Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

O2 údajně buduje 3G síť rychleji, než plánovalo. Uroňme slzičku

  |  2 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

O2 v letošním roce údajně výrazně rozšířilo pokrytí signálem 3G. Oproti plánovaným předpokladům může nyní přijímat 3G signál téměř 71 % populace. Původní plán pro celý rok 2011 společnost naplnila již v říjnu. Rychlý mobilní internet mohou dnes využívat obyvatelé více než 1500 měst a obcí v České republice.

O2 se zas jednou pochlubilo skvělými informace, byť za cenu zveřejnění v procentech populace, ve kterých zní pokrytí 3G sítí v Česku jako náramně pěkná báseň. Když si však uděláme reálný propočet pokrytí území, nedostaneme se na více než 10% území. Takové síto v pokrytí 3G nám snad okolní státy ani nezávidí.

„Do konce roku 2011 zprovozníme dalších 100 vysílačů. Dále provádíme měření kvality signálu naší Chytré sítě nejen u nových lokalit, ale kontrolujeme kvalitu datového a hlasového signálu také ve všech krajských městech,“ uvedl Petr Slováček, ředitel provozní divize společnosti Telefónica Czech Republic, a dodal: „Na rozšiřování pokrytí budeme intenzivně pracovat i v roce 2012.“

S oblibou chytrých telefonů a aplikací, které se neobejdou bez internetu v mobilu, roste i poptávka po pokrytí 3G signálem. V současné době využívá rychlé datové přenosy v O2 síti 1,33 milionu zákazníků, z nichž aktivních uživatelů internetu v mobilu je 930 tisíc a 400 tisíc využívá internet v notebooku. V porovnání s datovými službami poskytovanými v roce 2008 došlo za poslední čtyři roky k sedminásobnému nárůstu zákazníků.

Pokud bude operátor tak intenzivně stavět 3G síť, možná se za 10 let dočkáme solidního pokrytí, nemyslíte? Zatímco okolní země už používají nejmodernější HSPA+ či dokonce LTE, mi tu platíme přehnané částky za služby, kterou jsou dostupné jen na omezeném území. Bravo, jsme světový unikát.

Na mapě pokrytí najdeme i řadu zajímavých míst, o kterých se operátor nikdy v souvislosti se spuštěním 3G v dané oblasti nezmínil, byť tam svítí modře 3G pokrytí, a tak je na zváženou, zda v dané lokalitě jezdí některý z vysoce postavených představitelů na chatu nebo jiný důvod. My jsme takové místo objevili v Dolní Vltavici na Lipně (vodní nádrž Lipno, Jižní Čechy – Šumava). Internet zde opravdu sviští max. rychlostí, blížící se dnes limitu 7,2 Mb/s u O2. Našli jste podobné místo? Podělte se s ním s ostatními.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Celé Rumunsko a Bulharsko jsou již několik let pokryty 3G signálem. Jsme zde sto let za opicema. Naši operátoři by spíše než pochvalu potřebovali nakopat do řiti.

abcde
abcde
ber to z te 2 stranky, aspon neco se u nas deje :o), mohli klidne spat na EDGE a CDMA. Tempo je teda stale nevalne, ale pristi rok by to melo svistet uz od jara poradne, hlavne sdileni O2&TM je velmi plodny plan, ktery VDF ani zdaleka nedohani. Snad O2 nebude mit dlouhy zimni spanek jak minulou zimu. Pokud to vezmu z podstaty, moc duvodu proc by se nemohlo upgradovat i v zime nevidim, i za cenu 50% zpomaleni by to byl prinos. Co se tyce papalasskych oblasti, tak to je samozrejme, ze jich par bude, plus pro ostatni chatare… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  7 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení