Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

O2 Open Air Festival 2012 nabídl kromě hudebních vystoupení i něco z mobilního světa

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Jeden z největších festivalů na českém území, O2 Open Air Festival, ukázal ve svém třetím ročníku, proč patří mezi tuzemskou špičku. Na návštěvníky nečekal jen nabitý hudební program, ale celá řada jiných doprovodných akcí.

Open Air Festival pořádá operátor O2, proto se už každoročně můžeme těšit kromě hudebních vystoupení i na další zpestřující akce z mobilního světa. Letošní ročník, O2 Open Air Festival 2012, toho přinesl opět o něco více než ročník předešlý.


Místem konání O2 Open Air Festivalu je každoročně letiště v Panenském Týnci

Hlavním lákadlem pro mobilní nadšence byla rozhodně samolepka paypass od společnosti MasterCard pro placení na stáncích přes NFC. Člověk si za 500 korun koupil jakýsi přednabitý kredit, který pak v průběhu festivalu spotřebovával platbami na stáncích. Více se této záležitosti věnoval náš partnerský web nfctech.cz – čtěte: Jak se platilo bezkontaktně na Open Air Festivalu.


Placení s paypassem od MasterCard. Stačilo si přilepit samolepku na svůj mobil

Mezi návštěvníky ale velkou pozornost zaznamenal kamion od společnosti Google, ve kterém mohli lidé soutěžit o zajímavé reklamní předměty Googlu. Stačilo vyplnit krátký soutěžní formulář a v případě správných odpovědí si pak u hostesek vyzvednout svoji výhru.

 
„Stánek“ skládající se z kamionu od Googlu propagující sociální síť Google+

Kromě toho si návštěvníci nepřehlédnutého kamionu uprostřed festivalu mohli vyzkoušet smartphony s Androidem, sednout si k notebookům od Samsungu a brouzdat na internetu nebo si například nechat bezplatně dobít svůj mobil.

 
Honza Šesták ze SvětAndroida pomáhal lidem s různými dotazy (nalevo)

O celkovém dojmu z festivalu vždy hodně udělá pořádek, na letošním O2 Open Air Festivalu to organizátoři zvládli lépe než loni. Uklízecí čety v oranžovém průběžně odklízeli nával nepořádku, který nenašel přímou cestu do jednoho z odpadkových pytlů.


Barevně odlišené pytle na odpadky .. nenápadná cedule na možnost dobíjení mobilů solární energií

A ještě nás zaujalo několik zajímavostí jako například sedící člověk z novin, který čte noviny, nebo třeba výstava elektrokol, ke kterým máme blízko s webem elektrickévozy.cz. Pro návštěvníky byla také připravena řada doprovodných atrakcí jako let vrtulníkem nebo jízda na čtyřkolkách.

Letošní ročník, O2 Open Air Festival 2012, se opět povedl a ukázal, co organizátoři minulý rok slibovali. Napravil řadu chyb, i když některé zbytečně zopakoval. Lidé si nejvíce dle stránky pořadatele na Facebooku stěžovali na malý počet toi toiek, dlouhou cestu přes celé letiště či v dopoledních hodinách velký nával u občerstvení, které je před otevřením areálu jediným možným místem k zakoupení snídaně/obědu.


Odpočinkový stan pro VIP návštěvníky festivalu s odděleným druhým stanem pro novináře

Pořadatelé ale ukazují, že rok od roku zkvalitňují většinu toho, co jim lidé vytknou. Tak třeba už příští rok bude o několik nepříjemností méně. Cílem pořadatelů je totiž kvalita festivalu a celkového dojmu z něj, nikoliv například vysoká návštěvnost. Tu měl mimochodem letošní ročník opět velmi slušnou, když za tři dny konání navštívilo areál přes 20 tisíc lidí. Patříte mezi ně?

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

V minulém roce jsme zde psali o tom, že Apple plánuje v roce 2019 uvést náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu. Doslova…

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na veletrhu MWC v Barceloně představí společnost HMD Global pravděpodobně model Nokia 7 Plus, který zaujme například svým 18:9 displejem nebo…

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

16. 2. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Vraťte se zpátky do minulosti a vychutnejte si herní pecky minulého století. Tahle malá herní konzole z Číny se se svými…

Mobilní zobrazení