Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Ocenění z MWC 2014: Jaké jsou nejlepší smartphony a tablet?

  |  5 komentářů  |  autor:

Asociace GSMA letos již v 19. ročníku ocenila v rámci mobilního kongresu MWC nejlepší zařízení. Jaké jsou nejlepší smartphony v různých kategoriích a který tablet si taktéž odnáší prvenství?

Nejlepší smartphone

Ve sledované kategorii Nejlepší smartphone první místo získalo HTC se svým modelem One. Přebralo tak pomyslné žezlo od jihokorejského rivala Samsungu, který bodoval loni s Galaxy S3, letos však jeho model Galaxy S4 na prvenství nestačil. O pořadí u porotců mohlo rozhodnout mnohé, podle nás získalo HTC kladné body zejména za hliníkový design či celkovou bohatou výbavu, ve které byl HTC One supersmartphonu Galaxy S4 minimálně rovnoceným konkurentem.

HTC One je podle asociace GSMA nejlepším smartphonem roku

Nejlepší levný smartphone

V cenově výrazně nižších hladinách letos zabodovala Nokia. Ocenění konkrétně patří Lumii 520. Zde asi není pochyb, první konečně levný Windows Phone smartphone dokázal to, o co se několik let Nokia a potažmo Microsoft se svými i dalšími partnery snažili – rozšířit ekosystém Windows Phone. Lumia 520 se stala velmi populární a ve své cenové třídě byla, je a ještě zřejmě nějakou dobu bude lepší možností koupě, než levný Android.

Lumia 520 je nejlepším levným smartphonem

Nejlepší feature phone, telefon pro začínající uživatele

Telefonů bez operačního systému už dnes mnoho nevídáme, jedním z posledních větších výrobců je Nokia, která tímto získala další ocenění, díky modelu Nokia 105. Finský výrobce tak své prvenství v této kategorii díky modelu 105 obhájil, když vloni bodoval s dotykovou Ashou 503.

Nokia 105 získala pro finského výrobce další prvenství

Nejvíce inovativní výrobce

Nejvíce inovativním výrobcem roku se stalo podle asociace GSMA jihokorejské LG. A podle nás opět zaslouženě. LG se povedla spolupráce s Googlem, ze které již druhým rokem těží (příchod Nexusu 4 a Nexusu 5). Pokrok je vidět zejména ve zlepšení hardwarových parametrů, ale také v oblasti softwaru. Taková nadstavba od LG přináší spoustu chytrých funkcí, leč s některými výrobce přišel až po Samsungu. Obecně má ale stále tento výrobce pověst inovátora, ať už za první vertikálně prohnutý smartphone s první ohebnou baterií na světě, či speciálním povrchem, který se sám uzdraví. Nejen kvůli těmto vlastnostem si LG odnáší prvenství této kategorie.


LG a jeho první prohnutý smartphone G Flex dokonce s ohebnou baterií a samouzdravujícím povrchem

Nejlepší tablet

A poslední hodnocenou kategorií, která nás s naším zaměřením na mobilní zařízení zajímá, je Nejlepší tablet. Zatímco vloni se na první příčce umístil Nexus 7, letos je to pro změnu Apple iPad Air. Nová generace jménem iPad Air je opět tenčí, lehčí a stále vyniká v oblasti počtu a kvality optimalizovaných aplikací přímo pro tablet, což se o Android aplikacích stále říci nedá.

iPad Air posunul další generaci tabletu, nejen díky hardwaru, ale opět i díky vylepšenému systému iOS

Souhlasíte s oceněními? Nebo byste rozhodli jinak, pokud byste seděli v porotě asociace GSMA?

ČLÁNKY:,
Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

DNES  |    |  diskuze (0)

Smartphone od otce Androidu Andyho Rubina sliboval skvělou budoucnost a unikátní technologie. Jenže realita je taková, že prakticky není chvíle, aby se…

Průměrný český teenager se věnuje smartphonu 3 hodiny denně

Průměrný český teenager se věnuje smartphonu 3 hodiny denně

DNES  |    |  diskuze (0)

Téměř polovina náctiletých se přiznala, že svému telefonu obětují až 3 hodiny denně. Nejvíce času tráví komunikací s přáteli přes sociální sítě.…

Apple odpověděl na bezpečnostní otázky ohledně Face ID

Apple odpověděl na bezpečnostní otázky ohledně Face ID

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý měsíc, těsně po představení iPhone X, americký senátor Al Franken poslal Timu Cookovi dopis. V něm vyjádřil své obavy o bezpečnost…

Mobilní zobrazení