Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

OnePlus 6 přinese nový multitasking, ale také obligátní výřez

  |  12 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Když Apple představil iPhone X, společnost se bavila na úkor výřezu na horní části bezrámečkového displeje. Záměr Applu byl jasný – utvořit co nejmenší rámečky, a proto musel vměstnat velké množství senzorů do malého výřezu nahoře. Tzv. notch, tedy anglicky výřez, se však stal trendem a to se promítlo hlavně na uplynulém MWC, kde kupříkladu Asus představil smartphone, který jasně odkazuje k výřezu iPhonu X. A přidávají se i další výrobci.

Mezi nimi pochopitelně nesmí chybět ani čínská společnost OnePlus, která v současnosti připravuje svou novou vlajkovou loď OnePlus 6, která by podle uniklých informací měla přijít také s horním displejovým výřezem. Informaci tohoto rázu nebylo až zas tak těžké najít, vždyť i další čínští výrobci kopírují trend notch a to nám nechává jasnou zprávu. K tomu všemu, společnosti jako Oppo, Vivo nebo právě OnePlus jsou součástí obrovské skupiny výrobců BBK Electronics, podoba chystaného modelu Oppo R15 tak dává jednoduše vědět, jak to s novým flagship killerem bude.

Předpokládá se tedy stejný design jako u vlajkového modelu firmy Oppo, protože u tohoto výrobce si OnePlus bere inspiraci až podezřele často. Počítat bychom tak v ideálním případě mohli se skleněnými zády, výřezem na horní straně à la iPhone X, ale také přepracovaným multitaskingem, který již před časem unikl na videu, jenž zobrazuje mimo jiné i nový smartphone Oppo R15. Novinka spočívá v tom, že při zapnutí jakékoliv aplikace bude dostupná omezená nabídka aplikací, jako například poznámky nebo zprávy, které spustíte v malém okně. Ty tak na moment překryjí dění na ploše, ale po dokončení operace zase zmizí.

Novinka v podobě změněného multitaskingu je velice zajímavá, je ale smutné, že se společnost OnePlus ochotně zařadí mezi ligu neoriginálních, kam již patří společnosti jako Asus nebo Oppo, tedy výrobci, kteří vidí výřez iPhonu jako něco okouzlujícího, přitom jde o nevzhlednou, leč praktickou věc, u které snad ani samotní návrháři Applu nevěřili, že by mohla být terčem kopírování. Opak je bohužel pravdou a my jsme svědky neuvěřitelného trendu, který na vždy změnil globální trh se smartphony.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

No prisli na neco co ma LG od V10

Coobs
Coobs

Proč tak příkře, autore? ;-) Tohle se Applu prostě povedlo a tak se není co divit, že dav jej následuje :-). Je to především pořád byznys a tak ony věčné neoriginální výkřiky o neoriginalitě už začínají být opravdu úsměvné. Každá snaha o originalitu totiž stojí fůru $, s nejistým komerčním úspěchem. Udávat trendy zkrátka nemůže úplně každý. Nezapomínejme, že zmínění udavači trendů chtějí za své srovnatelné produkty bezmála dvojnásobek toho co OP. Dává smysl? ;-)

Jarda
Jarda

Ale Apple to nevymyslel, co to píšete za blbosti, jaký, že se mu to povedlo!!!

Coobs
Coobs

Myslím, že Applu se povedlo z toho udělat zmiňovaný trend :-). A myslím, že není potřeba hned být ofenzivní ;-).

Kašpar
Kašpar

Nechápu, proč tyhle pseudo výřezy serou do všech nadcházejících highendů. Upřímně z tohole designu bleju a ještě víc se chytam za hlavu, když vidím tyhle neironický 1:1 kopírky podle Applu.

Coobs
Coobs

Myslím, že to prostě fakt lidi chtěj, tak asi proto :-). Mně se ten výřez taky líbí, stejně jako autorovi článku ;-). Mnohem víc bych ale konečně uvítal spolehlivou a rychlou čtečku v displeji. To až někdo vyrobí, dostane ode mě hned koruny:-D. Krom Applu, páčto ten to jednak vyvíjet nechce (pokud se nepletu), a druhak prostě Android rules :-P. Nejen kvůli cenám mobilů ve srovnatelných specifikacích.

Janek
Janek

První kdo představil výřez na mobilu byl Essential Phone. Je podivné, že na stránkách technických portálů se opakovaná lež stává pravdou. Proč asi? V inovacích Apple v posledních letech nepředvedl nic a proto je to potřeba změnit, opět funguje podivný marketing Applu a jak je vidět opět skóruje. Pro mne plné využití přední plochy znamená, bez jakykoliv rušivých prvků na ploše. Snad to rozumní výrobci pochopi.

Mirek
Mirek

Konečně to tady někdo uvedl na pravou míru.Správně jsi Janku napsal,že první výřez uvedl Essensial Phone.Jen ti zastánci Applu si vše hned přivlastňují.I mě výřezy nevadí a přikláním se ke čtečce v displeji

Coobs
Coobs

Souhlas, první byl Essential, ale notch reálně myslím proflákl až Apple se svým Xkem. Dost možná kvůli tomu, že PH1 byl prostě nepovedenej nedodělek…
Applu je halt třeba dát za tenhle majstrštyk kredit :-). Jinak taktéž nejsem fanouškem Apple, resp. jejich produkce, na druhou stranu je jejich vliv na svět mobilních zařízení naprosto nesporný :-).

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pero pro ovládání dotykových obrazovek nemusí být vždy pouze obyčejná tyčinka, která je na konci přizpůsobena právě k ovládání…

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když vloni v září Apple představil svůj jubilejní iPhone X, všichni jsme měli čelist tak nízko, že jsme docela…

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejen zájemci o nejnovější vlajkové modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, ale i zákazníci pořízující si loňské nejvybavenější…

Mobilní zobrazení