Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

O2 Open Air Festival 2012 nabídl kromě hudebních vystoupení i něco z mobilního světa

  |  komentovat  |  autor:

Jeden z největších festivalů na českém území, O2 Open Air Festival, ukázal ve svém třetím ročníku, proč patří mezi tuzemskou špičku. Na návštěvníky nečekal jen nabitý hudební program, ale celá řada jiných doprovodných akcí.

Open Air Festival pořádá operátor O2, proto se už každoročně můžeme těšit kromě hudebních vystoupení i na další zpestřující akce z mobilního světa. Letošní ročník, O2 Open Air Festival 2012, toho přinesl opět o něco více než ročník předešlý.


Místem konání O2 Open Air Festivalu je každoročně letiště v Panenském Týnci

Hlavním lákadlem pro mobilní nadšence byla rozhodně samolepka paypass od společnosti MasterCard pro placení na stáncích přes NFC. Člověk si za 500 korun koupil jakýsi přednabitý kredit, který pak v průběhu festivalu spotřebovával platbami na stáncích. Více se této záležitosti věnoval náš partnerský web nfctech.cz – čtěte: Jak se platilo bezkontaktně na Open Air Festivalu.


Placení s paypassem od MasterCard. Stačilo si přilepit samolepku na svůj mobil

Mezi návštěvníky ale velkou pozornost zaznamenal kamion od společnosti Google, ve kterém mohli lidé soutěžit o zajímavé reklamní předměty Googlu. Stačilo vyplnit krátký soutěžní formulář a v případě správných odpovědí si pak u hostesek vyzvednout svoji výhru.

 
„Stánek“ skládající se z kamionu od Googlu propagující sociální síť Google+

Kromě toho si návštěvníci nepřehlédnutého kamionu uprostřed festivalu mohli vyzkoušet smartphony s Androidem, sednout si k notebookům od Samsungu a brouzdat na internetu nebo si například nechat bezplatně dobít svůj mobil.

 
Honza Šesták ze SvětAndroida pomáhal lidem s různými dotazy (nalevo)

O celkovém dojmu z festivalu vždy hodně udělá pořádek, na letošním O2 Open Air Festivalu to organizátoři zvládli lépe než loni. Uklízecí čety v oranžovém průběžně odklízeli nával nepořádku, který nenašel přímou cestu do jednoho z odpadkových pytlů.


Barevně odlišené pytle na odpadky .. nenápadná cedule na možnost dobíjení mobilů solární energií

A ještě nás zaujalo několik zajímavostí jako například sedící člověk z novin, který čte noviny, nebo třeba výstava elektrokol, ke kterým máme blízko s webem elektrickévozy.cz. Pro návštěvníky byla také připravena řada doprovodných atrakcí jako let vrtulníkem nebo jízda na čtyřkolkách.

Letošní ročník, O2 Open Air Festival 2012, se opět povedl a ukázal, co organizátoři minulý rok slibovali. Napravil řadu chyb, i když některé zbytečně zopakoval. Lidé si nejvíce dle stránky pořadatele na Facebooku stěžovali na malý počet toi toiek, dlouhou cestu přes celé letiště či v dopoledních hodinách velký nával u občerstvení, které je před otevřením areálu jediným možným místem k zakoupení snídaně/obědu.


Odpočinkový stan pro VIP návštěvníky festivalu s odděleným druhým stanem pro novináře

Pořadatelé ale ukazují, že rok od roku zkvalitňují většinu toho, co jim lidé vytknou. Tak třeba už příští rok bude o několik nepříjemností méně. Cílem pořadatelů je totiž kvalita festivalu a celkového dojmu z něj, nikoliv například vysoká návštěvnost. Tu měl mimochodem letošní ročník opět velmi slušnou, když za tři dny konání navštívilo areál přes 20 tisíc lidí. Patříte mezi ně?

ČLÁNKY:,
První vyrobená dávka iPhonů X prý obsahuje jen 46 500 kusů

První vyrobená dávka iPhonů X prý obsahuje jen 46 500 kusů

DNES  |    |  diskuze (1)

Že bude výroční iPhone X těžce nedostatkové zboží, tedy minimálně při zahájení prodeje, o tom nebylo žádných pochyb. Ale že bude mít…

Huawei Mate 10 Porsche Design: ještě o kousek vytříbenější

Huawei Mate 10 Porsche Design: ještě o kousek vytříbenější

DNES  |    |  diskuze (0)

Nová řada Mate 10 od Huawei čítá nejen klasický model Mate 10, vybavenější Mate 10 Pro, či naopak cenově dostupnější Mate 10…

Víme, které telefony Huawei dostanou Android 8 Oreo

Víme, které telefony Huawei dostanou Android 8 Oreo

DNES  |    |  diskuze (1)

Huawei nám při příležitosti představení nových modelů řady Mate 10 prozradil, které telefony se dočkají aktualizace na nejnovější Android 8 Oreo. Tip: Dostanete…

Mobilní zobrazení