Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Oblíbený hudební přehravač Winamp zdarma dostupný pro Android OS

  |  3 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Vyzkoušejte oblíbený desktopový hudební přehrávač Winamp na svém mobilním telefonu s operačním systémem Android OS. Na Android Marketu se objevila bezplatná a plně funkční Beta verze tohoto přehrávače s dlouhou historií.

Winamp je lety prověřený hudební přehrávač na počítačích, který nyní zkouší expandovat i mimo ně. Začíná se zviditelňovat i na poli mobilních telefonů. My jsme jej nalezli na Android Marketu a krátce otestovali. A výsledek? Pořád se jedná o jeden z nejlepších přehrávačů, a to díky jednoduchosti a zároveň mnoha funkcím.

Po vyhledání se vám v Android Marketu zobrazí aplikace Winamp (konkrétně Winamp Beta 0.9.1), kterou stáhněte do mobilního telefonu (1,19 MB) a nechte nainstalovat. Nutno dodat, že je určena pro OS Android 2.1 a vyšší. I když se zatím jedná o beta verzi programu, neubírá to na celkové funkčnosti. Po otevření se objeví nabídka šesti obdélníků (skladatelé, alba, písně, playlisty, historie a vyhledávání) a pod ní jsou tři běžná tlačítka určená k rychlému ovládání hudby, tlačítko přístupu do pořadí vybraných písní (Enqueue) a návrat na tuto klasickou obrazovku logem Winamp. Přehráváná skladba je vidět na úzkém pruhu, který přetažením směrem vzhůru rozevřeme na okno přehrávače (stejně se v Androidu stahuje posunem horní pruh s informacemi)

Winamp Beta 0.9.1 v praxi

Přehrávač umí použít aktuální hranou skladbu jako vyzvánění, zobrazit zpětně historii hraných skladeb, hrát s opakováním a náhodným výběrem. U skladeb zobrazuje také obal alba, pokud tuto informaci skladby obsahují. Není problémem najít během okamžiku jakoukoliv píseň, k tomu slouží šikovné vyhledávání v hudebním obsahu telefonu. Do pořadí se skladby přidávají funkcí Enqueue, jako tomu je v klasické počítačové verzi programu, a to dlouhým podržením prstu na dané skladbě ve výběru a následným zvolením této možnosti. Poté je možnost skladby přidržením a potažením libovolně přesouvat ve výběru. Nechybí ani možnost synchronizace hudebních souborů přes USB či Wi-Fi se svým počítačem.

Mezi playlisty se překvapivě objevují předdefinované – nejčastěji přidávané, nejčastěji hrané a top hrané. Po přidání nových skladeb do telefonu tedy přesně víte, které to jsou a můžete je ihned poslouchat. Překvapivě mi v přehrávači chybí funkce ekvalizéru, kterou klasická verze Winampu má.

Zájemci o Winamp nebudou ochuzeni ani o funkci Scrobbling – načítání právě hraných písní přes účet na Last.fm. Stačí si stejným způsobem z Android Marketu stáhnout příslušnou aplikaci, přihlásit se v ní a povolit pak tuto možnost v nastavení Winampu. Datové přenosy nicméně budete mít účtované, pokud nejste trvale připojeni jen k Wi-Fi.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PhoebeJindřich SrbWas3k Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Was3k
Was3k

Podle mě je nejlepší přehrávač pro Android PowerAMP, třeba byste mohli udělat nějakou menší recenzi i na něj :)

Phoebe
Phoebe

Na Pc užívam Winamp, mobil mám taký, že do toho nemúsim nejaký winamp, má brutalitnú povrch na médiu. Trošičku akoby bolo iTunes.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Modely řady A od Samsungu jsou mezi fanoušky opravdu oblíbené. Nabízejí totiž kvalitní výbavu ukrytou v moderním těle. A…

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zmenšování rámečků kolem displeje vedlo Samsung k nasazení softwarových ovládacích prvků Androidu přímo do systému. To ale není úplně…

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

VČERA  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

S rostoucím zájmem o smartphony uzpůsobené k hraní se přidávají další výrobci. Další na seznamu má být finská Nokia. Nokia…

Mobilní zobrazení