Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Obrazem: Nokia nám ukázala phablety Lumia 1320 a 1520 i ledovou Ashu

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nokia na dnešní akci ve svém sídle pro české novináře ukázala poslední novinky z nedávného Nokia World 2013. Našemu objektivu tak neunikl nový phablet Nokia Lumia 1520, jeho odlehčenější sestra Lumia 1320, ani ledová Nokia Asha 503.

Nokia před týdnem v Abu Dhabi představila své nejnovější mobilní telefony, jak zástupce řady Lumia, tak řadu Asha, a dostalo se také na dlouho očekávaný tablet. Do České republiky však dorazí zatím jen phablety Lumia 1520 a Lumia 1320 a dvojice verzí Asha 503 (single/dual SIM). Odlehčené Ashy 500 a 502 by nedávaly na českém trhu smysl, v případě tabletu Lumia 2520 pak české zastoupení prozatím nemá žádné bližší informace a musíme tak počítat s informací, že přednostně půjde tablet do prodeje na americkém, britském a finském trhu. Až pak se možná objeví také v ČR.

 
Červená Lumia 1520 spolu s ochranným pouzdrem s flipem

Lumia 1520: phablet s Windows Phone 8

Nejprve se podívejme na Lumii 1520, která je tím pádem nejvyšším a nejočekávanějším modelem pro český trh. Tento phablet disponuje 6″ obřím Full HD displejem a díky úhlopříčce větší než 5″ dostal tento kousek další sloupec živých dlaždic na úvodní obrazovce Windows Phone 8, rozlišení zde podle slov Nokie nemá vliv (zatím).

 

Jak vidíte na fotkách, k různým barevným provedením bude možné dokoupit odpovídající barevné kryty, které se jednodušše nacvaknout na tělo telefonu, takže zadní strana je krytá plastem a přední stranu s displejem pak kryje ohybatelná část, ze které můžeme třeba vytvořit i stojánek pro telefon. Celkově vše působí velmi dobrým dojmem, zpracování je příkladné a nevadila mi ani na telefon poněkud vyšší hmotnost před 200 gramů, musíme totiž počítat, že jde o pořádného obra s 6″ displejem z kategorie phabletů. Ovladatelnost však jiná než pomocí obouruč nepřipadá v úvahu.

 

Lumia 1520 půjde na českém trhu do prodeje ve 4. čtvrtletí letošního roku a podle Nokie má stihnout předvánoční trh. Cenu však zatím ani české zastoupení neuvedlo s tím, že v příštích týdnech se ji dozvíme. Ani předběžné přibližné odhady nám zástupci ještě nechtěli uvést.

 
Bílá Lumia 1520 již není tak barevně výstřední, další barvy jsou: žlutá a černá

Lumia 1320: odlehčenější phablet

Druhým phabletem, který pochází od Nokie, je Lumia 1320. U té je použit oproti vyšší Lumii 1520 místo Full HD displeje jen HD displej, místo čtyřjádrového Snapdragonu 800 jen dvoujádro a místo 20,7 Mpx fotoaparátu pak 5 Mpx rozlišení. Pokud ale chce člověk obří displej a Windows Phone a nepotřebuje top výbavu, je tento model zatím jedinou možností.

 
Červená Lumia 1320, další barvy se shodují s těmi u modelu 1520, tedy žlutá, bílá a černá

Do prodeje půjde Lumia 1320 až v 1. čtvrtletí roku 2014, takže letošní předvánoční trh nestíhá. Cenu pochopitelně ani u tohoto modelu výrobce pro český trh neprozradil. Musíme si tak počkat.

 
 

Asha 503: ledový hranol

A Nokia nám neukázala jen zástupce řady Lumia s Windows Phone, ale odprezentovala také nový model Asha 503. Ten svým designem připomíná kostku ledu, ve které je telefon zamrzlý, působí to skutečně pěkným dojmem a v ruce není cítit, že by šlo o kdejaký levný plast, jedná se prý o průhledný polykarbonát.


Asha 503 s designem připomínajícím kostku ledu, do které je telefon zamražen

Do prodeje to Asha 503 stihne ještě před Vánocemi, a to ve verzích single i dual SIM. Cena zatím není pro český trh určena.

 

ČLÁNKY:, , , , ,
Kdo vyhrál smartphone HTC U Play? Vyhlášení soutěže

Kdo vyhrál smartphone HTC U Play? Vyhlášení soutěže

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je tady rychlé vyhlášení vítěze soutěže o chytrý telefon HTC U Play. Stačilo správně odpovědět na jednu jedinou soutěžní otázku a mít…

Nástupce smartphonu BlackBerry KEYone na obzoru?

Nástupce smartphonu BlackBerry KEYone na obzoru?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Kanadské BlackBerry je jedním z mála výrobců, kteří stále nezapomínají na smartphony s hardwarovou klávesnicí. Po aktuálním modelu KEYone má přijít…

Jaký smartphone do 10 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 10 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  8 komentářů

Jaký smartphone v ceně do 10 000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik…

Mobilní zobrazení