairfestival.cz/stream. Nebyli jste na místě? Nevadí! Zažijte rozechvění z Kasabian – díky přenosu O2 a technologii Silverlight se můžete „vracet v čase“ festivalovým streamem a sledovat vystoupení Kasabian až do nedělní půlnoci, kdy stream skončí. Open Air Festival koncertem britských hvězd na O2 Main stage završil třídenní multikulturní program plný zábavy pro celou rodinu. Afterparty však bude pokračovat až do dopoledních hodin. Pořadatelé tímto začali chystat Open Air Festival 2011. (zdroj: openairfestival.cz)

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi 8 Explorer bude na pultech poprvé už 24. července

Xiaomi Mi 8 Explorer bude na pultech poprvé už 24. července

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Xiaomi již pustilo do prodeje dvě ze tří novinek. Mi 8 a Mi 8 SE jsou již k dostání, ale na…

Apple aktualizoval MacBook Pro o procesory Intel Coffee Lake

Apple aktualizoval MacBook Pro o procesory Intel Coffee Lake

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Obě varianty posledního MacBooku Pro, tedy 13″ i 15″ model, si prošly aktualizací. Dostaly procesory Intel osmé generace s architekturou Coffee…

Apple Keynote 2018: co všechno Apple plánuje představit?

Apple Keynote 2018: co všechno Apple plánuje představit?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Podzimní Keynote Applu se blíží a s ní i spekulace o tom, co bude představeno za produkty, případně jakých změn a…

Mobilní zobrazení