Mobilizujeme.cz

Velké čínské značky podváděly v benchmarkových testech

  |  12 komentářů  |  autor:

Geekbench i XDA tvrdí, že firmy OnePlus a Meizu manipulují s výsledky benchmarkových testů, běžících na některých jejich modelech.

Tip: V Benchmark testech podvádí nejen Samsung, ale i LG, HTC a Asus

Jmenovitě prý jde (mimo jiné?) o OnePlus 3T a Meizu Pro 6. Oba modely údajně dokážou detekovat, kdy jsou předmětem benchmarkového testu, a fungovat jinak než obvykle, aby získaly lepší benchmarkové skóre.

OnePlus tuto záležitost obhajuje tím, že aby mohla zlepšit uživatelský zážitek v některých graficky náročnějších hrách, „implementovala jisté mechanismy v komunitě a buildech Nougatu,“ které procesoru umožňují běžet rychleji. Výsledkem toho je, že když jsou takové aplikace, které zahrnují AnTuTu a Geekbench, spuštěny, běží procesor rychleji a benchmarková skóre jsou tak uměle navýšena.

Není to poprvé, co byly zpochybněny výsledky benchmarkových testů. V roce 2014 obvinil Samsung Nvidii z porušení patentu a taktéž tvrdil, že Nvidia navýšila benchmarková skóre čipsetu Tegra K1. Účelem prý bylo, aby K1 vypadal výkonněji než Exynos 5433, který byl v té době využit v některých verzích Samsungu Galaxy Note 4. Kromě toho se spekulovalo o tom, že výkon procesoru při detekci benchmarkového testu navyšovala na určitých modelech i tchajwanská HTC.

Vzhledem k tomu, že výsledky testů AnTuTu a Geekbench na OnePlus 3 a OnePlus 3T mohly být zmanipulovány, vyvstávají pochybnosti o tom, zda si OnePlus 3T opravdu zasloužil první místo v žebříčku loňských androidových telefonů na AnTuTu s průměrným skóre nad 163 000. Také OnePlus 3 se umístil vysoko s průměrným skóre nad 147 000.

OnePlus si však zaslouží i jedno plus – tvrdí totiž, že v budoucích buildech OxygenOS pro OnePlus 3 a OnePlus 3T možnost navýšení výkonu procesoru při spuštění jistých konkrétních aplikací odstraní.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

DNES  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Mobilní zobrazení